Skocz do zawartości

Kto pomoże rozwiązać zagadkę ?


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

Co to ma do rzeczy? Policja ma dostęp live do jego cyfrowej kopii w CEPIK2

Niepotrzebnie dzielicie włos na cztery, auto ma tabliczkę znamionową którą każdy policjant podczas kontroli jak będzie miał wątpliwości to sobie sprawdzi. Nie szukajcie problemów tam gdzie ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 godzin temu, Mandrol napisał:

W moim L200 też nie mam wpisu w F3... od 10 lat?

 

Przy lagunie też nie miałem wpisanego F3, jak wymieniałem DR w zeszłym roku to dopisali :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis F3 nie jest obowiązkowy. Kiedy go nie ma, to DMC zestawu jest po prostu sumą F2 i O1. F3 się raczej stosuje po to, aby pokazać ograniczenia w DMC zestawu, czyli wtedy kiedy F3 właśnie nie jest sumą F2 i O1

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Astrah napisał:

A masz hak holowniczy wbity w dowód?

A z innej beczki - co w sytuacji, w której auto kupione z hakiem seryjnym, a w dowodzie i karcie pojazdu cisza?

Jak to uzupełnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przegląd po papier że hak jest zamontowany i do urzędu wbić hak w dowód. Mi przy kontroli nawet tego nie sprawdzili a nie miałem też wbitego dla nich tylko DMC i uprawnienia się liczą :P 

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Funiaki napisał:

A z innej beczki - co w sytuacji, w której auto kupione z hakiem seryjnym, a w dowodzie i karcie pojazdu cisza?

Jak to uzupełnić?

Tak jak napisał Voku - stacja i do urzędu po wpis do dowodu. W obecnym stanie przepisów auto posiadające hak a nie mające tego odnotowanego w dowodzie nie może przejść okresowego badania z wynikiem pozytywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Astrah napisał:

Tak jak napisał Voku - stacja i do urzędu po wpis do dowodu. W obecnym stanie przepisów auto posiadające hak a nie mające tego odnotowanego w dowodzie nie może przejść okresowego badania z wynikiem pozytywnym.

Panowie - dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

 

imho nie możesz, musisz iść do WK i załatwić odpowiedni wpis.

Jakaś podstawa prawna?

Bo prawie w żadnym moim aucie nie miałem pozycji F3, nie ważne czy sprowadzony czy salon pl

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Wpis F3 nie jest obowiązkowy. Kiedy go nie ma, to DMC zestawu jest po prostu sumą F2 i O1. F3 się raczej stosuje po to, aby pokazać ograniczenia w DMC zestawu, czyli wtedy kiedy F3 właśnie nie jest sumą F2 i O1

?

@Drbrew musisz szukać przyczepy o DMC 1100 albo zmienić auto.

Jest jeszcze 3opcja...

Jak tylko po kraju to jeździć na przypał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pjoter napisał:

Jakaś podstawa prawna?

Nie znam, ale jak konwertowałem asteroidę z ciężarówki na osobówkę, to pytałem o brak tego wpisu i mi go uzupełnili. (dostałem nowy DR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Nie znam, ale jak konwertowałem asteroidę z ciężarówki na osobówkę, to pytałem o brak tego wpisu i mi go uzupełnili. (dostałem nowy DR) 

Ale tutaj miałeś pewnie sytuację że auto najpierw było na jakiejś specyficznej homologacji ciężarowej (nie miałeś F.3, nie miałeś też O.1/O.2?) i przeszło na homologację osobową. Czy miałeś O.1 i O.2 na tej "ciężarówce"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak jeepa przerabiałem na osobówke to też wpisali f3 bo wcześniej nie było. Tylko tą wartość diagnosta spisał z tabliczki w aucie i w moim przypadku jest to suma dmc auta i przyczepy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F3 jest uzupełniana teraz przy wymianie DR obligatoryjnie. Wcześniej tego nie wpisywano o ile producent nie przewidywał inaczej niż suma F1 i F2.

Nie masz w F3 zero tylko wykreskowane pole. Też tak mam i na przeglądzie w lutym diagnosta zasugerował żeby się o to upomnieć podczas wymiany DR.

Kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.