Skocz do zawartości

A4 drożeje dla aut z przyczepami


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Misio napisał:

 7 zaczyna być w dużej mierze S7...i całkiem fajnie się nią pomyka...czymś wolniejszym niż osobówka solo...

To miałem na myśli - chyba że źle Cię ja zrozumiałem ;)

:dzieki: Wszystko jasne, przez nieuwagę stwierdziłem, że 7 przechodzi gdzieś tam w 91. A przecież 7 do samego Trójmiasta leci. 

Chyba przetestujemy tą opcję. Jeszcze jak by obwodnicę Miechowa skończyli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miechów to pikuś...

Ważniejsze jest Skarżysko Kamienna - tam trzeba jechać tak by nie trafić miedzy 7-9 oraz 15-17...bo inaczej się utknie...

Ale już np obwodnica Radomia jest...ogólnie całkiem fajnie...

Dawno nie jechałem odcinek Warszawa-Gdańsk (jednak ja wówczas wskakuję na A2 i lecę do A1...ale ja mam tylko 2 osie i 4koła...), ale po ostatnich latach (remontach), liczę że już całkiem fajnie tam się powinno jechać...że skończyły się remonty/przebudowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Misio napisał:

Ważniejsze jest Skarżysko Kamienna - tam trzeba jechać tak by nie trafić miedzy 7-9 oraz 15-17...bo inaczej się utknie...

 

Po ostatnich korkach na A1 to już żadne korki mnie nie zdziwią. Szczególnie, że nie muszę za nie płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielpoz napisał:

To normalne że autostrada kosztuje tyle co paliwo. W moim przypadku to A jest i tak tańsza. ?

1/4 miesięcznego wynagrodzenia płacy minimalnej za przejazd autostradą z Wrocławia do Gdyni i nazad ?

Nie. dla mnie nie jest to normalne 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne ale to prawdziwe.. to jest na tej A1 od właśnie torunia do gdańska lub w drugą strone że nawet jak będzie jechał maluchem z przyczepą to i tak zapłacisz jak za 40 tonowy zestaw lub autokar czyli całe 71pln... 

Aaaaa co do A4 to od dawna omijam tą autostrade szerokim łukiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Suzu4x4 napisał:

1/4 miesięcznego wynagrodzenia płacy minimalnej za przejazd autostradą z Wrocławia do Gdyni i nazad ?

Nie. dla mnie nie jest to normalne 

 

 

Ilu ludzi zarabiających minimalną jedzie LC z przyczepą na wakacje do 3miasta?? Jazda autostradą nie jest nakazowa i obowiązkowa. Myślisz że na tym wspaniałym zachodzie gdzie trawa jest bardziej zielona cześć ich mieszkańców nie omija A z oszczędności? 

Kuba to trochę jak bym miał pretensję że Mercedesy są drogie i mnie na nie nie stać. Mam alternatywę i jeżdżę badziewnym Fordem. 

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, danielpoz napisał:

Ilu ludzi zarabiających minimalną jedzie LC z przyczepą na wakacje do 3miasta?? Jazda autostradą nie jest nakazowa i obowiązkowa. Myślisz że na tym wspaniałym zachodzie gdzie trawa jest bardziej zielona cześć ich mieszkańców nie omija A z oszczędności? 

Kuba to trochę jak bym miał pretensję że Mercedesy są drogie i mnie na nie nie stać. Mam alternatywę i jeżdżę badziewnym Fordem. 

źle rozumujesz, nie chodzi mi o to czy kogoś stać czy nie , jak ktoś nie stać to zapewne w ogóle nie jeździ na wakacje 

chodzi mi o to że można było bo zrobić pobór opłat  na 100 innych (tańszych i lepszych ) sposobów a u nas jak zwykle wybrali najdroższy i najgorszy i mamy to co mamy nie dość że płacimy krocie to jeszcze ponosimy ryzyko że utkniemy w korku na bramkach

jeśli o mnie chodzi to jak jadę turystycznie to z dziką radością omijam autostrady poznając nowe miejsca i delektując się krajobrazem , ale jak mam po raz x jechać tą samą trasą na weekend gdzie nie droga jest celem a każda zaoszczędzona godzina w trasie oznacza dla mnie godzinę więcej wypoczynku w miejscu docelowym to  jadę najszybszą możliwą trasą zaciskam zęby i płacę bez względu na cenę.

i z przyjemnością zapłacił bym mniej np. w formie ewiniety bez ciągłego patrzenia na nawigacje czy jest już korek na bramkach czy nie  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MariuszB300 napisał:

Faktem jest to, że omijajac autostradę nasz piękny kraj można poznać od podszewki i to jest najlepszy argument żeby jezdzić zwykłymi drogami!

O i nie tylko nasz kraj, uwielbiam jeździć  landówkami, to na prawdę jest duża odmiana od monotonnej jazdy autostradami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cezarr napisał:

O i nie tylko nasz kraj, uwielbiam jeździć  landówkami, to na prawdę jest duża odmiana od monotonnej jazdy autostradami.

Tylko nawierzchnia Twojej " landówki ma nawierzchnię gładką jak lodowisko, piękne odblaskowe linie, słupki itp. A u nas wszyscy wiemy. Chociaż niezaprzeczalnie jest coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście A4 nie jeździłem prywatnie, zawodowo również starałem się ją między Krk a Katowicami omijać.

Prywatnie - kilka razy w roku zdarza nam się do znajomych do Pobiedzisk pod Poznań jechać. Jeżeli jedziemy na "szybkie chlanie" to jadę A2 aż do S5, bo wiadomo - każda minuta jest wtedy na wagę %, a i "pasażerowie" też niecierpliwi      Ale jak również nasze wakacyjne wyjazdy zaczynamy własnie od tych samych znajomych z Pobiedzisk, to A2 z Warszawy tylko do zjazdu na Skierniewice, dalej starą 2 czyli 92 - praktycznie jedzie kilka aut, żadnych korków, prędkości 80-90, a i nawierzchnia - okolice Koła ostatnio tylko przypominały stare czasy kolein, reszta praktycznie gładka.

Ja zresztą nie szczególnie lubię jazdę autostradami. "Landami" po EU jeździłem jak tylko czas na to pozwalał w czasach busiarstwa  ;)

 

Edytowane przez MaciekR4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zulos napisał:

A podróż np. w okolice Wenecji, czyli ok. 2.200 km w obie strony to właśnie 80,- zł (winiety Słowacja i Austria)...

Zapomniałeś o bramkach we Włoszech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.