Skocz do zawartości

Złamane serce - naprawa tylnej ściany


rive

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Wam za zainteresowanie. Sam już nie wiem co o tym myśleć. Faktycznie może jakieś pomysły przyjdą jak się za to wezmę. Na razie zbieram i analizuję Wasze rady.  Z rozbieraniem calości jak radził Tomii  raczej ciężko będzie. Dostać cały tył.... hm.. Najpierw trzeba by boczne blachy poprostować i zobaczyć co i jak.  Myślałem blachę wyprofilować i hm.. połączyć nią wszystko.. Delikatnie znitować z plastikiem. Jakieś wzmocnienia w środku (nie musi wyglądać ładnie). I na to tkanina (mata) szklana - nasączyć epoksydem. (Chociaż ktoś odradzał - poszukam tematu). Podobno plastik to abs i współgra z żywicą epoksydową.. - uchwyty są matą szklaną i jakąś żywicą powzmacniane w bakiście - trzyma się to nieźle. Sporo szukałem i jedni mówią że poliestrowa - inni epoksydowa. Dodam że nie oczekuje cudów.. Jeżdżone daleko z nią nie będzie. Kilka kilometrów w krzaki mnie zaspokaja. Tylko nie wiem kiedy się za to zabiorę. Mam nadzieję, że uda się cepke jakoś zreanimować może na 2, 3 lata użytkowania. A że potem się rozsypie - byłem na to gotowy jeszcze przed "wypadkiem". Cały czas pluje sobie w brodę ale co zrobić - bolesna nauka na przyszłość. Jeszcze raz dziękuję i doceniam każdą wypowiedź w tej sprawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rive napisał:

. Na razie zbieram i analizuję Wasze rady.  Z rozbieraniem calości jak radził Tomii  raczej ciężko będzie. Dostać cały tył.... hm.. Najpierw trzeba by boczne blachy poprostować i zobaczyć co i jak.  Myślałem blachę wyprofilować i hm.. połączyć nią wszystko.. Delikatnie znitować z plastikiem. Jakieś wzmocnienia w środku (nie musi wyglądać ładnie). 

Trzeba by od środka jakiś narożnik " z dwóch dech" zrobić i do tego dokręcić ścianę i tył. Inaczej to słabo widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Trochę czasu minęło. Pokleiłem jakoś. Powiem nawet, że trzyma się to kupy. I jest solidne. Od środka pododawane wzmocnienia - poklejone poliuretanem. Może trochę nie wygląda  (widać krzywe blachy) ale co tam. Już służyło (wyjazd) i najwidoczniej jeszcze trochę posłuży. Jeszcze pomaluję. Dla innych szukających informacji jak ja wcześniej dodam, że po testach do "mojego" plastiku najlepiej trzyma się żywica poliestrowa. Plastik to jakiś termoplast - podobno ABS. Serce znowu bije :)

20190423_191813.jpg

20190423_191828.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paweł74 napisał:

Proponuję montaż czujników cofania albo kamerkę ;) . Kamerki teraz bezprzewodowe i niedrogie...
Ja jestem raczej kiepski w manewrowaniu i kamerka to błogosławieństwo ;)

Proponuję uważać na te bezprzewodowe bo to raczej cienizna, chyba że jest jakiś pewniak który będzie dawał dobry obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.