Skocz do zawartości

DMC/1,33 czy ktoś oprócz nas na to patrzy


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest takie

Czy ktoś (oprócz nas ) patrzy na 1,33 ?

Cała masa lawet 3,5t ciągniętych przez auto-lawety 3,5t

Pokazuje ze w praktyce to nikt się tym nie interesuje ??

 

Poproszę tylko o praktyczne - z życia wzięte sytuacje.

 

Poproszę nie teoretyzować. Tylko praktyczne sytuacje które u was miały miejsce ....

 

Ja przez 3 lata nigdy nie miałem kontroli

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 minut temu, lechwik napisał:

Ja przez 3 lata nigdy nie miałem kontroli

A ja przez 18 i raczej nikt tego nie sprawdza podczas kontroli, ale podczas jakiegoś wypadku itd. no to już może być nieciekawie.
Tak więc na pewno wielu kierowców jeździ tak nawet nie wiedząc o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany pierdylion razy. Nie twórzmy kolejnego wątku na 100 stron....



Tak
Wałkowany
Ale nigdy nikt nie napisał o praktycznych problemach z 1,33
A ja przez 18 i raczej nikt tego nie sprawdza podczas kontroli, ale podczas jakiegoś wypadku itd. no to już może być nieciekawie.
Tak więc na pewno wielu kierowców jeździ tak nawet nie wiedząc o tym.



No właśnie
Dlatego pytam czy wogle się tym przejmować ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lechwik napisał:

Tak
Wałkowany
Ale nigdy nikt nie napisał o praktycznych problemach z 1,33
No właśnie
Dlatego pytam czy wogle się tym przejmować ??

Aż się nie chce gadać o mentalności Polaków.

Najpierw postąpią wbrew prawu, a potem próbują je interpretować na swój sposób, szukać furtek być cwańszym od innych (w Twoim przypadku masz za ciężką przyczepę, ergo za lekki holownik – nie interesuje mnie czy świadomie, czy z braku wiedzy/).

Prawo stanowione jest po to by regulowało określone zachowania i obowiązywało WSZYSTKICH, by na "wsi" porządek był.

Ale co zrobić, jeden z drugim ma w nosie reguły i zaczyna się karuzela.

Co tam, linia ciągła – przekroczę ja, nic się nie stanie; zakaz wyprzedzania – a co tam wyprzedzę, przecież nikt z przeciwka nie jedzie; zakaz zatrzymywania się – a co tam, muszę stanąć, bo chcę kupić gazetę, papierosy, zaraz odjadę, nic się nie stanie; jest w nocy dobra widoczność, ale dla bajeru zapalę także światła przeciwmgielne przednie i tylne – będę lepiej widział, a że innych oślepiam, co tam, ich problem.

Faktem jest, że policja mało się interesuje takimi przypadkami naruszenia, ich interesuje przekroczenie prędkości. Myślę, że do czasu, w końcu będą egzekwować przestrzeganie przepisów, bo samowolki już jest zbyt wiele.

I tym sposobem na co dzień mamy mnóstwo przykładów rozbestwienia ludzi, arogancji, dla przepisów i wobec ziomali, itp. 

Nie jestem złośliwy, ale dobrze by było jakby Ciebie spotkał jakiś rzetelny smerf i wlepił porządny mandat za ciągniecie przyczepy bez stosownych uprawnień. 

Oglądając TVN TURBO można zobaczyć tych kozaków, jak miękną im rury w kontakcie z lotnym radiowozem.

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem polega na tym żeby przepisy odpowiadały realiom. Jak są z „dupy wzięte” to nic dziwnego że ludzi starają się je interpretować/obchodzić na swoją korzyść. 

Powolniak, jak masz ograniczenie do 30km/h po byłych robotach drogowych a znaki stoją jeszcze przez kilka dni to przestrzegasz czy naginasz? 

Nie róbmy z obywateli naszego kraju skrajnych debili. Skoro inne nacje dają radę bez tego przelicznika i ciągają duuuuużo więcej przyczep niż my to dlaczego u nas istotny jest przepis dla techniki z lat 60 ubiegłego wieku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani a czytam na tym forum jak to jest lepiej gdy masa przyczepy jest jak najmniejsza w stosunku do masy holownika, badżcie konsekwentni. Ja uważam patrząc na debili na naszych drogach że ostrożności nigdy nie za wiele. A znaki na drogach i organizację ruchu w wielu miejscach stanowią wielokrotnie ludzie bez wyobrażni aby nie powiedzieć tępi ale teraz już byle licencjat daje "wyższe wykształcenie" i otwiera drogę do wielu decyzyjnych stanowisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się nie chce gadać o mentalności Polaków.
Ciebie spotkał jakiś rzetelny smerf i wlepił porządny mandat za ciągniecie przyczepy bez stosownych uprawnień. 
Oglądając TVN TURBO można zobaczyć tych kozaków, jak miękną im rury w kontakcie z lotnym radiowozem.



Przepraszam
Wypociny nie na temat !!!!!!!
Niech to ktoś usunie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lechwik napisał:

Tak
Wałkowany
Ale nigdy nikt nie napisał o praktycznych problemach z 1,33

Może nie problem praktyczny, ale w zeszłym sezonie kontrolowała mnie policja i wiedzieli o 1,33. Tzn. ja byłem OK z 1,33, ale w rozmowie sami o tym mówili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis jest jaki jest i musimy się do niego stosować czy nam się to podoba czy nie. może się komuś wydawać Dziwny ten przepis bo skoro producent aut dopuszcza holowanie przyczepy na przykład o wadze 2000 kg to dlaczego przepis obniża tą wartość ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Cezarr napisał:

Przepis jest jaki jest i musimy się do niego stosować czy nam się to podoba czy nie. może się komuś wydawać Dziwny ten przepis bo skoro producent aut dopuszcza holowanie przyczepy na przykład o wadze 2000 kg to dlaczego przepis obniża tą wartość ? 

Oczywiście, przepis jest przepisem i należy go szanować i przestrzegać, niezależnie od tego, jak oceniamy jego adekwatność do stanu rzeczy (pomijam fakt beznadziejnej kultury jazdy wielu Polaków, mistrzów prostej, dla których powinien być przelicznik 2.0 albo i wyższy, bo od czasu do czasu widuję szaleńców z przyczepą kempingową, towarową, lawetą).

Skoro w odczuciu niektórych karawaningowców przepis dot. 1,33 jest archaiczny, to w kraju demokratycznym, bo za taki uważają Polskę wszyscy partyjniacy niezależnie pod jakimi barwami występują, należy pretensje i życzenia zgłaszać do tych ważniaków, a najlepiej do ustawodawcy, należycie je uzasadniając (w tym celu pisać do parlamentarzystów, organizacji zrzeszających zmotoryzowanych, itp. itd.) w nadziei, że odniesie to skutek.

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część przepisów tworzą ..niestety idioci. Potem należy ich przestrzegać bo jak nie to "budżet" czeka.

Dobrze ,że większość z was nie dotyczą debilizmy związane z czasem pracy kierowców zawodowych. Tam to dopiero są sytuacje/rekordy.

Niestety niczego one nie wnoszą poza mafijnym fiskalizmem.

Tak więc takie tam 1,33 to tylko dla zdrowia ...chociaż można by to było skorygować do 1,11.

Wtedy kolejna zgraja pasożytów miałaby co robić , żeby to usankcjonować   ?

 

sorry za mały OT.

 

Powolniak - lepiej do pasożytów nie pisać bo może to przynieść kolejne sankcje podatkowe dla tych "milionerów" co mają dwa domy... w tym jeden na kołach.

We łbach się od tego bogactwa przewraca ... tak "myślą" ...pasożyty i jeszcze kilka innych grup.

To niebezpieczna propozycja !   ?

 

 

Edytowane przez Jarosław69
ę (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z biadolenia nic nie wyjdzie, bo to typowo polski zwyczaj. 

Mam propozycje, napiszmy petycję, podpiszmy ją i skierujmy do PZMotu lub bezpośrednio do wszystkich ugrupowań parlamentarnych, a także m

Ministerstwa Infrastruktury.... Może przed wyborami coś chwyci, albo otrzymamy sensowną odpowiedź np. z badaniami Instytutu Transportu:). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.