Skocz do zawartości

Zimowa osłona kratki lodówki Elektrolux


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to jest tak:

dolna

IMG_7452.thumb.JPG.1d7aecfdb42da765ba2b1a538ae74eda.JPG

I tak jest na górze

IMG_7456.thumb.JPG.51281d6888e21b76864f3fb1c996fed6.JPG

Może masz wyprowadzenie spalin na dach ?

26 minut temu, chris_66 napisał:

jak to miałeś kratkę w środku ? u mnie był normalny komin na dach i szły nim spaliny i ciepłe powietrze razem -

ale lodówka działa bez zarzutu :yay:

A tak, na zewnątrz był tylko kominek od spalin, wlot powietrza od spodu.

IMG_4467.thumb.JPG.425c599add3f3b9a9b7400683fd13f11.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

9 minut temu, BUMERANG napisał:

Może masz wyprowadzenie spalin na dach ?

Na pewno nie. U mnie ten komin kończy się mniej więcej w 3/4 wysokości lodówki. Wylot jest przez górna kratkę. 

Co nie zmienia to jednak faktu że moim zdaniem jest bardzo mało prawdopodobne żeby prawidłowo działający układ w lodowce i komin roztopił mi te osłony zimowe. 

Poszukam zdjęcia z dokumentacji

Poglądowo jak to wyglada u mnie jeżeli chodzi o rozmieszczenie komina.

D8200CFB-AD2B-4FC4-A373-061B17AC1191.thumb.jpeg.a9a733b4a584057e9704ae401a5d4afb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że mam dość podobną lodówkę jak Twoja i mam komin ana dachu...

U mnie zasłonięcie kratek kończy się ogrzewaniem lodówki...amoniak krąży ciągle w postaci parowej/ciepłej...

Ale u mnie możliwe że jest też coś nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vrs napisał:

Dobra panowie, ale dajcie jakieś zdjęcie współczesnej lodówki... np wspomnianej N3142. U mnie w górnej kratce nie ma podziału na komin i nie komin. Jest kratka bez podziału i osłona jest taka sama jak na dole takie H.

Kratki wyglądają tak https://www.leisureshopdirect.com/ventilation/caravan-fridge/fridge-vents/seals-vents-exhausts-for-all-thetford-fridges/thetford-large-fridge-vent-cream-523x281

A osłona tak:

https://www.leisureshopdirect.com/ventilation/caravan-fridge/fridge-vents/seals-vents-exhausts-for-all-thetford-fridges/winter-cover-large-for-thetford-fridges-white

Lodówki z podwójnymi, czy mniejszymi kratkami też są współczesne :skromny: , mają tylko inną wielkość lub inaczej konstruowany wylot spalin.

Jeśli wylot spalin jest wspólny z układem obiegu powietrza chłodzącego, to lodówka musi być wyjątkowo szczelnie osadzona w "kieszeni" zabudowy meblowej.

1883480410_kominekpozukwent.jpg.83f40f4b2ac0a3c2fbb025d24f96012d.jpg

 

Osłony "H", o których piszesz, właśnie dzięki tym wycięciom na górze i na dole osłony, umożliwiają odpowiednią cyrkulację powietrza, a więc i wywiew spalin.

1688483909_osThetford.jpg.32647b39023115ca4bb1d68127b388f5.jpg

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dziś odpowiedź z Thetforda, gdzie poproszono mnie o kontakt z dealerem marki, gdyż nie będą ustosunkowywać się do pytań B2C. Zapytanie zostało wysłane do Działu Technicznego Thetforda i Dometica przez Camp&Trailer ze Szczecina . Wg p. Blocha z Camp&Trail odpowiedź w kwestii prawidłowości zakładania osłon zimowych nie jest tak oczywista i prosta, dlatego wysłał zapytanie. Uprzedziłem go o zamieszczeniu odpowiedzi na forum. Tyle na razie w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem serwis tak odpisze żeby "wilk był syty i owca cała"... 

Godzinę temu, jagodek napisał:

Wg p. Blocha z Camp&Trail odpowiedź w kwestii prawidłowości zakładania osłon zimowych nie jest tak oczywista i prosta

 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jagodek napisał:

 Wg p. Blocha z Camp&Trail odpowiedź w kwestii prawidłowości zakładania osłon zimowych nie jest tak oczywista i prosta, dlatego wysłał zapytanie. 

Ja nie wiem co tutaj wydaje się skomplikowanego. Specjalnie zajrzałem do swojej instrukcji od Thetforda. I w niej mam jak byk napisane, że jak temperatura spadnie poniżej 6 stopni to należy założyć osłony na kratki. Powyżej 6 stopni osłon nie należy używać.  Ot cała filozofia wg instrukcji producenta mojej lodówki.

A to ilustracja z instrukcji dotycząca tego jakie osłony należy zamontować:
image.png.b1ccc829b680d16124c564ba2de43257.png

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacek00 napisał:

...zajrzałem do swojej instrukcji od Thetforda. I w niej mam jak byk napisane, że jak temperatura spadnie poniżej 6 stopni to należy założyć osłony na kratki. Powyżej 6 stopni osłon nie należy używać. 

 

A u mnie nic nie piszą. Jest tylko obrazek, że takie coś występuje jako wyposażenie dodatkowe. 

Znaczy, że mało istotne jak i w którą stronę :palacz: Pewnie instrukcja jest przy przesłonach ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, vrs napisał:

Moim zdaniem serwis tak odpisze żeby "wilk był syty i owca cała"... 

 

Zapytanie skierowane jest do działu technicznego producenta lodówek, a nie serwisanta.

Rysunki w instrukcji Thetforda też mam takie same, ale są 2 rodzaje osłon zimowych do różnych szerokości kratek w zależności od typu lodówki. Na przykład ja mam dużą wysoką lodówkę i mam kratki większe. Dla mniejszych lodówek kratki są mniejsze. Jeżeli mieszczą się większe covery do mniejszych kratek, gratulacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jagodek napisał:

Zapytanie skierowane jest do działu technicznego producenta lodówek, a nie serwisanta.

Rysunki w instrukcji Thetforda też mam takie same, ale są 2 rodzaje osłon zimowych do różnych szerokości kratek w zależności od typu lodówki. Na przykład ja mam dużą wysoką lodówkę i mam kratki większe. Dla mniejszych lodówek kratki są mniejsze. Jeżeli mieszczą się większe covery do mniejszych kratek, gratulacje?

No chyba logiczne, że kupujesz kratki dedykowane do swojego modelu, a nie zakładasz kratek od modelu mniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak to wygląda. Nie ma oddzielnego miejsca na spaliny. Raz użyłem tych kratek (tym bardziej jestem zły bo kosztowały w pip pieniędzy) i z nimi (przy -15 na podwórku) w lodówce było ciepło. Nie chłodziła wystarczająco, rano wszystko płynęło. Od tamtej pory ich nie używam.

IMG_0040.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może u mnie nie jest to skopane ... jak jest w mojej ciepło po założeniu osłon... co ciekawe przy temperaturze rzędu -5 do -14 (niżej nie sprawdzałem doświadczalnie) musze lodówkę ustawić o "kratkę" więcej niż w lato...(czyli np na 4 zamiast 3...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda lodówka, czy to absorpcyjna, czy sprężarkowa, w otoczeniu o zbyt niskiej temperaturze będzie pracowała z mniejszą sprawnością (wyjątek to chyba stare Miński, im było wsio rawno). Przy temp. -5 do -14, wychłodzenie jest już takie, że musisz intensywniej podgrzewać czynnik, żeby miało się co skroplić i chłodzić (komora lodówki jest było nie było izolowana od  otoczenia)

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czyś napisał:

Każda lodówka, czy to absorpcyjna, czy sprężarkowa, w otoczeniu o zbyt niskiej temperaturze będzie pracowała z mniejszą sprawnością...

Tylko jak to pogodzić z problemem MIchała. Powinien mieć zysk, a nie stratę ?

Może osłony są za szczelne :hmm:. Mierzyłeś temperaturę za lodówką? 

Ja miałem taki sam efekt w lecie kiedy Burstner był niewypoziomowany poprzecznie. Lodówka na gazie zaczynała chłodzić, a potem koniec. Z kratki waliło gorąco a w lodówce ciepło. Po przełączeniu na 230V zaczynała chłodzić, po wypoziomowaniu również. Taka sytuacja :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.