Skocz do zawartości

Th0rniakowe przeprawy z nowym nabytkiem


Wirek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak narazie to Sikaflexu w zadnym sklepie nie moge dostac heh :hmm:

Odwiedź jakiś sklep z wyposażeniami do jachtów, łódek ect.

 

Albo otwórz ten link Internet Exploderem (w FireFoxie nie działa) http://www.sika.pl/distribution/dist-distribution.htm wybierz dystrybutora i zadzwoń czy mają albo czy mogą Ci załatwić. U mnie w ten sposób dało radę :bzik:

 

No albo allegro :zlo:

 

Pamiętaj że potrzebujesz Sikaflex 221 (on jest w kolorze czarnym http://plind.webdms.sika.com/fileshow.do;jsessionid=91DB51A70534CBFE79443E78594353C8?id=8 ). Jest też kolor biały który ma oznaczenie z tego co pamiętam 229, albo coś w ten deseń. Numeru nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No każdy z nich ma inne przeznaczenie :hmm:. Sikaflex 221 będzie do takich uszczelnień najlepszy :zlo:.

Moja rada :bzik: - przy takim remoncie nie ma miejsca na "pół środki". Koniecznie szukaj tego Sikaflexu 221 to będziesz miał pewność.

 

Z ciekawostek powiem, że w Chorwacji Sikaflex 221 można było spokojnie dostać w markecie typu Praktiker czy Castorama i to jeszcze wybór był czy ma być taka tuba jak silikon czy taki podręczny zestaw naprawczy z niewielką tubą z której wyciskamy masę za pomocą rąk. Oczywiście dostępne były kolory biały i czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze pytać o Sika Lastomer-710, jednak ten jest trochę gorszy bo jest brudzący. Nie daję się go oderwać, tak jak ten fabryczny (nie jest tak gumowaty).

 

Jak na szybko szukasz to tego Lastomeru-710 mam trochę w domu i mogę oddać :bzik:.

 

Jak się nie śpieszy to zamawiaj tego SikaFlexa :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii dzięki za link, nawet nie wiedziałem, że u mnie takie coś istnieje. :bzik:

Swoje nowe okienko dachowe też tym środkiem przyklejałem, ale musiałem zamówić z Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zaczne tak...

Dzis kombinujemy z tym ogrzewaniem i nie doszlismy do niczego...znalezlismy kurek do odpowietrzenia....spuscilismy dwie spore probówki i nie widac zeby jakies powietrze szlo tak wiec uklad nie jest zapowietrzony...ogrzewanie ustawione na max i tylko troche cieplo jest...Wir57 to co mowiles ze leci popd przyczepe i kurek jest kolo piecyka...owszem..ale to kurek do spuszczania wody z ukladu dlatego leci pod przyzcepke...nic tam nie cieknie ani nic...goraca woda w bojlerze jest jak sie wlaczy ogrzewanie...takze tak jak mowie to kurek spustowy tylko i musi leciec tam pod przyczepe...

Czy ktos sie orientuje czy jest u nas jakis serwis Primusa??Chociaz bym zazdwonil zeby mi cos podpowiedzieli...co robic dalej....dwa jesli wymienic Glikol w ukladzie no ok...ale jak spuscic z calego ukladu plyn??tym samym kurkiem którym zesmy odpowietrzali?? a jesli tak to czy uklad mi sie nie zapowietrzy po spuszzceniu calego plynu??z tym ogrzewaniem to mam zagwostke tak to jest jak sie czlowiek nie zna :// a moze to wina termostatu ktorego zreszta znalezc nigdzie nie moge :zlo: lub piecyka ze podaje za maly plomien czy cos do mocnego grzania??? Jesli ktos potrafi odpowiedziec na nurtujace mnie pytania to zapraszam do dyskusji :bzik:)) aaa no i mam problem z lodowka...jakos wogole nie chce mi odpalic ani pod 220V ani pod 12V nie wiem...cholera freon sie skonczyl czy jak? juz z ojcem stoimy i glupi jestesmy co tu dalej...tak jak kolega Wir57 mowil po 5 minutach jak sprawdzal w swojej to z komina od Primusa szedl mu dym ze hoho...a u mnie to tak se leci dymek od niechcenia itd. troche to takie denerwujace jak sie nie wie o co biega...

z gory dzieki za wszelakie podpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze niby grzeje ale za malo, to tak jakby cos ze sterowaniem termostatu bylo... ogrzewanie nie daje mocnego plomienia, bo nie wie o tym ze ma mocniej grzac.

Czy w twoim Primusie jest ogrzewanie gazowe, czy tez elektryczne ?

 

aha i jeszcze.... slyszysz pompke tloczaca?

 

ps takie kotly gazowe to sprawdzi Ci kazdy instalator gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze niby grzeje ale za malo, to tak jakby cos ze sterowaniem termostatu bylo... ogrzewanie nie daje mocnego plomienia, bo nie wie o tym ze ma mocniej grzac.

Czy w twoim Primusie jest ogrzewanie gazowe, czy tez elektryczne ?

 

aha i jeszcze.... slyszysz pompke tloczaca?

 

ps takie kotly gazowe to sprawdzi Ci kazdy instalator gaz.

 

eeee no chyba gazowe skoro odpala z gazu...w sensie prad potrzebuje do odpalenia hehe :bzik: ale korzysta z gazu...czy slysze pompke?? slysze tylko ze piecyk chodzi i para idzie przez wywietrznik..ale zebym slyszal jakas pompke to chyba tak srednio...dwa ze dziwie sie ze raz widze ze mi glikol spowrotem wraca do pojemniczka a drugim razem nic nie wraca tak jakby obiegu nie bylo?? ale przedcwhila wylaczylem ogrzewanie i raz jeszzce wlaczylem i patrze i juz plyn zasuwa spowrotem wezykiem....nast.sprawa to zastanawia mnie dlaczego na reduktorze jak mam ustawione 5 to piec odpala...a jak ustawie 10 czy 11 to odpali sie..pochodzi pare sekund poczym pstryka jakby iskra i sie wylacza :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przyczepa poziomo stoi, bo to wazne dla lodówki jest, no i to trochę trwa jak się włączy do momentu zimna w lodówce...

 

Jacek.

 

Jacku ja o ogrzewaniu mowie caly czas... :hmm:))) lodowka bedzie potem robiona....jak slysze ze kolega Wir po 5 minutach ma upal to znaczy ze u mnie cos nie tak nie??moja sie grzala 2 godziny i rurki cieple a nie gorace ..a ogrzewanie na full...a glikol jak wzialem wsadzilem lape to taki letni jakis, jakos sie nie sparzylem...aaaa kupilem Glikoshell-plyn do chlodnic...rozumeim ze mowiliscie wlasnie o tym??wiec jak sie dowiem jak spuscic z ukladu caly ten plyn i jak napuscic nowy zeby nie zapowietrzyc to moze to zrobie :bzik:

 

aaa i Jule...o ktory termostat ci chodzi?? bo ja znalazlem tylko termostat przy bojlerze do ogrzewania ni cholery nie widze nic :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam sie tylko :bzik: bo moje Alde jest i gazowe i elektryczne tz moze chodzic na gaz ale i na 230V :zlo: Dlatego sie pytam, bo juz sie spotkalam ze na pradzie chodzi normalnie a na gazie, jest podobnie jak u Ciebie, niby chodzi ale po czasie gasnie... usterka jeszcze nie ustalona z tego co wiem.

A pytalam sie czy cos slyszysz, bo tam jest pompa tloczaca ktora powinna sie wlaczac co pewien czas a ktora jest wlasnie po to zeby zapewnic obieg glikolowy.... u mnie ja slychac jak sie otworzy szafe, albo jak jest w nocy bardzo cicho.

 

ps aha jeszcze z tym gasnieciem na wyzszej temperaturze ... tam gdzies jest taki wiatrak ktory wtlacza powietrze do komory spalania (no jakos musi ten tlen brac) moze on jest zatarty albo cus i nie podaje wystarczajaco tlenu i sie dobrze nie pali.

 

ale to tylko moje przypuszczenia, ja sie na gazie nie znam tak za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem...poprostu wlacza sie piecyk i syczy i buczy cos tam...nie wiem moze jutro zadzwonie w wawie do serwisu znajomego i cos mi podpowie juz sam nie wiem...w kropce jestem...

 

 

 

Hmmm naprawde nikt wiecej niema takiego ogrzewania??? Kazde spostrzezenie sie przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Th0rn, ja dopiero dzis swoja przyczepke przyciagnelem i zaczne sprawdzać , wiec cos wspomnie bedziemy kombinować , przy czym ja mam uszkodzony termostar w bojlerze i nie wiem czy to bedzie mialo coś wsponego z ogrzewaniem . Myśle , że wspólnie cos wymyślimy jutro dam Ci namiary do firmy , która zajmuje sie urzadzeniami ALDE - praktycznie to jest poprzednik PRIMUSA, wiec o tym cos wiedzą , bo juz rozmawiałem z nimi w sprawie termostatu.

Aha co do tego kranika spustowego masz racje u mnie też leci pod przeczepke woda jak kranik się odkręci , wiec wprowadziłem Ciebie w błąd mówiąc , że to jakaś awaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.