Skocz do zawartości

Holownik na oponach run on flat i mega problem...


Wilu

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, cosik3 napisał:

Z przeczytanego powyżej wynika, ze należy szczegółowo przeglądać OWU przy zawieraniu ubezpieczeń (w szczególności Assistans) gdyż coraz rzadziej na wyposażeniu jest koło zapasowe, a teraz, po wprowadzeniu nowej normy spalin we wrześniu 2018 i przez to coraz częściej konieczności montowania nowych filtrów również w benzyniakach, bardzo często nie ma miejsca na zapas i nie można zamówić go nawet w opcji

Po co dodatkowo płacić za wymianę koła jak można to samemu zrobić, ja rozumiem pomoc gdy nie mamy zapasu, ale jak mamy to lewarek w dłoń i ogień ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

OWU ..... z tym czytaniem hmmmm można czytać i czytać  .... bo to książeczki są grubiutkie i niestety  - można się nie doczytać ..... bo wszystkiego się nie przewidzi ? ... (bo trzeba wiedzieć czego szukać) ....

.... a z tymi zestawami naprawczymi i oponami typu "jedź na kapciu" to w większości przypadków jest jak jest - nic nie zastąpi zapasu (sprawnego zapasu) - reasumując ?

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Cezarr napisał:

Po co dodatkowo płacić za wymianę koła jak można to samemu zrobić, ja rozumiem pomoc gdy nie mamy zapasu, ale jak mamy to lewarek w dłoń i ogień ???

Powiedz to np pełnoletniej córce, ze świeżym prawkiem. Niech się uczy :) wiadomo, ale wiesz... łatwiej zadzwonić i poczekać, szczególnie w ulewnym deszczu

 

38 minut temu, TomekKnaus napisał:

OWU ..... z tym czytaniem hmmmm można czytać i czytać  .... bo to książeczki są grubiutkie i niestety  - można się nie doczytać ..... bo wszystkiego się nie przewidzi ? ... (bo trzeba wiedzieć czego szukać) ....

.... a z tymi zestawami naprawczymi i oponami typu "jedź na kapciu" to w większości przypadków jest jak jest - nic nie zastąpi zapasu (sprawnego zapasu) - reasumując ?

TOM

oczywiście. Dlatego wchodzi się na stronę ubezpieczyciela, pobiera pdf, używa funkcji szukaj. Wpisujesz słowo koło, opona, ogumienie, przyczepa, kempingowa i już mniej więcej wiesz :) oczywiście jest dużo tematów do weryfikacji w takich owu. Przeważnie te większe firmy, w droższych pakietach ass zabiorą przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cezarr napisał:

Po co dodatkowo płacić za wymianę koła jak można to samemu zrobić, ja rozumiem pomoc gdy nie mamy zapasu, ale jak mamy to lewarek w dłoń i ogień

1. Na autostradzie? Na drodze ekspresowej? A nawet na zwykłej drodze o bardzo dużym natężeniu ruchu, któreś z lewych kół? Próba samodzielnej wymiany to czysty => patrz wątek "niedorozwój cywilizacyjny"
2. W zimie, jadąc do biura / do kina / na spotkanie w czystym i eleganckim ubraniu? 
3. A jak nie uda Ci się odkręcić którejś ze śrubek?
4. A jak uda Ci się punkt. 3 to i tak może się nie udać ściągnąć koła?
5. Jaki procent kobiet jest w stanie samemu zmienić koło - trzeba sporej siły fizycznej, zwłaszcza w nowszych autach, w których montowane są coraz większe i cięższe koła, koło do suva może ważyć kilkadziesiąt kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

1. Na autostradzie? Na drodze ekspresowej? A nawet na zwykłej drodze o bardzo dużym natężeniu ruchu, któreś z lewych kół? Próba samodzielnej wymiany to czysty => patrz wątek "niedorozwój cywilizacyjny"
2. W zimie, jadąc do biura / do kina / na spotkanie w czystym i eleganckim ubraniu? 
3. A jak nie uda Ci się odkręcić którejś ze śrubek?
4. A jak uda Ci się punkt. 3 to i tak może się nie udać ściągnąć koła?
5. Jaki procent kobiet jest w stanie samemu zmienić koło - trzeba sporej siły fizycznej, zwłaszcza w nowszych autach, w których montowane są coraz większe i cięższe koła, koło do suva może ważyć kilkadziesiąt kg.

U mnie są szkolenia kwartalne z wymiany koła, szkolenie odbywa się w skrajnie nie sprzyjających warunkach plus zużyty klucz, objechany śruby
i brak lewarka, szkolący tak długo wymienia koło aż przyswoi wiedzę i zrobi to w odpowiednim czasie, oczywiście ja nadzoruje szkolenie ???
Nie będzie płacone na dodatkowe  ubezpieczenie bez postawnie, pieniądz to pieniądz :palacz:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Cezarr napisał:

(...) zużyty klucz, objechany śruby (...)

jak właściciel niechluj nie zadbał żeby narzędzia były ok to niech sobie teraz sam wymienia albo ponosi koszty ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, qbek napisał:

jak właściciel niechluj nie zadbał żeby narzędzia były ok to niech sobie teraz sam wymienia albo ponosi koszty ;) ?

Pamiętaj im więcej potu na treningu tym mniej  krwi w boju ???

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechcący chciałem wtrącić, jakiego producenta były runflaty ? Dlaczego pytam? Producent udziela szczególnej gwarancji na run flaty, ja 2 lata po zakupie opon typu run flat i podobnej sytuacji dostałem 2 sztuki nowych z montażem, tj telefon z firmy gdzie miałem sie zgłosić na montaż. Miałem dowód zakupu. Opisz producentowi sytuację i przedstaw koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.