Skocz do zawartości

Th0rniakowe przeprawy z nowym nabytkiem


Wirek

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem tą przyczepke i to dwa razy w Mielnie , bo tam ja kupiłeś .

 

I nei kupiłem ponieważ jest zaciek z prawej strony jak wejdziesz do przyczepki , jest tam cholernie miekko, że ąz palec sie zapada.

 

Po zatym nieszczelny układ wodny , nie wiadomo czy sprawny jest bojler ciepłej wody

 

I coś z ogrzewaniem należy zrobic , odpala , ale cos długo czekać zanim zrobi się ciepło ( oglądałem podobną i to ciepło dośc szybko się rozchodziło do rurek) , być może tylko należy odpowietrzyć , albo proponuje zmienić płyn w układzie grzewczym.

 

Jest on w zbiorniku obok ogrzewania , stosuj płyna taki jak do chłodnic samochodowych na bazie GLIKOLU np. GLIKO SHELL dostepny na stacjach Shella do układu wchodzi około 5 l.

 

Po deszczu sprawdź czy w tym prawym boku nie jest wilgotno , jak tak szybko należy uszczelnić i poźniej zerwac poszycie i zobaczyć jakie szkody powstały czy tam już za dużo nie ma zgnić .

 

Widziałęm to i jak upukiwałem palec mi wpad od wewnętrzej strony , trudno powiedzieć co tam się dzieje w środku.

 

Sorry , że odbieram radośc z zakupu, ale lepiej abyś o tym wiedział i zrobił jak najszybciej by później cieszyc sie .

 

Przyczepka w środku jest zadbana czysto i ładnie te mebelki na wysoki połysk wygladją , tapicerka tez ładnie utrzymana.

 

Jak to wszystko zrobisz bedzie naprawde SUPER.

 

Każdy kto kupował używane ogonki zawsze miał cos do poprawie , więc nie załamuj sie >

 

Pisze koleżeńskie rady , aby poźniej spotkać sie na szlaku przy :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oglądałem tą przyczepke i to dwa razy w Mielnie , bo tam ja kupiłeś .

 

I nei kupiłem ponieważ jest zaciek z prawej strony jak wejdziesz do przyczepki , jest tam cholernie miekko, że ąz palec sie zapada.

 

Po zatym nieszczelny układ wodny , nie wiadomo czy sprawny jest bojler ciepłej wody

 

I coś z ogrzewaniem należy zrobic , odpala , ale cos długo czekać zanim zrobi się ciepło ( oglądałem podobną i to ciepło dośc szybko się rozchodziło do rurek) , być może tylko należy odpowietrzyć , albo proponuje zmienić płyn w układzie grzewczym.

 

Jest on w zbiorniku obok ogrzewania , stosuj płyna taki jak do chłodnic samochodowych na bazie GLIKOLU np. GLIKO SHELL dostepny na stacjach Shella do układu wchodzi około 5 l.

 

Po deszczu sprawdź czy w tym prawym boku nie jest wilgotno , jak tak szybko należy uszczelnić i poźniej zerwac poszycie i zobaczyć jakie szkody powstały czy tam już za dużo nie ma zgnić .

 

Widziałęm to i jak upukiwałem palec mi wpad od wewnętrzej strony , trudno powiedzieć co tam się dzieje w środku.

 

Sorry , że odbieram radośc z zakupu, ale lepiej abyś o tym wiedział i zrobił jak najszybciej by później cieszyc sie .

 

Przyczepka w środku jest zadbana czysto i ładnie te mebelki na wysoki połysk wygladją , tapicerka tez ładnie utrzymana.

 

Jak to wszystko zrobisz bedzie naprawde SUPER.

 

Każdy kto kupował używane ogonki zawsze miał cos do poprawie , więc nie załamuj sie >

 

Pisze koleżeńskie rady , aby poźniej spotkać sie na szlaku przy :bukiet:

 

O prawym boku wiem...z ojcem bedziemy rozbierac prawy rog i boczek zeby dla swietego spokoju zobaczyc...holender widac ze cos tam uszczelnial ale jak to holender na odwal sie...ja pozrywam wszystko i uszczelnie raz jeszcze sylikonem jak trzeba...co do bojlera nie wiem...musze sprawdzic...a czemu o tym mowisz?sprawdzales i nie dzialal czy jak??a co do ogrzewania nie wiem....jak wlaczylismy to po chwili juz to cieplo jakies tam czulem jak dotknalem rurek...ale nie wiem moze byc moze faktycznie trza odpowietrzyc czy cos??nei znam sie az tak...bralem raczej na zasadzie ze jak cos nie bedzie do konca dzialac to sie naprawi :lol: tyle ze liczylem na to ze ogrzewanie dziala jak nalezy skoro to 5kilowatow...musze zatem je sprawdzic...oczywiscie slucham dobrych rad lepiej znajacych sie kolegow :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bojlera nie wiem bo gdy właczysz pobór wody , cieknie zaraz pod przeczepke obok właśnie tego piecyka , trzeba to uszczelnić , wiec nie wiadomo czy bojler sprawny , jakby nie działał dam Ci namiary gdzie ewentualnie cos takiego zrobią , ale byc może jest on OKi .

Ogrzewanie tego typu jest naprawde super , prawdopodobnie tylko kwestia odpowietzrenia.

I działa tak , że jak ustawisz na sodek temperature w przyczepce bedziesz miał 20 stopni i piecyk bedzie grzał jak ta temperature osiągnie , po osiagnięciu wyłacza sie , ponownie sie włacza gdy temperatura spada .

Śpisz spokojnei i cały czas masz taka temperature w budce jaka sobie ustawisz, automat to reguluje, a zakres temperatury do 28 stopni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówie o rurkach , które idą od zbiornika z woda i obok piecyka jest kranik , który otwiera dopływ wody do bojlera i z pod niego cieknie.

Być może rurka nieszczelna lub ten kranik , tak wiec to nic poważnego i jak to zrobisz dopiero sprawdzisz czy bojler działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jule raczcej na naczynia sa tam koszyczki , a na dole spust do wody i idzie też rura od ogrzewania z PRIMUSA.

Prawdopodobnie zamienie swoja przeczepke na własnie taką.

Szukam do niej termostatu do bojlerka.

Juz rozmawiałem z firmą , która posiada części z ALDE i coś będa szukać jakis zamienników , bo przyzcepka jest z lat 93 i juz tych bojlerków nie robią , ale może ktoś wie gdzie jeszcze można cos do tego typu ogrzewań i bojlera dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, drobiazgi to są, wszystko zrobisz pomalutku, najciekawsze jednak te zegary są dla mnie

jakby w jakimś statku międzyplanetarnym a nie w zwykłej przyczepie...

 

To powodzenia przy zakupie życzę, będzie Was dużo Kipowców...

 

J. :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko kolega Wir57 nabyl chyba w lepszym stanie....u mnie do zrobienia prawy naroznik od srodka i na zewnatrz bo chyba byl przeciek i musimy z ojcem sie tam dostac i wszystko zrobic...no i cos z ogrzewaniem jest nei tak...ojciec dzwonil do mnie mowil mi ze czekal 40min az rurki od ogrzewania sie gorace zrobily i mial na fula wlaczone a rurki mozna bylo trzymac nie parzac sie...wiec tak jak Wir mi mowil...chyba odpowietrze to i zmienie plyn moze to cos da?? czy moze ktos wie jak mam to zrobic??? :bukiet:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.