Jump to content
mareko

Caravaning zimowy - porady

Recommended Posts

Suzu4x4
9 minut temu, w79 napisał:

Ależ ja w życiu nie mam zamiaru grzać podczas jazdy, a przynajmniej przyczepy:) Najwyższą ekstrawagancją w moim przypadku jest włączenie lodówki na gaz w trakcie jazdy - oczywiście mam monocontrola. Butla ma wystarczyć na 2 noclegi po drodze i tyle. 

nie to się nie zrozumieliśmy, ja zrozumiałem że chodzi Ci o grzanie budy w czasie jazdy.

na lodówkę w czasie jazdy i dwa noclegi grzania dwie butle starczą nawet w ekstremalnie niekorzystnych warunkach ;)

jacekzoo
11 minut temu, danielpoz napisał:

Kiedy ostatnio?😏

Z 1,5 tygodnia temu 🤔 na pewno po tym jak zaczął się bajzel na Ukrainie

peja76
1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

w budzie podczas jazdy są takie przeciągi  że grzanie podczas jazdy na całej trasie kilkanaście godzin moim zdaniem  mija się z celem.

Ja zimą grzeje przyczepę całą trasę, potem nie można dogrzać, wiosna/jesień godzinę przed dojazdem jest ok.

Podczas jazdy zawsze mam piec na max bo inaczej gaśnie powyżej pewnej prędkości;), różnica w temperaturze podczas jazdy wynosi około 5-6c, jak miałem na postoju w budzie 24c to podczas jazdy spadła do 19c, jak nagrzałem do 21c to podczas jazdy 15c, jak stanę szybko rośnie do wybranej temperatury.

U nas propan 110zł:(

w79
24 minuty temu, peja76 napisał:

nas propan 110zł

W Krak domlight też po 95 PLN i kaucja wzrosła do 300 (ale tobjuz chyba wczesniej).

jacek00
50 minut temu, w79 napisał:

W Krak domlight też po 95 PLN i kaucja wzrosła do 300 (ale tobjuz chyba wczesniej).

Tyle za domlighta płaciłem chyba w grudniu. Czyli cena się nie zmieniła. 

w79
W dniu 13.03.2022 o 20:24, jacek00 napisał:

U Ciebie też prawdopodobnie jest 5004, bo taki pięc wychodził w standardzie. No chyba że Procamp na Polskę zamawia te lepsze wersję specjalne emoji6.png Sprawdź u siebie jakiej grubości masz piec i będzie wiadomo czy to 3004 czy 5004

Istotnie, 5004- a wiec w zamówieniu i specyfikacji jest błąd