Skocz do zawartości

Holowanie automatek 8 biegowym - po 2016r


PiotrWielki7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

120 km/h to max ale fajnie czasami pogonić jak jade sam

Wiadomo ze generalnie 100 - 110 rządzi

80 w długich przelotach powyżej 1000 km to po prostu wolno

U mnie narazie max 6 biegów i pytam tych co maja doświadczanie z nowymi autami jak sie jeździ 8-mio biegowymi autami

Niestety tylko jedna osoba odpowiedziała na temat

inni alb nie wiedza albo hipotetyzuja ?

Poprzedni post ma 228 stron i nie dotyka takich aut wiec zakładam ten post

Szkoda że tak lubiane forum przeze mnie i moja żonę (wiele modrych rad i innspuracji stąd zaczerpneliśmi) koncentruje sie na biciu piany

MOWĄ NIENAWIŚCI pozdrawiam Was i zachęcam doświadczonymi takimi autami na odpisywanie

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wymienionych holowników najbardziej bym wolał Discovery 4 :]

A jak już musi coś być z tej krótkiej listy to chyba KUsiem. Jeep moim zdaniem jest za mały i sprawia wrażenie delikatnego. (Zaraz mnie zlinczują :)) Durango... fajnie jakby sąsiad miał to bym mu zazdrościł ale czy sam chciałbym mieć. Nie wiem. 

BTW. O wyborze aut do holowania jest już temat i proponuje żeby admini przenieśli tę dyskusję tam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moją przyczepę ciągnę  VW Touareg 3.0TDI 245km 8- BIEGÓW jedzie się poezja, 120 na autostradzie żaden problem, ale jak mam przyczepę dwuosiową 650 bez dyszla i może temu bo praktycznie nic mnie nie kolebie jak to piszą koledzy przy jedno ośce.Na pusto przy 90km/h leci już na 8 biegu , Spalanie z przyczepą 12l, bez przyczepy na trasie do 100km/h to 8l przy 140km/h  już 10l, średnio po mieście 10l.

Miałem też JEEPA tego po 2010r przed i po lifcie przed liftem miał 6 biegów a ten po 8 biegów to powiem 2 inne auta z przyczepą nie jezdziłem nimi.

 

Z przyczepą przy 90km/h też leci już na 8 biegu ale mała górka i zaraz przeskakuje na 7 bieg.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy pewnie trochę już lat mają i te 80kmh jest lekko przestarzałe w stosunku do dzisiejszej motoryzacji. 120kmh to oczywiście bardzo dużo, jednak da się to w dobrych warunkach pogodowych zrobić dość bezpiecznie.

Co do auta nie pomogę, dopiero jest w strefie marzeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cezarr napisał:

Piotr co chcesz usłyszeć czy lokomotywa nadaję się do ciągnięcia wagonów. ???

Zgadzam się w 100%.

Z jakich powodów miało by się nie udać rozważając takie kolosy? Marek pisze że przepisy są przestarzałe... Z jednej strony tak... Z drugiej ciągle widzę tendencje do ograniczania prędkości. Z czego się to bierze? Moim zdaniem z ogromnego natężenia ruchu i ogromnej ilości zdarzeń drogowych. Jeżdżąc po Polsce nie wiele jest miejsc, gdzie na luzie można zapiąć tempomat z budą na 100. Co chwilę jest hamowanie albo wyprzedzanie. Albo tiry albo tacy którym się wiecznie spieszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Commander napisał:

Jeżdżąc po Polsce nie wiele jest miejsc, gdzie na luzie można zapiąć tempomat z budą na 100. Co chwilę jest hamowanie albo wyprzedzanie. Albo tiry albo tacy którym się wiecznie spieszy...

W aucie osobowym tempomat staje się zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezarr masz racje i zdaje sobie sprawę ze specyfiki  pytania ale...  zasada kto pyta- nie błądzi  ;)

Zakup będzie sporym obciążeniem budżetu i wole zapytać doświadczonych kolegów z forum (
(poprzedni post ma 228 stron i czytałem go kilka dni) stad pomysł na temat o  nowych lub prawie nowych holownikach

Obecnie mam Toyote LC i nawet ją chipowałem.Fakt, ze ma już 8 lat, 5 biegów( większość osób mówi, ze auto jest idealne do tak szerokiej przyczepy 2,5m ale to nie do końca prawda. Meczy sie i skacze biegami z 5 na 4 a pali  10,5 bez cepki po 15-17 l jako holownik.Prawdą jest,że auto rewelacyjne w manewrowaniu i podjazdach pod duże wzniesienia np. przy jeziorze Garda
Wóz bardzo lubimy i z założenia kupione na lata ale widzę, że męczy się ponad przeciętnie.
Stad pomysł na auto 8 biegowe a z  racji DMC tylko takie przychodzą mi do głowy. Discovery słyszałem, że jest awaryjne.
Q7 w podstawie podobnie do Jeppa ale AVG, za dodatki chcą majątek, auta z USA taniej ale kto wie co przeżyły.

Dziękuję za opis VW Touarega - bardzo pomocny.  W Q7 będzie podobnie. Teraz jest tyle używanych VW i Audi do kupienia ze jakbym miał kupować to wybrałbym Ku7.

Ciekaw jestem nadal Waszych opinii o Jeepie w deaslu i 5,7 HEMI. Czy benzyna z gazem to dobra alternatywa na holownik? Pytam o Durango bo ma mocny silnik a słyszałem ze amerykańskie auta to wygoda i dużo miejsca w środku (niestety nie mam gdzie się nim przejechać bo nawet nowe z allegro przypłyną dopiero w kwietniu do kraju)
Z  moich doświadczeń raz wydane więcej sprawdza sie po latach i zwraca z nawiązką.

Pozdrawiam serdecznie
Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz szukał auta zwróć uwagę na zawieszenie dobrze żeby było na pneumatyce, kosztowne w naprawie ale bardzo poprawia komfort jazdy i nie wiadomo jak załadujesz przyczepę zawsze auto równo stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PiotrWielki7 napisał:

 

Obecnie mam Toyote LC i nawet ją chipowałem.Fakt, ze ma już 8 lat, 5 biegów( większość osób mówi, ze auto jest idealne do tak szerokiej przyczepy 2,5m ale to nie do końca prawda. Meczy sie i skacze biegami z 5 na 4 a pali  10,5 bez cepki po 15-17 l jako holownik.Prawdą jest,że auto rewelacyjne w manewrowaniu i podjazdach pod duże wzniesienia np. przy jeziorze Garda
Wóz bardzo lubimy i z założenia kupione na lata ale widzę, że męczy się ponad przeciętnie.
 

Tu problemem jest brak mocy a nie mała ilość przełożeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.