Skocz do zawartości

Burstner ventana 400ts 2002r na porady


dmb5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się nad kupnem Burstner ventana 400ts z 2002r po lekkim gradobiciu ale zbity jest szyberdach że wymaga naprawy lub wymiany, szyba tylna pęknięta od dojechania do słupka w komisie, w wyposażeniu brak jest przedsionka i nie posiada butli, oraz ciepłej wody a ma  toalete kasetową ogrzewanie gazowe uchwyt na dwa rowery, w środku wydaję się bez zapachów i na suchą.

 

Proszę o poradę na co zwrócić uwagę przy oględzinach, czy warta jest 16000 zł szczególnie zależy mi na wpisach osób posiadających taką lub podobną przyczepkę.

Posiadam w tej chwili naszą Nienadówkę niezniszczalną a zastanawiam się nad zmianą na coś delikatnie większego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam Burstnera Fun 420TN z 2004 r. Jestem bardzo zadowolony bo jest relatywnie lekki (DMC 1100 kg). U mnie, co zauważyłem, to przy wejściu jest miękki styropian pod wykładziną - to pewnie wynik mojej 3-cyfrowej wagi. Reszta bez zarzutu.

Też nie mam ciepłej wody, ale to nie jest wielki problem. Prowadzi się bardzo dobrze (mam zamontowane amortyzatory i AKS1300). Na upartego można jechać bez dodatkowych lusterek - Hyundai którym ciągam cepkę ma dosyć duże lusterka.

Cena, jak dla mnie, za wysoka - jednak okno i szyberdach trochę kosztują, przedsionek - jeśli potrzebujesz - też kosztuje. My używamy daszka z Juli, z przedsionkiem przy częstych zmianach miejsca za dużo zachodu.

Co do oględzin to już jest tyle tematów, że nic więcej nie wymyślę. Sprawdź ewentualnie czy dobrze składa się ten stolik naprzeciw wejścia i czy dobrze trzyma się w listwie ściennej. Pod blatem jest taki mechanizm z zębatką i jest relatywnie delikatny.

Pozdrawiam

Grizzli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Również mam bardzo podobną przyczepę. Jeśli jest szczelna...to cena jest bardzo atrakcyjna.

Szyba używana ok 400 zł. Okno dachowe około ??? . Czy jest ono pełne czy przezroczyste ? Może da się wymienić sam daszek.

Te przyczepy się bardzo dobrze prowadzą ale mają wadę okien. Rozklejają się. Zobacz czy zostały one wymienione/poprawione przez producenta. U mnie rozkleiły się wszystkie.

Ciepła woda bez pełnej kabiny prysznicowej to ściema. Przedsionek od dwóch lat leży w garażu. Mamy daszek za 500 zł.

To z kiepskim steropianem w podłodze to prawda. Też mam lekkie koleiny...i też 3 cyfry na wadze... hahaha.

Ostatnią wadą jest możliwość oddzielenia się przedniej ściany od podłogi. Da się go ładnie skleić od strony bakisty.

Tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o nią - spray to tylko zamalowane nr aukcji na zdjęciach w rzeczywistości tego nie gorzej z tym szyberdachem (przeźroczysty) i z tylnym oknem, co pod roczkom ciężko powiedzieć bo akurat toaleta jest w tym miejscu , wydaję się sucha a środek w dobrym na + stanie jednak wykładzina na wejściu zaczęła się rozjaśniać, bakista w jednym miejscy z prawej strony ma szczelinę 5cm długości jak by niedoklejona pożałował ktoś żywicy ta truma rzeczywiście rozkręcana, brak kluczyków dorabiają się.

Daszek mam ze swojej n-ki julowski na wypady krótkie by był

zapomniałem brak trzech obrysówek z prawej strony - rozbite czyli to gradobicie mocne było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Commander napisał:

Normalnie super sztuka powinna kosztować 22-25 tyś.

Bez przedsionka i bez ciepłej wody raczej 20-22 tys. Ale przyczepa przyczepie nie równa. Cena musi odzwierciedlać stan, doposażenie, rozkład wnętrza etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Commander napisał:

Mówię o konkretnym modelu.

U Klai niedawno stała podobna za 27. To była igła.

a nowa kosztuje około 12,700euro  to za 17 letnią według mnie jest dużo, nawet te 16 mnie zastanawia jeśli chodzi o drzewo ściany chodzi o to ile ona wytrzyma przy normalnej eksploatacji

http://www.buerstner.pl/wp-content/uploads/2018/10/Cennik-przyczepy-2019.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dmb5 napisał:

a nowa kosztuje około 12,700euro 

Zgadza się. Tylko pytanie czy Ventana to był najniższy oferowany model. Bo jeśli nie to nie ma sensu porównywać go do Premio Life, który to jest modelem budżetowym mającym konkurować z Adrią Avivą czy Weinsbergiem. Nawet jak Ventana była najniżej w hierarchii to raczej należy ją porównywać do Premio obecnego, bo wtedy nikt nie robił takich budżetówek jak dziś. 

No i bierz poprawkę, że przyczepa to nie samochód i przyczepa nie traci tak szybko na wartości. 

Cytat

to za 17 letnią według mnie jest dużo, nawet te 16 mnie zastanawia jeśli chodzi o drzewo ściany chodzi o to ile ona wytrzyma przy normalnej eksploatacji

Szybkie spojrzenie na mobile.de i okazuje się, że te modele kosztują w okolicach 25k złotych. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co z akumulatorem bo takiego tam nie ma i jest jakaś pajęczyna w skrzynce w szafie za trumą, doszła jeszcze dziura nad lampą po stronie urwanej rączki i totalny brak kluczyków istnieje jakiś sposób dorobienia ich - ideał to ona nie jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.