Skocz do zawartości

Caravaning zimowy - porady


mareko

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, w79 napisał:

Ależ ja w życiu nie mam zamiaru grzać podczas jazdy, a przynajmniej przyczepy:) Najwyższą ekstrawagancją w moim przypadku jest włączenie lodówki na gaz w trakcie jazdy - oczywiście mam monocontrola. Butla ma wystarczyć na 2 noclegi po drodze i tyle. 

nie to się nie zrozumieliśmy, ja zrozumiałem że chodzi Ci o grzanie budy w czasie jazdy.

na lodówkę w czasie jazdy i dwa noclegi grzania dwie butle starczą nawet w ekstremalnie niekorzystnych warunkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

 w budzie podczas jazdy są takie przeciągi  że grzanie podczas jazdy na całej trasie kilkanaście godzin moim zdaniem  mija się z celem.

Ja zimą grzeje przyczepę całą trasę, potem nie można dogrzać, wiosna/jesień godzinę przed dojazdem jest ok.

Podczas jazdy zawsze mam piec na max bo inaczej gaśnie powyżej pewnej prędkości;), różnica w temperaturze podczas jazdy wynosi około 5-6c, jak miałem na postoju w budzie 24c to podczas jazdy spadła do 19c, jak nagrzałem do 21c to podczas jazdy 15c, jak stanę szybko rośnie do wybranej temperatury.

U nas propan 110zł:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, w79 napisał:

W Krak domlight też po 95 PLN i kaucja wzrosła do 300 (ale tobjuz chyba wczesniej).

Tyle za domlighta płaciłem chyba w grudniu. Czyli cena się nie zmieniła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.03.2022 o 20:24, jacek00 napisał:

U Ciebie też prawdopodobnie jest 5004, bo taki pięc wychodził w standardzie. No chyba że Procamp na Polskę zamawia te lepsze wersję specjalne emoji6.png Sprawdź u siebie jakiej grubości masz piec i będzie wiadomo czy to 3004 czy 5004

Istotnie, 5004- a wiec w zamówieniu i specyfikacji jest błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Fendt 560, 7 nocy na campingu, bez wiatru, temperatury od -3 w dzien i duże nasłonecznienie do nocy -17, przełom stycznia i lutego, poszło 21kg propanu. Temp wewnątrz utrzymywana na poziomie 1 metra od podłogi 19-20 stopni. Truma 5004. Oba nawiewy na auto, pokrętło na 3 do 3,5. Przy - 14 ogrzanie przyczepy do 19 stopni trwało 2,5h, went max i 5 na trumie. Dodam ze przyczepa wietrzona 2x10 minut każdego dnia rano i wieczorem zeby pozbyć sie kondensacji. Plus kiedy dzieci brały prysznic to dowalalem tak po 15 minut każdego dnia na maksa zeby pod prysznicęm i w łazience mialy cieplutko.

 

Teraz wybieram sie między świetami a nowym rokiem to dopisze ile zeszło propanu.

Edytowane przez Wąski P (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Misio napisał:

A gdzie się wybieracie?

Jedziemy na Jawor. W pobliżu jest kilka wyciągów, ale ten wyjazd jest czysto pod czytanie książek i gotowanie, jadę z synem i przyjacielem - bez żony, córki kota i psa…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Międzyzdroje

nie wierze żeby na święta/sylwester nie był otwarty przynajmniej jeden z placów  w Chłapowie...

może coś w Łebie...np Marina...

Marina w Dziwnowie czy Mrzeżynie...do dogadania się pewnie też Dźwirzyno...

wszystko zależy jaki standard oczekujesz/potrzebujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Misio napisał:

Międzyzdroje

nie wierze żeby na święta/sylwester nie był otwarty przynajmniej jeden z placów  w Chłapowie...

może coś w Łebie...np Marina...

Marina w Dziwnowie czy Mrzeżynie...do dogadania się pewnie też Dźwirzyno...

wszystko zależy jaki standard oczekujesz/potrzebujesz...

Ja pochodzę z nad morza, mnie to juz nie nawilża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.