Skocz do zawartości

A4 drożeje dla aut z przyczepami


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt jest taki, że cena z budką na a1 jest za wysoka w stosunku do jazdy solo 29 a 71zl.  Pocieszy Was może fakt, że niektórym viatol pika już od Łodzi. 

Nie mniej jednak 5,5h z budką a 11h solo 12 lat temu nad robi wrażenie. 

Mając do wyboru typ drogi zawsze wybieram autostradę, może dlatego nigdy nie byliśmy z ogonem w Wlkp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

23 minuty temu, BUMERANG napisał:

Tylko nawierzchnia Twojej " landówki ma nawierzchnię gładką jak lodowisko, piękne odblaskowe linie, słupki itp. A u nas wszyscy wiemy. Chociaż niezaprzeczalnie jest coraz lepiej.

No niby tak, jest lepiej ale nawet jak droga jest gorsza to czasami warto zjechać z autostrady,  a jadąc na wakacje to raczej już czas nas nie
powinien gonić. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cezarr napisał:

No niby tak, jest lepiej ale nawet jak droga jest gorsza to czasami warto zjechać z autostrady,  a jadąc na wakacje to raczej już czas nas nie
powinien gonić. ?

Chyba, że przed minięciem własnej bramy słyszysz magiczne "daleko jeszcze?" A jedyna odpowiedz to 12 godzin lub 900km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, maarec napisał:

 

Mając do wyboru typ drogi zawsze wybieram autostradę, może dlatego nigdy nie byliśmy z ogonem w Wlkp :)

To w wlkp nie ma autostrady?

2 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

 

chodzi mi o to że można było bo zrobić pobór opłat  na 100 innych (tańszych i lepszych ) sposobów a u nas jak zwykle wybrali najdroższy i najgorszy i mamy to co mamy nie dość że płacimy krocie to jeszcze ponosimy ryzyko że utkniemy w korku na bramkach

 

Na pocieszenie to Francja, Włochy, Hiszpania czy Portugalia tez mają drogo a korki jeszcze większe. ;)

EFIT bym zapomniał o Chorwacji bo i tam staniesz w korku pod bramkami.

 

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ed napisał:

Zapomniałeś o bramkach we Włoszech

Nie zapomniałem - napisałem (poza tym, że liczyłem tylko tranzyt - bez docelowej Chorwacji czy Włoch), że to koszt jak jadę do Wenecji Euganejskiej (czyli blisko) to właśnie taki koszt jest, bo omijam autostradę do Udine i dalej do Wenecji i wybieram - tak jak zresztą wielu innych - równoległą drogę SS13. Fajna, widokowa trasa. Na omijaniu autostrady traci się ok. pół godziny, a jadąc w dół od Tarvisio spalanie mam poniżej 8 l z cepką. Same zalety ominięcia tego niedługiego fragmentu autostrady - widokowo, niezauważalnie dłużej i prawie 200,- zł w kieszeni (koszt autostrady w 2 strony i zmniejszonego zużycia paliwa) - o tyle więcej do wydania na wczasach;-)

Oczywiście tak samo można zrobić i w Polsce - wybrać trasę alternatywną (do A4 Kr-Ktw to właśnie trasa przez Olkusz), ale mi chodziło o przelot na południe i ceny autostrad na Słowacji, Węgrzech w Austrii, gdzie robisz przez 10 dni cały kraj wzdłuż i wszerz za cenę jednego odcinka w Polsce i jak to też skutecznie zniechęca tych, co mieszkają tak jak ja na południu, do wybierania opcji wakacyjnego wyjazdu nad np. polskie morze.

Może troszkę odbiegłem od tematu, ale przykład właśnie zwłaszcza Austrii (ale Słowacji i Węgier też) pokazuje, że można utrzymywać autostrady z relatywnie tanich winiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zulos napisał:

 

Może troszkę odbiegłem od tematu, ale przykład właśnie zwłaszcza Austrii (ale Słowacji i Węgier też) pokazuje, że można utrzymywać autostrady z relatywnie tanich winiet.

Skąd masz info że z samych winiet wybudowali, utrzymują, remontują i modernizują autostrady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, danielpoz napisał:

Skąd masz info że z samych winiet wybudowali, utrzymują, remontują i modernizują autostrady?

No oczywiście, że nie z samych winiet - uprościłem, chodziło o to, że można, a nie w kółko podnosić ceny uzasadniając rosnącymi kosztami utrzymania w dodatku za odcinki autostrad, na których traci się na bramkach i remontach tyle, że omijając autostradę wychodzimy na to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, danielpoz napisał:

To w wlkp nie ma autostrady?

Na pocieszenie to Francja, Włochy, Hiszpania czy Portugalia tez mają drogo a korki jeszcze większe. ;)

EFIT bym zapomniał o Chorwacji bo i tam staniesz w korku pod bramkami.

 

Mają, lekko nie po drodze a i troszkę za drogo, stąd pewnie omijamy ten region.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny temat - polecam...szczególnie że takie imprezy coraz rzadziej są...

Dawniej parowozami można było śmigać z Chabówki, a nawet w Krakowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.