Skocz do zawartości

brak 12V trafo miko mk140


QazAr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie jestem po naprawie i montażu na gotowo. Ogromne podziękowania należą się dla kristofera za fachową pomoc i chęci! Galeria zdjęć na dole do obejrzenia. Do rzeczy:

Cała usterka polegała na wypalonym bezpieczniku w trafostacji. Po zdjęciu obudowy widać było wypaloną dziurę, delikatnie tym ruszyłem przy zakładaniu obudowy i po podpięciu prądu poszły iskry i dym. Nic zabawnego... Prześledziłem drogę kabli zasilających i odciąłem zasilanie przetwornicy. Nie wiem do końca dlaczego tak się stało, jedyny sensowny argument to starość. Wszystkie urządzenia na 12v są sprawne i nie powodują przeciążeń. Dzięki instrukcji można było łatwo to wszystko zdemontować uprzednio zaznaczając sobie kable. Bezpiecznik został wylutowany, dziura zaklejona i zamontowany w miejsce starego nowy o tych samych parametrach. Przy montażu pokusiłem się o dodanie jednego gniazda 12v przy łóżku do zasilania ładowarki samochodowej w razie braku prądu 230 oraz zasilacza antenowego na 12v. Instrukcja do mojej trafostacji  znalazła się nawet w języku polskim także dodatkowo ułatwiło to bardzo pracę przy niej. Mam nadzieję że w przyszłości może się to komuś przydać.

 

 

IMG_20190310_121343.jpg

IMG_20190310_121952.jpg

IMG_20190310_124101.jpg

IMG_20190310_135718.jpg

IMG_20190405_152440.jpg

IMG_20190405_152452.jpg

IMG_20190405_190012.jpg

IMG_20190405_192359.jpg

IMG_20190405_192409.jpg

IMG_20190405_213026.jpg

mk140-eb-16s-03.pdf

Edytowane przez QazAr
Błędy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2019 o 12:09, golob napisał:

Miałem to samo w mojej Eribie. Lepiej żadnym kawałkiem przewodu tego nie naprawiać (u mnie tak poprzedni właściciel wyrzeźbił), tylko zrobić to profesjonalnie, bo zawsze jest ryzyko że z budki zostaną tylko zgliszcza jak się wszystko ładnie zapali. Przyczyną mogą być m.in. zimne luty i ogólnie "starość" tego zasilacza. Po profesjonalnej naprawie działa bardzo dobrze.

:ok:

W dniu 5.04.2019 o 22:26, QazAr napisał:

Witam. Właśnie jestem po naprawie i montażu na gotowo. Ogromne podziękowania należą się dla kristofera za fachową pomoc i chęci! Galeria zdjęć na dole do obejrzenia. lskim także dodatkowo ułatwiło to bardzo pracę przy niej. Mam nadzieję że w przyszłości może się to komuś przyda.

Nie ma, o czym mówić. Gratuluję Wam czujności. :ok: Sezon za pasem, więc pora myśleć o wyjazdach -  :przyczepa:

Szerokości na drogach! :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.