Skocz do zawartości

brak 12V trafo miko mk140


QazAr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Mam problem w swoim hymerze po zimowaniu, przestało mi działać wszystko na 12V.

Chodzi dokładnie o trafostacje, przez zimę akumulator stał w piwnicy a przyczepa nie była podpięta do prądu. Po podłączeniu do 230 nie działa oświetlenie w łazience, nad podkową, w lodówce i dodatkowo pompka przestała działać. Działało to bez akumulatora w przyczepie, bezpośrednio z 230. Żarówki jak i pompka sprawdzone pod 12V i działa, winowajcą musi być trafostacja (chyba). Miałem nadzieję że to tylko bezpiecznik, w szafie jest jeden 15A ale jest cały, dla świętego spokoju wymieniony na nowy. Zastanawia mnie przełącznik koło bezpiecznika po lewej stronie, przyglądając mu się z bliska jest narysowane że gdy jest wciśnięty -EIN a gdy wystaje -AUS, mój właśnie wystaje. Wciskając go czuć sprężynkę i delikatne kliknięcie ale od razu go cofa. Można powiedzieć na tym etapie skończyły mi się pomysły poza totalnym demontażem wszystkiego. Może ktoś wie dokładniej jak to działa lub jak to powinno działać, innych bezpieczników nie widzę. Zdjęcie poglądowe ale widać na nim o co mi chodzi.

Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na odpowiedzi

IMG_20190308_190505.jpg

Edytowane przez QazAr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem instrukcję do tej trafostacji, teoretycznie zadziałał wyłącznik bezpieczeństwa. Jutro wypne wszystko na 12v i zobaczę czy uda się ten bezpiecznik włączyć, później metodą prób i błędów może uda się dojść co koliduje o ile dobrze myślę. Nadal czekam na wasze pomysły, propozycję

Screenshot_2019-03-08-19-55-16-553_com.google.android.apps.docs.png

Screenshot_2019-03-08-20-03-16-312_com.google.android.apps.docs.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!,jeżeli dochodzić dość głośne rzężenie,masz dwie opcje.

1- jest transformator obciążony zwarciem dlatego go słychać.( dziwne powinno wywalić bezpiecznik ).

2-transformator może być  rozklejony w rdzeniu ,mało prawdopodobne,ale zdarza się.

odp 1.-odpiąć przewody od wyjścia 12 V. uprzednio wyłączając zasilanie 230 V!!!!,i na biegu jałowym tzw.bez obciążenia włącz zasilanie,jeżeli będzie brak rzężenia znaczy się że masz gdzieś w instalacji przywarcie.

Miernik w rękę i do dzieła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Na szczęście lub nieszczęście nie ma innych objawów jak te co opisałem dlatego będę szukał dalej. Jutro biorę się za odpinanie wszystkiego na 12v i po kolei lecimy z miernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dzisiaj dopadło mnie gradobicie okropne dopiero koło 15:00 się uspokoiło ale inne obowiązki... nie było możliwości zagospodarować czas. Jutro mam nadzieję pogoda pozwoli na jakieś pracę, napewno przygotuje fotorelację.

IMG_20190309_142114.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Udało mi się dziś dokopać do tego ustrojstwa. Obyło się bez miernika, przyczyną znalazła się zaraz po zdjęciu obudowy. Niestety chyba nie do odratowania.

 

IMG_20190310_122305.jpg

IMG_20190310_122018.jpg

IMG_20190310_122248.jpg

IMG_20190310_122828.jpg

Edytowane przez QazAr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w mojej Eribie. Lepiej żadnym kawałkiem przewodu tego nie naprawiać (u mnie tak poprzedni właściciel wyrzeźbił), tylko zrobić to profesjonalnie, bo zawsze jest ryzyko że z budki zostaną tylko zgliszcza jak się wszystko ładnie zapali. Przyczyną mogą być m.in. zimne luty i ogólnie "starość" tego zasilacza. Po profesjonalnej naprawie działa bardzo dobrze. Kristofer coś o tym wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.