Jump to content
LucekPL

Kemping "all year long"

Recommended Posts

LucekPL

Z powodów rodzinnych muszę na pewien czas wyjechać do DE. Biorąc pod uwagę ceny mieszkań i kaucji za te same pieniążki planuje kupić przyczepę i pojechać "na swoje".

I tutaj pojawia się temat, macie jakieś doświadczenia z postojami całorocznym? Narazie wszystkie pola jakie znalazłem były zamknięte A sezon zaczynają kwiecień - maj. Ja potrzebuje miejsca na cały rok, znalazłem dwa otwarte non stop ale niestety trochę daleko od mojego miejsca docelowego.

Macie może jakieś doświadczenia w tej materii rady pomysły? Wiem że w DE i NL przy autostradach są parkingi dla kamperow ale na dłuższą metę to chyba nie jest dobry pomysł. Nie wiem czy są może jakieś inne rozwiązania zapewniające prąd i wodę?

chris_66

A tam gdzie będziesz pracować to nie da się?
W paru znajomych firmach mam możliwość noclegu w razie potrzeby, na dłużej też jeśli bym chciał.
Może tym tropem idź.

LucekPL

Tego jeszcze nie wiem.

Ale zawsze warto mieć jakiś wachlarz możliwości. 

Cezarr

Ja tam nie wiem ale jedziesz gdzieś do pracy i nie wiesz czy będziesz miał gdzie mieszkać 🤔

Łza Włóczynutka

camping 20€*30dni = 600€. Za tyle nie będziesz w stanie pokoju wynająć? Dziwne: Myślę, że bez problemu powinno się dać. Mam nie potwierdzone, acz prawdopodobne sygnały, że za 700€ można cały dom wynająć. mieszkanie cały rok w przyczepie, to jednak trochę ssie. To jest 8m^2 Płacić 600€ za 8m^2 do tego porządna łazienką na zewnątrz, trzeba się ubrać, buty ubrać..

LucekPL

Temat wygląda tak, jadąc z pośrednictwem polskiego biura pracy masz zapewnione mieszkanie (pokój) i transport, ale oczywiste jest że polskie biuro ma z tego swoją dole. Pracując bez pośredników zarabiasz odpowiednio więcej.

Co do mieszkań, domów i pokoi, mieszkania i domy oczywiście są, ale tak jak pisałem mają niewyobrażalne kaucję i niestety są niewyposazone, co się wiąże z koniecznością kupowania mebli A tego na początkowym etapie wolę uniknąć. Co do pokoi to niestety obłożenie jest ogromne i strasznie ciężko znaleźć coś "na szybko" 

Stąd pomysł z kamperem, eliminuje początkowe problemy i daje chwilę czasu na ogarnięcie tematu bez niepotrzebnego stresu czy napinki.

Jak postanowią zostać na dłużej to prawdopodobnie będę czegoś szukał ale nie chce czuć przymusu i kupować mebli z którymi po kilku miesiącach nie będę miał co zrobić. 

MagZyg

To w końcu planujesz zakup kampera czy przyczepy?

LucekPL

Raczej przyczepy