Skocz do zawartości

hobby


janusz74

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod pierwszym linkiem na zdjęciach nie widać istotnych miejsc, ...

Pod drugim linkiem sprawdź sobie zaznaczone miejsca i ich okolice.

przyczepa 5.jpg

przyczepa 6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mati43 napisał:

Żuczek, jak myślisz  co jest przyczyną takich drzwiczek? Mam swoją teorie ale chętnie posłucham innych.

Teoria i praktyka jest taka sama: woda i wilgoć...

Poza wyszczególnionymi przez Rafała punktami to moim zdaniem przedsionek jest za duży do tej przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że woda. Tylko jak tam się dostała. Mam u siebie w drzwiczkach w schowku tak samo. Zacieki jest stary a uszczelka świeża. Czy to przez uszczelkę? Ściana wyżej twarda a drewno od środka czysciutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, janusz74 napisał:

czy w sypialni tej drugiej wyśpią się 2 dorosłe osoby jak szerokie jest łóżko

Wg mnie sypialnie za drzwiami będzie miała wymiary 140 x 200, a środkowa 130 x 190

2 minuty temu, Mati43 napisał:

Wiem że woda. Tylko jak tam się dostała. Mam u siebie w drzwiczkach w schowku tak samo. Zacieki jest stary a uszczelka świeża. Czy to przez uszczelkę? Ściana wyżej twarda a drewno od środka czysciutkie.

Na 99% woda dostała się przez ramkę drzwiczek. Trzeba rozłożyć ramkę i sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze myślałem. Rozebrałem i faktycznie, przeciek miał poprzedni właściciel przez ramkę, dolna krawędź nie aż tak jak na  foto ale widać góra ok. Dzisiaj będę w Poznaniu, mogę podjechać a przez Leszno lece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mati43 napisał:

Żuczek, jak myślisz  co jest przyczyną takich drzwiczek? Mam swoją teorie ale chętnie posłucham innych.

Jakiegoś gotowego scenariusza nie mam. Myślę sobie, że przyczyn może być bardzo wiele: woda przy spłukiwaniu może przechodzić przez uszczelkę kasety i spływać do tego miejsca, może kaseta została przepełniona i "szambo wybiło", może uszczelki kasety puszczają, może uszczelka drzwiczek puszcza, może ktoś zostawił otwarte drzwiczki w czasie deszczu i woda zatrzymała się w obudowie drzwi, może woda idzie z jakiejś nieszczelności wyżej, ... a może to nie woda tylko jakieś dziwne zabrudzenie ...

Ważne, aby potencjalny kupujący to sprawdził i ocenił. Nie można pominąć podłogi pod tymi drzwiczkami, bo to już poważniejsza sprawa, jeśli woda tam by dotarła.

Same drzwiczki nie są ważącym problemem bo je można łatwo naprawić albo wymienić. Oznaczenie na drzwiczkach należy potraktować jako sygnał do dokładnego sprawdzenia co się dzieje nad nimi, po bokach i poniżej.

26 minut temu, Malinki napisał:

Poza wyszczególnionymi przez Rafała punktami to moim zdaniem przedsionek jest za duży do tej przyczepy.

a na to nawet nie zwróciłem uwagi. Jestem zwolennikiem zasady, że przede wszystkim kujemy przyczepę, reszta schodzi na trochę dalszy plan. Aczkolwiek nie przeczę, jeśli działa i jest zadbana to cieszy ? .

26 minut temu, Malinki napisał:

Na 99% woda dostała się przez ramkę drzwiczek. Trzeba rozłożyć ramkę i sprawdzić ?

u siebie profilaktycznie, w zeszłym roku odnowiłem uszczelnienie ramki ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego dethleffs -a jak kupiłem też miał podobny ślad na drzwiach serwisowych WC 

Okazało się że plastik drzwiczek jak i ramki był lekko pęknięty. Wymontował email podawałem i do dziś jest sucho lecz ślad pozostał. Co do wilgoci w narożnikach przy oknie nie wypowiadam się.

Warto jeszcze sprawdzić jak wyglądają ściany woków łuku serwisowego oraz podłoga pod miską kasety WC 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zacieków przy oknie przednim to w Hobby z tych roczników standard. Cieknie przednia ściana, zapewne od górnego łączenia blach nad oknem, ewentualnie uszczelkami okna podcieka woda. Ta przyczepa ma na 100 % przednią ścianę do remontu. Zapewne ma też popękany kufer przedni. Co do zacieków na drzwiczkach to jest to pierdoła. Ramka drzwiczek odkleiła się od blachy i zacieka sobie tam woda co widać po zniszczonej sklejce na wewnętrznej stronie drzwiczek. To samo może się dziać w klapach serwisowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.