Skocz do zawartości

Wymiana klina ozdobnego


qbek

Rekomendowane odpowiedzi

Zaplanowałem sobie wymianę klina ozdobnego w listwach aluminiowych.

Po obejrzeniu, wynika, że na końcach klin jest zawinięty i podłożony pod spód pomiędzy ścianę i listwę. Jak to zainstalować w taki sam sposób? Czy listwa od spodu ma jakiś „kanał” w który po prostu trzeba wcisnąć końcówkę klina??

51db1f126de4c6b3d8a514d9188e4647.jpg0cd890e4e468aa8b78389ef494ce17f8.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu listwy powinna być zaślepka plastykowa mocowana na wkręt i sikafleks np.

325327202_zalepka.jpg.ed5137f35b855967ef0a81b92ef2eafa.jpg to zdjęcie poglądowe.

Jeżeli masz zawijany klin pod listwę tzn. ,że ktoś tam już był ale spartaczył robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie powinny być końcówki. Dokup odpowiedni rodzaj, stary klin obetnij na końcach nie  ruszając listwy, a koniec nowego podłóż pod końcówkę i przykręć wkrętem od końcówki.

Większość producentów tak to robi. Jeśli go nie zamocujesz to za chwilę będzie go brakować. Klin kurczy się z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, RobiBona napisał:

Na końcu listwy powinna być zaślepka plastykowa mocowana na wkręt i sikafleks np.

325327202_zalepka.jpg.ed5137f35b855967ef0a81b92ef2eafa.jpg to zdjęcie poglądowe.

Jeżeli masz zawijany klin pod listwę tzn. ,że ktoś tam już był ale spartaczył robotę.

Sikaflex w tym miejscu nie będzie dobry bo to klej czyli idzie w miejsca gdzie nie przewiduje się demontażu. Tu trzeba dać albo sikalastomer 710 albo dekalin 8936 które są uszczelniaczami. 

W Dethleffsah nie ma zaślepek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Tomii napisał:

Sikaflex w tym miejscu nie będzie dobry bo to klej czyli idzie w miejsca gdzie nie przewiduje się demontażu. Tu trzeba dać albo sikalastomer 710 albo dekalin 8936 które są uszczelniaczami. 

W Dethleffsah nie ma zaślepek. 

Co do uszczelniacza nie będę  się spierał, ale można czymś zakończyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RobiBona napisał:

Na końcu listwy powinna być zaślepka plastykowa mocowana na wkręt i sikafleks np.

325327202_zalepka.jpg.ed5137f35b855967ef0a81b92ef2eafa.jpg to zdjęcie poglądowe.

Jeżeli masz zawijany klin pod listwę tzn. ,że ktoś tam już był ale spartaczył robotę.

tak jak @Tomii pisze w dethleffsach nie było końcowek na listwach, przeglądałem trochę fotek w necie i nigdzie ich nie było. Ale, z drugiej strony, dlaczego u mnie miało by ich nie być ;) 

10 godzin temu, BUMERANG napisał:

Dokładnie powinny być końcówki. Dokup odpowiedni rodzaj, stary klin obetnij na końcach nie  ruszając listwy, a koniec nowego podłóż pod końcówkę i przykręć wkrętem od końcówki.

Pod te końcówki/zaślepki dawać uszczelniacz?

 

Aha, i jeszcze jedna sprawa - przy okazji wymienię też przednie światła pozycje - pod nie też idzie uszczelniacz? Taki z tubki, taśma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, qbek napisał:

Pod te końcówki/zaślepki dawać uszczelniacz?

Aha, i jeszcze jedna sprawa - przy okazji wymienię też przednie światła pozycje - pod nie też idzie uszczelniacz? Taki z tubki, taśma?

Dawać uszczelniacz koniecznie. Pod pozycyjne też. Chodzi o odizolowanie otworu wkrętu i przewodów od możliwości dostania się wody.

Ja akurat zamiast uszczelniacza daje taśmę butylową ale to właściwie to samo tylko konsystencja trochę inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy montowaniu świateł pozycyjnych taśma by była lepsza - ma tylko ten minus że bardzo ciężko przekłada się przez nią zarobiony konektor kablowy, trzeba przecinać taśmę. Miejsce przecięcia które i tak nam się rozciągnie przy przeciąganiu kabla warto jeszcze poprawić uszczelniaczem z tuby (np. wspomnianym wcześniej Dekalinem). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Tomii napisał:

Przy montowaniu świateł pozycyjnych taśma by była lepsza - ma tylko ten minus że bardzo ciężko przekłada się przez nią zarobiony konektor kablowy, trzeba przecinać taśmę. Miejsce przecięcia które i tak nam się rozciągnie przy przeciąganiu kabla warto jeszcze poprawić uszczelniaczem z tuby (np. wspomnianym wcześniej Dekalinem). 

 

Ja daję w razie "W" dwie warstwy taśmy. Ciągnie się toto jak guma od majtek i elegancko układa. Jedyny warunek to odpowiednia temperatura. Gdzieś między 15-20 st.C

Jak jest zimniej robi się trochę za twarda, gorzej jak jest gorąco. Zaczyna płynąć pod własnym ciężarem i nawet odklejenie od papieru nośnego to nie lada wyzwanie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, TomekKnaus napisał:

..... te kliny dobrze się wymienia jak jest ciepło ..... są bardzo elestyczne .....

TOM

Kto by tam czekał jak będzie ciepło. Dzisiaj wymieniałem listwę i wkładałem nowy klin. Suszarka do włosów i łyżka do tapicerki czynią cuda :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, BUMERANG napisał:

Kto by tam czekał jak będzie ciepło. Dzisiaj wymieniałem listwę i wkładałem nowy klin. Suszarka do włosów i łyżka do tapicerki czynią cuda :D 

..... nie chodzi o to by czekać .... z suszarką też sposób dobry ~ jak widać ...... byle nie był klinik zmarźnięty.

Mnie też czeka wymiana kawałka.

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.