Skocz do zawartości

up4 alko


0Lukasz0

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, 0Lukasz0 napisał:

dobrze ok

instrukcja mówi ze buda ma stać na podporach, nie kołach ani kole podporowym

instrukcja up4 mówi ze system służy do wypoziomowania budy ,przy czym wskazuje wagę budy dla systemu ,w zestawie miedzy innymi poziomice

nie jestem piekarzem czy bydowlancem , trochę mam pojęcia w dziedzinie technicznej i jeśli chcecie mi wmówić ze buda sie rozleci przez wypoziomowanie jej w 4 punktach to mnie nie przekonacie .

nie wiem jakie macie ramy i co wytrzymają,ale widząc moja nie obawiam się o taki problem

czytałem o tym systemie i jest on głównie dedykowany do kamperów i długich przyczep

 

wszyscy tworzą tylko teorie

zamontuje przetestuje i napisze co jest warte, ktos musi byc pierwszy

Nie wiem czy nawet jak będziesz chciał tak zrobić to to zrobisz bo te silnik pewnie mają jakieś zabezpieczenia. Ale to już teoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej zakładacie jakieś ekstremalne pochylenia i poziomowanie

co instrukcja to inny wpis

wyjdzie w praniu

Teraz, Voku napisał:

Nie wiem czy nawet jak będziesz chciał tak zrobić to to zrobisz bo te silnik pewnie mają jakieś zabezpieczenia. Ale to już teoria

tak maja, ale sa opcje wyboru masy przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



dobrze ok
instrukcja mówi ze buda ma stać na podporach, nie kołach ani kole podporowym


Jaka i instrukcja?


instrukcja up4 mówi ze system służy do wypoziomowania budy


Na samym początku i instrukcji masz nawet napisane, że ten system nie służy do poziomowania budy i że nie wolno jej w ten sposób podnosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można podkręcić przyczepę na łapach nawet korbą ale nikt tego nie robi bo źle może się to skończyć, więc nie wiem niby czemu mając elektryczne podpory miała by być taka możliwość?
Twoja przyczepa rób jak uważasz ja twierdze że do poziomowania jest inny system. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Voku napisał:

Można podkręcić przyczepę na łapach nawet korbą ale nikt tego nie robi bo źle może się to skończyć, więc nie wiem niby czemu mając elektryczne podpory miała by być taka możliwość?
Twoja przyczepa rób jak uważasz ja twierdze że do poziomowania jest inny system. 

dobrze, dla czego instrukcja każe ja postawić na podporach ? w celu odciążenia osi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Twoja przyczepa rób jak uważasz ja twierdze że do poziomowania jest inny system. 


Bo jest Ale jak się kupiło za kupę kasy system UP4 z myślą aby podnosić tym budę, kiedy okazuje sie, że to jest zabronione nawet przez instrukcję, to teraz głupio po prostu się przyznać. Tak to widzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli buda ma sie zdeformować bo zostanie podparta w czterech zewnętrznych punktach ,to to samo się z nią stanie podczas transportu gdzie jest podparta w 2 punktach .

nie wiem jak wyglądają starsze konstrukcje ,odnosze sie do mojej

3 minuty temu, jacek00 napisał:


 

 


Bo jest emoji16.png Ale jak się kupiło za kupę kasy system UP4 z myślą aby podnosić tym budę, kiedy okazuje sie, że to jest zabronione nawet przez instrukcję, to teraz głupio po prostu się przyznać. Tak to widzę emoji6.png

 

nie nie jest kolego głupio sie przyznać, sam nie wiem na ile sie to przyda i co z tego będzie,to się okaże 

przy cenie budy 100tys cena zestawu jest znikoma ,jesli sie nie sprawdzi trudno, na pewno sie wtedy tym pochwale ,nie martw się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli buda ma sie zdeformować bo zostanie podparta w czterech zewnętrznych punktach ,to to samo się z nią stanie podczas transportu gdzie jest podparta w 2 punktach .

nie wiem jak wyglądają starsze konstrukcje ,odnosze sie do mojej

W dwóch miejscach jest podparta na osi na której opiera się cała rama przyczepy. To właśnie oś i rama została stworzona do takich obciążeń, w przeciwieństwie do łap. Same podpory często są nawet przymocowane do podłogi!

 

Nie rozumiem po co zaklinasz rzeczywistość i na siłę chcesz wszystkich przekonać (i samego siebie) że na łapach można podnosić budę. Zwłaszcza, ze czarno na białym masz w swojej instrukcji od przyczepy i instrukcji od systemu up4 napisane, że czegoś takiego robić nie wolno.

 

Ale jak już zostało napisane. Twoja buda i Twoje pieniądze. Rób jak uważasz. W końcu instrukcje są dla debili

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa czego Ty nie rozumiesz? Oś i rama jest do obciążeń, jakbyś kupił zestaw z hydraulicznymi podniśnikami to podnoś sobie do nieba. A łapy są przymocowane do podłogi, podnosząc na łapach szarpiesz bude do góry za kawałek dykty wypełnionym styropianem. Kumasz różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz ,malo wiesz

zobacz jak wyglada rama alko i gdzie sie montuje podpory to może ty zrozumiesz

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

Kuźwa czego Ty nie rozumiesz? Oś i rama jest do obciążeń, jakbyś kupił zestaw z hydraulicznymi podniśnikami to podnoś sobie do nieba. A łapy są przymocowane do podłogi, podnosząc na łapach szarpiesz bude do góry za kawałek dykty wypełnionym styropianem. Kumasz różnice?

a dla twojej informacji podpory zostaną  zamontowane do ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, 0Lukasz0 napisał:

...nie wiem jakie macie ramy i co wytrzymają,ale widząc moja nie obawiam się o taki problem

...wszyscy tworzą tylko teorie

zamontuje przetestuje i napisze co jest warte, ktos musi byc pierwszy

Najpierw zajrzyj pod swoją cepkę i zobacz czy podpory na pewno mocowane są do ramy. Bo w mojej nie. I w poprzedniej też nie były. 

A potem możesz już masakrować sobie podłogę do woli  :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.