Skocz do zawartości

Krany, woda zawory


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, ponieważ dopiero rozpoczynamy przygodę z karawaningiem, mam pytanko odnośnie wody w przyczepie dethleffs ec1, gdy odkręci się którykolwiek kran i stycznik włączy pompkę, to woda nam leci ze wszystkich urządzeń (zlew kuchenny umywalka i toaleta, czy to normalne? czy te krany maja zawory które u mnie po prostu nie działają? Marnuje się przez to całkiem sporo wody... może macie jakieś patenty aby temu zapobiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, citron1 napisał:

Witajcie, ponieważ dopiero rozpoczynamy przygodę z karawaningiem, mam pytanko odnośnie wody w przyczepie dethleffs ec1, gdy odkręci się którykolwiek kran i stycznik włączy pompkę, to woda nam leci ze wszystkich urządzeń (zlew kuchenny umywalka i toaleta, czy to normalne? czy te krany maja zawory które u mnie po prostu nie działają? Marnuje się przez to całkiem sporo wody... może macie jakieś patenty aby temu zapobiec?

Nie wiem jakie masz krany ale generalnie wszystkie, gdzieś od lat 80-tych mają swoje zawory. Każdy ma działać niezależnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa jest z 2002 roku, jakie są krany to sam nie wiem, ale dołączę zdjęcia jak to wygląda (zdjęcia z internetu) może ktoś już to naprawiał i podpowie jak to zrobić? w toalecie też jest tylko przycisk włączający pompkę, a moze tych pompek w zbiorniku powinno być kilka?

dethleffs-ec1-.jpg

dethleffs-ec1-8844816.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe krany z zaworem. Będziesz chyba musiał wymienić, choć to dziwne, żeby ktoś powyciągał wszystkie zawory :hmm:

Co do kibelka nie wypowiem się, ja mam jeszcze niezelektryfikowany ( na szczęście ) :) 

Przykład  https://allegro.pl/oferta/kran-do-przyczepy-camping-london-ciepla-zimna-woda-7634314547

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, qbek napisał:

w moim dethleffsie z 93 jedna pompka jest w kibelku (z własnym zbiornikiem na wodę), a druga w zbiorniku na wodę do umywalek - w kuchni i w łazience.

Później były chyba na jednej wspólnej pompce ( a przynajmniej zbiorniku ) i sądząc z opisu kolega citron ma właśnie takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, BUMERANG napisał:

Później były chyba na jednej wspólnej pompce ( a przynajmniej zbiorniku ) i sądząc z opisu kolega citron ma właśnie takie rozwiązanie.

Zgadza sie, na zdjeciu jet wersja ze spłuczką podającą wodę ze zbiornika głównego.

W tej wersji przy spłuczce jest elektrozawór, aby przy odkręconych kranach woda do spłuczki nie leciała. Jeśli krany są zakręcone i przy odkręceniu jednego z nich leci z drugiego (który jest zakręcony) to krany puszczają, może woda była i zamarzło i uszkodziło je?  Jeśli też leci wtedy ze spłuczki to wygląda że elektrozawór przy spłuczce też nie działa. Troche dużo rzeczy wydaje się działających nie poprawnie. @citron1 Czy czasem wodą nie była spuszczona i nie przymarzła uszkadzając kilka elementów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.