Skocz do zawartości

Spanie na materacu z poduszek


Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, archivi napisał:

Mnie pianka osobiście nie interesuje - lubię "twardsze" spanie. Myślę, że warto pogadać z osobami produkującymi materace - tego teraz sporo... Pewnie coś doradzą. Ja myślę o takiej macie z kokosa...

No mi do budki zrobili na zamowienie prawdziwy hardkor :) Tez uwielbiam  twarde spanie , wiec mam materac kokosowo piankowy o twrdosci H4 :)  To dobrodziejstwo nie jest dla kazdego , bo jak ktos woli miekko pod tylkiem, to raczej niech nie idzie w te strone :)  Moj materac jakby ktos polozyl kokosem do gory, to wrecz jak laweczka w parku :) Ale uwielbiam go i spi mi sie na nim wysmienicie.Do tego mam zamowiony pikowany pokrowiec na materac w kolorze szarym, bo bialy mi sie w budce zawsze o cos upapral. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi do budki zrobili na zamowienie prawdziwy hardkor  Tez uwielbiam  twarde spanie , wiec mam materac kokosowo piankowy o twrdosci H4   To dobrodziejstwo nie jest dla kazdego , bo jak ktos woli miekko pod tylkiem, to raczej niech nie idzie w te strone   Moj materac jakby ktos polozyl kokosem do gory, to wrecz jak laweczka w parku  Ale uwielbiam go i spi mi sie na nim wysmienicie.Do tego mam zamowiony pikowany pokrowiec na materac w kolorze szarym, bo bialy mi sie w budce zawsze o cos upapral. 
Rozumiem ze w swojej budce jeździsz w 2 osoby bo niby gdzie ten materac trzymać? Masz układ z dwoma stolikami, maly i duzy? Mi tez sie marzy mała budka, piętrusy i podkowa albo stolik, ale co ja zrobie na dzień z materacem, jak zjeść tez gdzieś trzeba. Odnośnie spania tez jestem wymagajacy porządny materac to podstawa, co to za urlop jak w nocy mam sie męczyć, chyba musze kupić przyczepę ze stalym łóżkiem, a dzieci niech sie męcza na poduszkach...szkoda mi ich.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2019 o 19:33, kalapan napisał:

A ja na przekór napiszę - tylko jeden duży komfortowy materac

jedyna słuszna opcja :sleep:

2 godziny temu, sirius29 napisał:

Rozumiem ze w swojej budce jeździsz w 2 osoby bo niby gdzie ten materac trzymać?

jak to gdzie trzymać, leży sobie spokojnie tam gdzie śpisz, je sie na świeżym powietrzu przed budą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.03.2019 o 15:22, chris_66 napisał:
W dniu 10.03.2019 o 19:33, kalapan napisał:

A ja na przekór napiszę - tylko jeden duży komfortowy materac

jedyna słuszna opcja :sleep:

 

No i niestety musiałem się poddać i zrezygnować z jednego całego materaca :(  A tak by było pięknie... Niestety jednego nie przewidziałem, lub o jednym zapomniałem -  mam pod łóżkiem całą elektrownię. Położyłem swój nowy materac na swoje miejsce i po chwili doznałem olśnienia - jak teraz włączać czy cokolwiek przełączać, a nawet włożyć coś w jeszcze wolne miejsca pod łóżkiem? Niestety tego capa 195 x 140 nie da się ani podnosić, ani ściągnąć, ani przesunąć, ot tak po prostu jedną ręką.Czyli wychodzi na to, że  jest komfortowy, wygodny - ale mało praktyczny :(  Pewnie w budach gdzie cały stelaż jest podnoszony do góry miałoby to sens, ale na zwykłym wyrku już niekoniecznie :(  Zawlokłem więc dziada do tapicera, który przyciął mi ten materac na wymiar jaki mu podałem i uszył do niego nowe eleganckie  szare pokrowce. Teraz w sumie mogę i tak spać wygodnie, bowiem mam niby dwa materace, ale jeden jest  ponad 130 cm długi, a drugi lekko ponad 60 cm. W tym momencie łączenie wychodzi mi gdzieś pod kolanami.W tym układzie kompletnie tego łączenia nie odczuwam. Zaś korzyść z tego jest duża, bo lekko unieść kawałek materaca czyli z dł. 60 cm i szer.140 cm i położyć go na ten większy materac to nie jest już problemem.W tym momencie mam eleganckie dojście do jednej części schowka pod łóżkiem, a po zamknięciu pierwszej klapy i przesunięciu dłuższego materaca na drugą stronę mam super dojście do drugiego schowka pod łóżkiem  po przeciwnej stronie :)  No cóż - kto nie  przemyśli swojej koncepcji za pierwszym razem - płaci dwa razy :( Ot wpisuje to, żeby ktoś w podobnej sytuacji do mojej dwa razy przemyślał, żeby potem raz płacić :)  Tu na zdjęciu  ten większy materac nie jest pokazany w całości , bo jest przykryty pozostałymi gratami, ale mniej więcej tak wygląda.

 

IMG_20190404_000942.thumb.jpg.9b94453816efcf8fa723a89613378d06.jpg

 

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się robi łóżko stacjonarne to warto zrobić klapę zewnętrzną do "bagażnika".

A elektrownie - co to za kłopot kilka włączników przesunąć do jakiejś szafki obok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat praktykuję spanie na podkowie. Wg mnie i mojej Żony jest przewygodnie. Stosujemy koc na całości a na niego prześcieradło ale z gumką. Dobrane pod wymiar i naciągnięte na materace zapobiega ich przemieszczaniu się i dzięki temu śpimy wygodnie. Tworzy się praktycznie jeden duży materac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Misio napisał:

Jak się robi łóżko stacjonarne to warto zrobić klapę zewnętrzną do "bagażnika".

A elektrownie - co to za kłopot kilka włączników przesunąć do jakiejś szafki obok...

Co do klapy "bagażnika" to masz rację - nawet noszę się z takim zamiarem, gorsza sprawa - gdybym  miał to zrobić porządnie, to musiałbym zrobić dwie klapy, po obu stronach budy.W tym układzie miałbym w budce na ścianach tylko klapy i kratki.Trudno określić, czy wyglądałoby to przyzwoicie, ale załóżmy, że tak :) 

Co zaś się tyczy  przesunięcia tych paru wyłączników - hmmmm, to zadam Ci pytanko - byłbyś na tyle zdesperowany żeby  te "parę wyłączników"  rzeczywiście przekładać, czy jednak przeciąłbyś materac ? Sam popatrz:

IMG_20180415_101701.thumb.jpg.6c5b18ddf11e670ec556287490a408d6.jpg

Dla jasności dodam, że po prawej stronie mam lodówkę, a po lewej już tylko bakistę - którą stronę byś wybrał do przekładki tych paru wyłączników?

 

 

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

@kalapan a powiedz mi ile zapłaciłeś u tapicera? Nosimy się z zamiarem zmiany obicia ja gąbkach tylko nie mam w ogóle orientacji ile taka przyjemność może kosztować

 

Za  uszycie tych  dwóch pokrowców na materace z wszyciem  dość długich zamków na 3 strony materacyków zapłaciłem 115 zł. Materiał oczywiście tapicera. Dodam tylko, że nie jest to typowa obiciówka na poduchy "tapicerowane" , tylko typowe  pikowane pokrowce na materace. Zazwyczaj robią je białe, ale ja wybrałem popielate, bowiem  jak wiadomo w przyczepie zawsze o coś tam mogą się pobrudzić.To jednak nie łóżko w domu.Ale materiał dobrej jakości. Być może zapłaciłem odrobinę więcej, bo tapicer robił mi to na poczekaniu.Zawiozłem mu  materac, przeciął go i uszył pokrowce.Mi dał 1.5 godz. czasu żebym poszedł sobie na kremówki , bo robił to tapicer z Wadowic :) 

Ty pewnie chcesz robić typową obiciówkę, a w tym przypadku cena będzie zależna głównie od jakości wybranego materiału.Czyli cena może być naprawdę różna.

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesunął bym tylko sterowanie...cała elektrownia niech tam będzie...

Jak kupowałem Osiołka był wymóg...osobny duży prysznic i łóżko całościowe..

 

W mojej przyczepie wstawiłem 3klapy

A osiołek dostał 5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chris_66 napisał:

da się złożyć go na pół , i masz dostęp do każdej strony :mlot:

Mojego nie złożysz, bo to jest na zamówienie robiony piankowo kokosowy.Jest zbyt sztywny żeby go złożyć na pół, na dodatek ja jak pisałem lubię spać na twardym, więc twardość pianki jest H4. Spróbuj więc złożyć takie sztywne coś na dodatek pod skosem przedniej ściany. Marzenie

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kalapan napisał:

Mojego nie złożysz, bo to jest na zamówienie robiony piankowo kokosowy.Jest zbyt sztywny żeby go złożyć na pół, na dodatek ja jak pisałem lubię spać na twardym, więc twardość pianki jest H4

no tak , jak się śpi na desce to trzeba ją przeciąć dla dostępu do łóżka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Coś mi się wydaje,że poduszki te końcowe muszą być położone spodem do góry. Proszę spróbować duże także odwrócić. Jeżeli nie to najlepiej kupić piankową nakładkę na materac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.