Skocz do zawartości

Zimowa osłona kratki lodówki Elektrolux


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam osłony zimowej do kratki lodówki Elektrolux do przyczepy Hobby 460 z 91 roku. Wymiary zewnętrzne to 47 x 17 cm.

Może ktoś wie gdzie mogę sprawdzić bo przegrzebałem internet i na taki wymiar nie trafiłem. Może ktoś ma patent jak samemu zrobić taką osłonę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przyciąłem kupioną w castoramie twardą gąbkę używaną jako podkładkę pod sanitariaty. Taśma dwustronna i przyklejam na kratki. Po zimie wywalam. Sprawdza się 3 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bolek830 napisał:

Witam,

szukam osłony zimowej do kratki lodówki Elektrolux do przyczepy Hobby 460 z 91 roku. Wymiary zewnętrzne to 47 x 17 cm.

Może ktoś wie gdzie mogę sprawdzić bo przegrzebałem internet i na taki wymiar nie trafiłem. Może ktoś ma patent jak samemu zrobić taką osłonę? 

Witam! Zrób zdjęcie kratek, które masz. Ten wymiar, który podałeś, to czego dotyczy - kratki, czy osłon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kratki tego typu nie widziałem osłon zimowych. Te kratki nie posiadają wgłębienia do włożenia takiej osłony, nie mają też żadnych otworów, do których takie osłony są mocowane. Chyba jedyne wyjście, to zmienić kratki na takie nowego typu i kupić wtedy do nich osłony lub zrobić jakieś osłony we własnym zakresie, co w tym przypadku jest raczej bardziej uzasadnione ze względów czysto ekonomicznych.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłony zimowe zapewniają sprawne działanie lodówki w zimie. Ze wzgledu na niskie temperatury palnik lodówki może mieć zbyt małą moc by podgrzać czynnik chłodzący. Osłony zmniejszają cyrkulację powietrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem...

U mnie po założeniu dowolnej jednej lub obu osłon...palnik pracuje cały czas a w pewnym momencie temperatura w lodówce rośnie...efekt "ugotowania" amoniaku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Misio napisał:

A ja mam śmieszne pytanie.

Co dają te kratki? Bo u mnie z nimi nie może pracować lodówka...

U mnie bez górnej przysłony jest "dziura" do środka przyczepy jak byś miał otwarte okno. Zauważyłem to dopiero jak zakładałem osłonę :) 

Tak, że użycie jest uzasadnione. Może u Ciebie są nieoryginalne kratki i nie są kompatybilne ze sobą :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jagodek napisał:

? Jestem przekonany, że przesłona zakładana jest na dół, górą wychodzą spaliny. Sprawdź to, w warunkach letnich to grozi pożarem.

Osłona osłoną, a komin kominem :miga:

 

IMG_7442.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BUMERANG napisał:

U mnie bez górnej przysłony jest "dziura" do środka przyczepy jak byś miał otwarte okno. Zauważyłem to dopiero jak zakładałem osłonę :) 

Tak, że użycie jest uzasadnione. Może u Ciebie są nieoryginalne kratki i nie są kompatybilne ze sobą :hmm:

Jeżeli jest górna, to jest i dolna kratka. W niektórych modelach jest tylko jedna na ścianie, a komin wypuszcza spaliny. W niektórych modelach (zwłaszcza Thetford) są 2 kratki na ścianie i przesłonę zimową zakłada się tylko na dolną. Ostatnio słyszałem o wpadce pewnego znanego serwisu, który założył obydwie przesłony na górną i dolną i coś się mocno zgrzało.?

Jeżeli masz jedną kratkę i dwa wyloty to ok. Kontekst " górnej przesłony" był mylący. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dla forumowej wiedzy ;) :thank: 

A systemów obiegu spalin i wentylacji jest mnóstwo. Trzeba się mieć na baczności. Stąd sugestia, że może Michał ma coś nie teges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.