Skocz do zawartości

A4 drożeje dla aut z przyczepami


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

Internety trąbią, że 20zł na każdej bramce będą płacić auta z przyczepami na A4 Krk-Ktw. Czyli przejazd 60km będzie kosztował 40zł. Będziecie tamtędy jeździć? Ja osobiście zawsze śmigam przez Olkusz. Ciekawe czy nie jest nawet szybciej bo nie trzeba stać na bramkach ;) 

http://niewygodne.info.pl/artykul6/02870-Czy-tajne-umowy-na-A4-beda-w-koncu-jawne.htm

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

16 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Internety trąbią, że 20zł na każdej bramce będą płacić auta z przyczepami na A4 Krk-Ktw. Czyli przejazd 60km będzie kosztował 40zł. Będziecie tamtędy jeździć? Ja osobiście zawsze śmigam przez Olkusz. Ciekawe czy nie jest nawet szybciej bo nie trzeba stać na bramkach ;) 

http://niewygodne.info.pl/artykul6/02870-Czy-tajne-umowy-na-A4-beda-w-koncu-jawne.htm

A autostrada Wielkopolska to jest lepsza? Takie samo złodziejstwo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego już dawno nie finansuję tych darmozjadów, zgodnie z zasadą "Jadę na wakacje więc się nie spieszę". Gdyby wszyscy przez miesiąc, czy dłużej przestali jeździć tą ciągle będącą w remoncie autostradą, na pewno obniżyli by opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jacek00 napisał:

A autostrada Wielkopolska to jest lepsza? Takie samo złodziejstwo 

W sumie, o ile się nie mylę, jest w łapkach tych samych oligarchów

22 minuty temu, ed napisał:

na pewno obniżyli by opłaty.

Albo skarżyli skarb państwa. Nie wiadomo co zawiera tajna umowa. Gdyby nie była szkodliwa dla kieszeni podatnika - nie była by tajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ed napisał:

Dlatego już dawno nie finansuję tych darmozjadów, zgodnie z zasadą "Jadę na wakacje więc się nie spieszę". Gdyby wszyscy przez miesiąc, czy dłużej przestali jeździć tą ciągle będącą w remoncie autostradą, na pewno obniżyli by opłaty.

Nie wiem czy tu tak jest, ale na wielkopolskiej umowa była tak podpisana, że jeśli operator będzie miał za mały zysk z biletów, to państwo w takim wypadku dołoży brakującą sumę - żeby wyszedł na swoje. Więc możliwe że im na ruchu nie zależy bo większy ruch to więcej pracy. Kasa na koniec i tak się zgodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Cezarr napisał:

Jak często korzystacie z tej autostrady jadąc z przyczepą? Ile razy w roku?

2-3 razy w roku z A1. Tylko jak się spieszę i chcę zaoszczędzić trochę czasy czyli najczęściej jak lecę gdzieś dalej od domu i tylko na weekend. A1, Grudziądz - Nowa Wieś, 50 km, 25,50 pln ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja się cieszę, że na południe mam 25 km i do granicy Chorwackiej cały koszt autostrad (tylko Węgry) to ok. 40,- zł...:-)

No Włochy to już większy wydatek - 2 x 40,- zł.

W obie strony oczywiście...

Nie no wiem, że z kolei autostrady Chorwackie i Włoskie nie są najtańsze, ale póki co tranzyt wychodzi właśnie tak.

A podróż np. w okolice Wenecji, czyli ok. 2.200 km w obie strony to właśnie 80,- zł (winiety Słowacja i Austria)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.