Skocz do zawartości
Bartek998

Pytanie odnośnie instalacji elektrycznej Abbey Piper 414

Rekomendowane odpowiedzi

Bartek998

Witam! Mam pytanie odnośnie instalacji elektrycznej w przyczepie Abbey Piper 414. Przyczepa jest wyposażona w akumulator 12V. Po podłączeniu prądu z zewnątrz (230V) wszystko działa. Natomiast problem jest taki, że nie mogę uruchomić oświetlenia z akumulatora. Jest przełącznik 3 pozycyjny Car, Van ale oświetlenie dalej nie działa z akumulatora. Czy jest możliwość, że ta przyczepa nie ma takiej funkcji? Na voltomierzu wskazanie jest na maxa (akumulator naładowany), lampy są 12 V. Jak macie jakąś wiedzę piszcie proszę. Z góry dziękuję za pomoc! :) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BUMERANG

Zacznij od poczytania tego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Magneto61

Oprócz CAR, VAN i "0" powinieneś mieć jeszcze włączniki LIGHT, PUMP i coś tam jeszcze. No chyba że masz jeszcze inną tablicę sterująco-rozdzielczą. Zarzuć ewntualnie fotkę. Na ten temat powyżej nie patrz specjalne. Tam już jest wyższy poziom jazdy (nowszy model).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bartek998

Już znalazłem problem. Jest nim wpięty w instalację przekaźnik. Tylko nie mam pojęcia po co on tam jest? Jak złączę 2 grube przewody to światło się pojawia. Pytanie do czego te pozostałe kable? Może instalacja z samochodu? Steruje wtedy światłem jak holownik jest podpięty? 

DSC_2703.JPG

A to moja centralka sterująca 

DSC_2704.JPG

received_604578763297210.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zbyszek

Czy kontrolka polaryzacji ci się świeci po podłączeniu 220V ?

No i przełącznik Car /  Van  zmienia zasilanie !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bartek998

Kontrolka się nie świeci, a napięcie 12 V pojawia się po przełączaniu na van. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BUMERANG
2 godziny temu, Bartek998 napisał:

Już znalazłem problem. Jest nim wpięty w instalację przekaźnik. Tylko nie mam pojęcia po co on tam jest? Jak złączę 2 grube przewody to światło się pojawia. Pytanie do czego te pozostałe kable? Może instalacja z samochodu? Steruje wtedy światłem jak holownik jest podpięty? 

DSC_2703.JPG

Może poprzedni właściciel dorobił sobie dodatkowy włącznik. Poszukaj po tych dodatkowych cieńszych kablach co jest na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bartek998

Szukałem. Kable idą do kuchni ale ja tam nic nie znalazłem. Czy przy wyłączniku konieczny jest przekaźnik? Z tego co wiem to przekaznik steruje przepływem prądu po podaniu napiecia. Stąd mój pomysł że może to być do instalacji z holownika. Na zasadzie jak podepniesz napięcie z auta to masz oświetlenie z akumulatora przyczepy. Może po to by nie rozładować akumulatora do zera. Działa wtedy tylko jak jest ładowanie z auta. Ale to tylko moje domysły. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BUMERANG
1 minutę temu, Bartek998 napisał:

Kable idą do kuchni ale ja tam nic nie znalazłem. Czy przy wyłączniku konieczny jest przekaźnik? Z tego co wiem to przekaznik steruje przepływem prądu po podaniu napiecia. Stąd mój pomysł że może to być do instalacji z holownika. Na zasadzie jak podepniesz napięcie z auta to masz oświetlenie z akumulatora przyczepy. Może po to by nie rozładować akumulatora do zera. Działa wtedy tylko jak jest ładowanie z auta. Ale to tylko moje domysły. 

To co piszesz jest możliwe ale byłoby mocno nie logiczne. Szukaj końca przewodów albo ukrytego gdzieś w szafkach hebelka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bartek998

Tak zrobię! 👍 :) Napiszę co udało mi się ustalić. 😃 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi