Skocz do zawartości

Spuszczanie wody z instalacji na zimę


Th0rn

Rekomendowane odpowiedzi

A mam jeszcze pytanie...

 

Czy jak spustem wyleje cala wode z ukladu to i z bojlera i rurek cala woda mi wyjdzie?? wszystko ojciec spuscil i twierdzi ze w rurkach chyba jeszcze widac wode...przyczepe opuszczal na dyszel i spowrtem ale wiecej juz nie wylecialo....jakos inaczej jeszcze wode sie spuszcza czy cos?? wlasnie a jak z bojlerem?? jak cala wode z bojlera wylac zeby nic nie zostalo???

Wir57 jako ze masz taka sama jak u ciebie??

a moze ktos inny mi napisze cos ciekawego? :bukiet:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pomka do wody w przyczepce wystarczy , by wode wszystka wylać , po co kombinowac jakimiś innymi .

 

Bo ta pompka może nie dać ciśnienia pracując "na sucho". U mnie np. jest problem po sezonie żeby ruszyła jak nie jest zalana.

 

Można również zastosować tzw. w hydraulice lewar :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie doradzić, jak spuścić wodę z bojlerka?

Jeśli urządzenie jest Trumy to w instrukcjach dostępnych pod adresem http://www.truma.com.pl/?1,3 powinna być wskazówka jak to zrobić :bukiet:.

Jesli jednak nie znajdziesz tam żadnej informacji to podaj co za bojler :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pomka do wody w przyczepce wystarczy , by wode wszystka wylać , po co kombinowac jakimiś innymi .

 

Bo ta pompka może nie dać ciśnienia pracując "na sucho". U mnie np. jest problem po sezonie żeby ruszyła jak nie jest zalana.

 

Można również zastosować tzw. w hydraulice lewar :bukiet:

 

mozesz mowic jasniej? :piwko: jaki znow lewar :piwko: lewar to taki koles spod monopolu :piwko:

 

i dwa pol bidy z woda w rurkach jak rozsadzi to wymienie jakby gdzie tam zostalo ale jak zostala woda w bojlerze....stamtad jak ja wyssac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku lewar.

 

Czerwone to przewód. Warunki żeby działało:

- koniec przewodu poza zbiornikiem musi być poniżej lustra wody w zbiorniku

- ciecz musi być ZASSANA!!!

- nie może dojść do kawitacji (w uproszczeniu musi być ciągły przepływ wody, jeśli chociaż przez chwilkę przewód się zapowietrzy lewar może przestać działać)

 

W ten sposób można usunąć płyn ze zbiornika nie używając żadnej pompki.

lewar.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojlerek to Carver Cascade, a przyczepa to Abbey GTS - dziś jeszcze raz go dokładnie obejrzałem, ale od spodu, pod podłogą jest tylko otwór, którym palnik zasysa powietrze do spalania...

Pzdr, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojlerek to Carver Cascade

Rzecz raczej w Polsce niespotykana :piwko:, no ale może ktoś się znajdzie na forum :bukiet:.

Najpewniej będzie go przedmuchać dokładnie :piwko:. Jeden z króćców musi być zamontowany w najniższym punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę nowych modelach przyczep Abbey jest zawór do spuszczania wody mocowany pod podłogą na wysokości zbiornika blisko ściany bocznej (tej bez drzwi wejściowych). W tańszych modelach nie ma zbiornika na wodę a zawór do jej spuszczania znajduje się tuż przy boilerze. Szczerze mówiąc w Anglii raczej nikt się nie przejmuje, że jakaś część wody może pozostać nadal w układzie, gdyż nie mają takich mrozów jak w Polsce. Co do twojego modelu to niestety trudno nawet znaleźć cokolwiek na jej temat u obecnego właściciela marki, czyli firmy Swift (ten model został wyprodukowany jeszcze przed przejęciem firmy Abbey przez Swift). Obecnie... jest jak jest... małe załamanie na świecie, które dosyć mocno uderzyło w producentów przyczep na skutek czego tydzień temu Swift ogłosił zaprzestanie produkcji przyczep pod marką Abbey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.