Skocz do zawartości

Hobby 495 serwis


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie felg i opon ponieważ moje felgi są różne dodatkowo po ściągnięciu okazało się że od wewnątrz były spawane i są zgnite opony nie nadają się do niczego postanowiłem zakupić nowe i znalazłem coś takiego

https://www.olx.pl/oferta/kola-felgi-opony-laweta-przyczepa-5x112-opony-185-14-c-nowe-CID5-IDA6fKQ.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie się zgadzać ET, ilość i rozstaw śrub, średnica otworu centrującego i średnica opony to jest OK.
W przyczepach nie masz otworu centurjącego żadnego. Więc sam otwór musi być jedynie większy niż kapsel ochronny na piaście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BUMERANG napisał:

Hmm, a to co takiego?

beben.thumb.png.e231dfe555a0c1eb3c8d86e89bb4d5bb.png

Kołnierz piasty. Felga w przyczepie na to nie nachodzi. Otwór w feldze jest zawsze większy. Na to nakłada się kapturek ochronny jak poniżej. We wszystkich mi znanych obecnie osiach (Alko, Knott, BPW) tak jest. Jak nie wierzysz to idź do przyczepy i zdejmij sobie ten kapturek to się przekonasz ;)

big_nh-a046.jpg?lm=1558549533

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BUMERANG napisał:

No to ja miałem inaczej. Felgi zakładało się jak w samochodzie na ten kołnierz. Z ciekawości zobaczę jak mam teraz.

Teraz masz pewnie oś Alko, a tam bęben powinien być całkowicie płaski jak tutaj:
big_A041-2.jpg?lm=1547130478

 

W mojej poprzedniej przyczepie tak właśnie było, a sam kapturek ochornny można bez trudu zdjąć więc felgi na tym nie utrzymasz nawet, bo to miękki kawałek metalu. W obecnej przyczepie, gdzie mam oś BPW, bęben wygląda niemal identycznie jak u Alko - też całe gładkie i płaskie. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Teraz masz pewnie oś Alko

Przedtem tez była Alko. Tylko z 86'. Teraz mam jakieś pokichane bębny do "francuskiego systemu rozstawu śrub" 4x pół kilometra :D 

Sprawdzę wieczorkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacek00 napisał:

Felga w przyczepie na to nie nachodzi. Otwór w feldze jest zawsze większy. Na to nakłada się kapturek ochronny jak poniżej. We wszystkich mi znanych obecnie osiach (Alko, Knott, BPW) tak jest. Jak nie wierzysz to idź do przyczepy i zdejmij sobie ten kapturek to się przekonasz ;)

No to u mnie jest jeszcze inaczej. Bęben ma kołnierz ale felga faktycznie nie przylega do niego idealnie. poprzednio miałem otwór centrujący bez wywinięcia i był dokładnie spasowany z pierścieniem. 

IMG_9367.thumb.JPG.5aa4d151b0a6c9af118dfc58ddef46ce.JPG

IMG_9366.thumb.JPG.1076f193e43b7aebfb787c8a7d0d5925.JPG

Dlatego bez fotki nie ugryziesz tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.