Skocz do zawartości
Mandigo

Hobby 495 serwis

Rekomendowane odpowiedzi

Mandrol

@Mandigo, zapodaj fotki- może nie jest tak źle jak to opisałeś...

Ja też musiałem naprawić przednią ścianę w Hobby z 1990 roku i oddałem ją do http://klaja.pl/ . Po rozebraniu była w takim stanie...

1_1.jpg.9de9fb39ed4a0358ae53540263b65f33.jpg5_1.jpg.d22e1c1e70a7741bd0c6a180ef733227.jpg11_1.jpg.c4cbb61506d615b103c7e8516ba1b1d8.jpg

Po dwóch tygodniach wyglądała tak:

DSC01962.jpg.62b9406d7003cf95f86cca6799b43731.jpgDSC01967.jpg.63237dba4ceaac21b27903bd8d32542d.jpg

Ale to było w marcu 2 lata temu jeszcze przed sezonem. Za naprawę zapłaciłem coś około 1800zł.

Czy musisz wymienić przednią szybę? Pęknięta czy co? Jeśli tak to tutaj skleją albo dorobią Ci nową- https://forum.karawaning.pl/topic/18232-carbonplast-okna-na-wymiar/

Co do zaczepu- podejrzewam, że masz jeszcze starą Westfalię SSK (https://www.google.pl/search?sourceid=navclient&aq=&oq=westfalia+ssk&hl=pl&ie=UTF-8&rlz=1T4VRHB_plKR771KR771&q=westfalia+ssk&gs_l=hp...0i19j0i22i30i19l4.0.0.0.4628...........0.eQbIZ3Jv9Pg) więc dlatego lata Ci jak świnia w miechu bo okładzin już wcale NIET. Ostatnio wymieniłem na nowy AKS1300 za chyba 7 stówek i idzie jak po torach chociaż przedtem też chodziła idealnie ale może to wina dwutonowego holownika, który te 1050kg nawet nie czuje... Wymieniłem bo ją wynajmuję i dla mnie liczy się SAFETY FIRST!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Serwis nazywał się chyba Piter...

Myślę że 6000 musisz mieć na już żeby ją reanimować.... Czy warto zależy tylko od Ciebie. Dla jednego 3 letnie to stare dla drugiego 20 letnie...moje ukochane.

Każdy ma inaczej. Na bym zrobił porządnie i cieszył się budą  10 lat. Ale to moje zdanie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mac
W dniu ‎2019‎-‎03‎-‎13 o 11:40, Mandigo napisał:

w przyczepie trzeba wymienić przednie okno przez które cieknie woda oraz zgnity sufit bagażnika( woda z okna przeciekała do środka i do bagażnika)

Czy bakista jest popękana?

To zwiększa koszty znacząco (chyba że się da pokleić) wymiana to pewnie z 2000

resztę można samemu zrobić (koszty zależą od standardu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mandigo

Mandrol mam podobną przyczepę przynajmniej przód w środku taki sam układ  bagażnik jest tylko inny co do samego okna nie ma problemu ponieważ ten wymiar który posiadam jest dość popularny i mozna go kupić od 400-700 zł na allegro u mnie zgnił sufit bagażnika po lewej stronie wewnątrz uszkodzenia powstały po przeciekaniu do środka i gromadzeniu się wody na parapecie a wszystko jest winą pękniętej uszczelki szyby po zaklejeniu specjalnym klejem problem nie występuje natomiast woda poczyniła już szkody  , natomiast zaczep nie wiem wiem jakiej jest firmy zwykły prymitywny bez stabilizatora dokładnie taki jak ten zwykły hamulec najazdowy przyczepa prowadzi się fatalnie a ciągnę ja też nie lekkim samochodem bo też pod 2 tony 

Screenshot_2019-03-14-17-33-20-136_com.google.android.googlequicksearchbox.thumb.png.b80a4ff8ae942124bdec3a5589d10838.png

DSC_0380-1.JPG

DSC_0380.JPG

DSC_0381.JPG

Mac zupełnie nie wiem co to jest bakista

DSC_0379.JPG

DSC_0382.JPG

IMG-20190314-WA0013.jpg

IMG-20190314-WA0014.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Najazd do wylotu. Kup cały kompletny,, nowy i do tego aks. Jakie masz rzeczywiste pionowe obciążenie na haku że tak tańczy?

Do tego od razu hamulce, łożyska i amory. Z którego roku są opony bo z nimi  już masz jakieś 3 koła....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mandigo
29 minut temu, mac napisał:

Czy bakista jest popękana?

To zwiększa koszty znacząco (chyba że się da pokleić) wymiana to pewnie z 2000

resztę można samemu zrobić (koszty zależą od standardu)

Mac nie mam pojęcia co to jest "bakista" Dziadek jest stolarzem więc dorobienie elementów z drewna nie stanowi problem tylko pytanie czy poradzę sobie z resztą , najbardziej martwi mnie prowadzenie przyczepy bo jazda 170 km była dla mnie koszmarem samochód jest z automatyczną skrzynią biegów i boję się ją uszkodzić na każdej nierówności czuć jak by przyczepa sama hamowała .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kalapan
4 minuty temu, Mandigo napisał:

Mac nie mam pojęcia co to jest "bakista"

Bakista to jest to co pokazujesz na ostatnim zdjęciu otwarte, tam masz butlę, koło itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mandigo

Commander nie mam pojęcia jakie mam pionowe obciążenie na haku nie wiem o co chodzi kupowałem hak holowniczy typowo pod przyczepę kempingową zaznaczałem że przyczepa waży 1200kg co do kół okazuje się że każda felga jest inna były celowo zakryte kołpakiem opony są Sawa zimowe 14 185C rok chyba 2010 o ile dobrze pamiętam

Dzięki Kapłan ja nazywałem to bagażnikiem a więc bakista nie jest popękana plecy oraz podłoga są w idealnym stanie zniszczony jest jej sufit widoczny na zdjęciach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mac
16 minut temu, Mandigo napisał:

Mac nie mam pojęcia co to jest "bakista"

ok już widzę, u mnie była inna (taka jak u Mandrola) cena jej była kosmiczna. 

U ciebie sam ogarniesz. Hamulce oś i najazd popytaj tam gdzie wypożyczają lawety i sami naprawiają  lub u mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kalapan
7 minut temu, Mandigo napisał:

bakista nie jest popękana plecy oraz podłoga są w idealnym stanie zniszczony jest jej sufit widoczny na zdjęciach

Opony czy felga to w Twoim przypadku najdrobniejsza sprawa, aczkolwiek parę stówek i na to poleci. Gorsza sprawa jest z całą tą przednią ścianą. Gdybyś to robił sam i kupował tylko materiały to ma to jeszcze sens.Naprawa w serwisie trochę Cię poniesie  i do tego co tam zapłacisz musisz doliczyć - opony ok. 500 zł,  zaczep najtańszy  zwykły ok 150 zł, pewnie do wymiany całe urządzenie najazdowe coś koło 600-700 zł. Suma sumarum zacznie się zbierać do kupy, a co jeszcze dojdzie to nie wiadomo .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Kup sobie wagę do ważenia dyszla. Tzn ciężar z jakim dyszel lezy na haku pięknie wynosić w przypadku twojej przyczepy ok. 75 kg. To bardzo istotne w prowadzeniu. Wynik ten się zmienia przy ładowaniu przyczepy manelami. Przed podpięcie budy do auta dokonujesz pomiaru.

Opony starsze niż 8 lat nadają się do wymiany. Czy obie są identyczne?

Powiem tak.... Po wyeliminowaniu wszelakich luzów i poprawnej regulacji hamulców z nowymi amorami i AKSem przyczepa powinna jechać jak po sznurku do prędkości 80-90 km/h.

Wszystko masz do sprawdzenia ale nie zniechęcaj się....robisz to dla siebie i rodziny. Będziesz bohaterem domu.

Co to za auto że się boi przyczepy? Uzupełnij profil, nie bądź taki tajeminczy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mandigo

Dzięki Panowie za pomoc szkoda że nie zapytałem przed kupnem ale cóż mądry Polak po szkodzie ,opony są identyczne felgi są różne co do zaczepu znalazłem na allegro coś takiego nie bardzo się znam na tym 

Screenshot_2019-03-14-18-43-58-674_pl.allegro.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomii

Jak się nie znasz to nie kupuj szrotów tylko jedź z tym do serwisu (nie musi być karawaningowy, może być lawet i przyczep towarowych). Kupić to jedno w wymienić i zrobić to dobrze to drugie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kriss1984

Ja bym poszedł na drogę sądowa..i zadam bym zwrotów kosztów.. WADA UKRYTA!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Funiaki
49 minut temu, kriss1984 napisał:

Ja bym poszedł na drogę sądowa..i zadam bym zwrotów kosztów.. WADA UKRYTA!!!!

Tyle że koszty procesu niemałe - opłata sądową 350 zł, koszt pełnomocnika ok 1500- 2000, chyba ze poradzisz sobie sam, może być biegły:(

No i rok może być w plecy ;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi