Skocz do zawartości

Spanie na materacu z poduszek


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem was zapytać, ponieważ planuje kupić przyczepę, w układzie podkowa - piętrus. Jak się śpi na podkowie w sensie na łączonych poduszkach... powiem szczerze, że jak mam się w nocy męczyć jak coś się rozjeżdża, przesuwa, wpada ręką i prześcieradłem w jakieś szczeliny, to nie ma szans żebym się wyspał i wypoczął na urlopie, w domu mam normalne spanie na materacu i to mi pasuje. Czy zatem na pewno podkowa odpada?

Różne są przyczepy i poduszki, zamieszczam dwa zdjęcia, to z ciemną tapicerką wygląda obiecująco (jest równa płaszczyzna, a bywają jakieś wypuklenia, wyoblenia, pikowane poduszki też widziałem).

Tak jak drugie zdjęcie widać ze poduszki nie są równe... na czymś takim już mam obawy.

Co wy na to? Takiego tematu chyba nie mieliście, do tej pory wypożyczałem przyczepy i były w nich zawsze stałe łóżka z materacem z małym stolikiem na boku.

 

21.JPG.78522268eafcb414fc59f953ac3d44c1.JPG

6.jpg.22c6b437d2f1caaf202d905945e165f5.jpg

Edytowane przez sirius29 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moźe wypożycz budkę z takim łóżkiem i sprawdź. Dla mnie tragedii nie ma, ale wolę spać na stałym. Na poduszkach czuję się jak łóżku z łączonych foteli. Jednemu będzie wsi jedno dla drugiego nie do przyjęcia, bardzo subiektywne odczucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sirius29 napisał:

Właśnie, widziałem nawet takie co stolik jest wyraźnie niżej niż ławeczki i robi się dosłownie dołek.. wtf

ta druga słabo, w mojej skrajne są może 2-3cm wyżej na końcach, nie czuć tego

pikowanie nie przeszkadza, chyba że ktoś jest księżniczką ;)

zawsze możesz wybrać układ z francuskim łożem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sirius29 napisał:

Tak, ale przyczepę chce nie za dużą taką "450" tke do 1300DMC, a jak chce piętrusy i stałe łóżko, to w tym rozmiarze i masie nie wykonalne.

oglądnij na żywo, bo na fotach to wiesz, może ktoś poduchy nie docisnął i tak wyszło 

u mnie tak wygląda łóżko 

P2231378.JPG

tak jak pisałem, skrajne materace są kilka cm wyżej od strony okna, ale nie robi to problemu i śpi się ok

 

ps. piętrus jest i waga 1000dmc ;)

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem ogonek to poprzedni właściciel zostawił mi praktycznie nowy nieużywany materac około 4 cm grubości 160/210 . Rozkładam go na poduszki rozłożonej podkowy i śpię jak w domu. Cięki łatwo zwinąć w rulon i niewiele waży. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, slamal77 napisał:

Jak kupowałem ogonek to poprzedni właściciel zostawił mi praktycznie nowy nieużywany materac około 4 cm grubości 160/210 . Rozkładam go na poduszki rozłożonej podkowy i śpię jak w domu. Cięki łatwo zwinąć w rulon i niewiele waży. Pozdrawiam

Dzięki!! To samo sobie wymyslilem! Powiedz to jest poprostu gąbka, pianka ?

Edytowane przez sirius29 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam piętrowe i podkowę. Na podkowie rozkładam elegancko poduchy, ścielę trochę grubszy kocyk na to prześcieradło i dla mnie jest idealnie. Wysypiam się lepiej niż na materacu w domu.
Nic nie czuć i daję Tobie gwarancję jeśli poduchy są oryginalne i poprawnie rozłożone -  to nie będziesz czuł żadnego dyskomfortu.  Nic się w nocy nie przemieszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Spanie na materacu z poduszek
21 godzin temu, sirius29 napisał:

Właśnie, widziałem nawet takie co stolik jest wyraźnie niżej niż ławeczki i robi się dosłownie dołek.. wtf

Czy wygodnie, kwestia przyzwyczajenia albo upojenia :D  W pewnym stopniu nie wiem czy wszystkie, ale stolik ma regulację wysokości blatu, da się to ustawić.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na przekór napiszę - tylko jeden duży komfortowy materac ( i to materac, a nie jakieś gó...ne  pianeczki) , reszta to szajs i półśrodki. Ale co kto woli... Pod tym względem to akurat ja wymagania mam, jak ktoś ma garb cały to niech śpi na półśrodkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.03.2019 o 19:33, kalapan napisał:

A ja na przekór napiszę - tylko jeden duży komfortowy materac ( i to materac, a nie jakieś gó...ne  pianeczki) , reszta to szajs i półśrodki. Ale co kto woli... Pod tym względem to akurat ja wymagania mam, jak ktoś ma garb cały to niech śpi na półśrodkach.

A i ja się pod tym podpiszę. Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma! Więc jak nie kupujesz przyczepy pod kątem łóżka, to te rozkładane poduchy jak dla mnie na łączeniach są wyczuwalne... Ja też myślę o jakiejś dodatkowej macie na poduchy... Mnie pianka osobiście nie interesuje - lubię "twardsze" spanie. Myślę, że warto pogadać z osobami produkującymi materace - tego teraz sporo... Pewnie coś doradzą. Ja myślę o takiej macie z kokosa...

Tak czy inaczej - na wyjeździe poprzeczka co do komfortu spania trochę spada... Dzień zwykle pełen wrażeń, człowiek często trochę wieczorem zmiękczony ;) . Ja zwykle na poduchach spię jak zabity... Ale "leniuchowanie" 8-10h jest już męczące... Sam materiał "poduch" (przynajmniej u mnie) jest sztuczny, nieoddychający i dawanie na niego koca, prześcieradła itp. niewiele daje... Może kolejna "oddychająca" warstwa była by rozwiązaniem...

Ale przypuszczam, że tak jak kalapan, w domu nie uznaję tanich materacy. Człowiek zbyt dużo życia spędza w łóżku, żeby tu stosować półśrodki. A od wyspania, zależy cały dzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.