Skocz do zawartości

Zestaw powyżej 3,5 tony - opłaty


neversoft

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zastanawiam się nad wymianą samochodu. Interesuje mnie Volvo XC60. Z tego co wiem jego DMC to około 2,5 tony.

Moja przyczepa to TEC TravelKing o DMC 1,1 tony.

Wiem, że decydując się na taki holownik muszę dorobić B (96) żeby rozszerzyć wagę zestawu do 4,25 t.

Teraz moje pytanie: 

1) W Polsce jest to dla mnie w miarę jasne. Muszę wydzierżawić viaBoxa i zabulić kaucję 120 zł. Przykładowo jadę ze Śląska na Hel i tam łapie mnie viaToll na autostradzie AmberGold. Kalkulator pokazuje mi 52 zł za przejazd. Pytanie czy ja płacę za przejazd autostradą 71 zł (tyle mnie kosztował przejazd zestawem do 3,5 t) + 52 zł za viaTolla, czy tylko 52 zł?

2) Nie wszystkie drogi obejmują viaToll więc na bramkach będzie trzeba płacić osobno?

3) Przykładowo chciałbym pojechać do Chorwacji. Rozumiem, że w każdym kraju muszę płacić coś podobnego jak viaTool czy w Czechach, Austrii, Słowenii wydzierżawić coś na wzór viaBox? plus opłacić przejazdy.

Edytowane przez neversoft (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Cezarr napisał:

Kupujesz winietki nie ma żadnych boxów, ceny są na PZMOT.

Chyba że kraj nie ma winietek tylko płatne autostrady.

Dzięki. Faktycznie sprawdziłem na stronie PZMOT, że jak samochód ma do 3,5 tony to nie potrzeba dodatkowej winiety i goboxów w większości krajów.

Jeszcze kwestia mojego zapytania nr. 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neversoft napisał:

1) W Polsce jest to dla mnie w miarę jasne. Muszę wydzierżawić viaBoxa i zabulić kaucję 120 zł. Przykładowo jadę ze Śląska na Hel i tam łapie mnie viaToll na autostradzie AmberGold. Kalkulator pokazuje mi 52 zł za przejazd. Pytanie czy ja płacę za przejazd autostradą 71 zł (tyle mnie kosztował przejazd zestawem do 3,5 t) + 52 zł za viaTolla, czy tylko 52 zł?

Ten wątek był już gdzieś poruszany, poszukaj, z tego co pamiętam to na A1 zapłacisz tyle samo z przyczepą czy bez. Na A2 z przyczepą płacisz jak za Tira.

 

Godzinę temu, neversoft napisał:

2) Nie wszystkie drogi obejmują viaToll więc na bramkach będzie trzeba płacić osobno?

Trochę tego nie rozumiem? Może tak:

Viabox jest ustawiony na dwie taryfy: 1-osobówka (jadąc, bramka się otwiera i kasuje za osobówkę)

Jak jedziesz z przyczepą przestawiasz na 2 i wtedy z automatu urządzenie loguje się na każdej bramce przejazdowej a szlabanik otwiera się za większą stawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Malinki napisał:

Ten wątek był już gdzieś poruszany, poszukaj, z tego co pamiętam to na A1 zapłacisz tyle samo z przyczepą czy bez. Na A2 z przyczepą płacisz jak za Tira.

 

Trochę tego nie rozumiem? Może tak:

Viabox jest ustawiony na dwie taryfy: 1-osobówka (jadąc, bramka się otwiera i kasuje za osobówkę)

Jak jedziesz z przyczepą przestawiasz na 2 i wtedy z automatu urządzenie loguje się na każdej bramce przejazdowej a szlabanik otwiera się za większą stawkę.

na A1  na płatnym odcinku "Amber One"  za pojazd z przyczepą płacisz 2,5x tyle co bez,  nawet jak mieścisz się w 3,5 t. (za cały płatny odcinek 71 zł)  pozostała część autostrady A1 wg stawek Viatoll czyli jadąc zestawem powyżej 3,5t ze śląska na Hel 71 zł + reszta wg stawki Viatol zależnej od normy emisji spalin

Viatol nie działa na odcinkach autostrad A1,A2,A4 zarządzanych przez koncesjonariuszy  czyli stoisz na bramkach i bulisz wg ich cenników

 

a szlabanik dzięki Viatolowi otwiera się tylko na A4 na odcinku Wrocław - Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pierzasty napisał:

Hmmm szlabanik mi się otwierał na A2 Stryków -Konin, ale tylko przy viazłodzieju przełączonym na jazdę z przyczepą. W sytuacji jazdy solówką już nie

racja, tam też są bramki pod zarządem GDDKAKI, czyli tylko te dwa odcinki otwiera Viabox , solo też powinien otworzyć jak miałeś go włączonego na jazdę solo , mi otwiera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎07‎.‎03‎.‎2019 o 18:27, Pierzasty napisał:

Hmmm szlabanik mi się otwierał na A2 Stryków -Konin, ale tylko przy viazłodzieju przełączonym na jazdę z przyczepą. W sytuacji jazdy solówką już nie

Działa z przyczepą i solo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.