Skocz do zawartości

JAKI TO MODEL PRZYCZEPY ???


PRZEMEK1983

Rekomendowane odpowiedzi

Tabliczka z UN dotyczy tylko UN. To tylko po to, żebyś sprawdził czy masz / kupujesz właściwe UN. Do rejestracji nic Ci nie pomoże.

Zauważyłem, że tabliczka na ramie przykręcona jest wkrętami. Na bank nikt tak nie wypuścił z fabryki. Wszystkie oryginały są nitowane, ewentualnie klejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

48 minut temu, BUMERANG napisał:

Zauważyłem, że tabliczka na ramie przykręcona jest wkrętami. Na bank nikt tak nie wypuścił z fabryki. Wszystkie oryginały są nitowane, ewentualnie klejone.

 Moja oryginalnie jest na wkręty.

IMG_6880.JPG

Edytowane przez Astrah (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tabliczka znamionowa nie powinna być przymocowana do ramy, albo chociaż innego stałego elementu przyczepy zamiast do plastikowej osłony, stanowiącej w tym przypadku element ozdobny? Sprawdziłem na szybko w google jak jest w innych Knausach Blue z taką osłona i nie widziałem tam u nich tabliczki w tym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tantalos napisał:

Chyba powinna....

Nie zawsze ... na ramie musi być nabity VIN.

W nowym Knaus'ie mam naklejaną na ścianie wewnętrznej ... tabliczka = naklejka :)

zresztą kiedyś w Oplu Vectr'ze też na słupku to była taka aluminiowa ale naklejka - wiem, bo przy mnie w salonie zmieniali (błąd w opisie wypuszczony z fabryki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, BUMERANG napisał:

To coś nowego :hmm:

Uwierz mi że w trochę starszych samochodach i przyczepach takie przypadki są bardzo częste.

 

13 godzin temu, mirmar napisał:

A tabliczka znamionowa nie powinna być przymocowana do ramy, albo chociaż innego stałego elementu przyczepy zamiast do plastikowej osłony, stanowiącej w tym przypadku element ozdobny? Sprawdziłem na szybko w google jak jest w innych Knausach Blue z taką osłona i nie widziałem tam u nich tabliczki w tym miejscu

 W tym wątku jest tak samo i w dwóch przyczepach które oglądałem na żywo oprócz mojej też tak było. 

 

Edytowane przez Astrah (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎02‎-‎10 o 14:05, PRZEMEK1983 napisał:

ale jak to możliwe że zarejestrowana jako bergland a to tabbert cuda jakies to dobry szcher macher a wiem że poprzedni własciciel zarejestrował ja jako pierwszy w kraju 

Tak siedząc trochę w sieci i bawiąc się danymi z tabliczki znamionowej  myślę że to jest właśnie Bergland a nie Tabbert. Adres jest holenderski , wyszukiwarka wyszukuje taką stronę -    https://www.berglandcaravan.nl/  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posrednio czuje się wywołany do tablicy bo to mój obecny model przyczepy, więc coś mogę opisać.

Rzeczywiście jest to TABBERT tylko rok mi nie pasuje bo u mnie rączki manewrowe są poziome,i nie ma malowania bocznego.Co do bakisty, też taką mam ( wersja mała) zakładam że oryginalnie.

UN też 1300 kg z tym że wszystkie wartości są nabite a nie ma tabliczki.

No ale z tabliczką znamionową ktoś pojechał po bandzie,powinna być w wejściu do środka przy progu i jest nitowana.Podejrzewam że nie znaleźli nr.na ,,ramie'' więc tabliczkę tam przykręcili.Srodek cóż mało zdjęć ale kuchnia ta sama tylko kolega nie ma loga przyczepy,lampy tylne oczywiście już z owych czasów bo oryginalnie są prostokątne,(leżą w przyczepie popękane) ja też mam inne.

I teraz masy z dow.rejestracyjnego: MW -849 kg. DMC-1100kg.

Nigdy nie byłem na wadze więc nie podam ile faktycznie sama waży: dlugosc przyczepy 510 cm, szerokość chyba 220cm.

Kolega niech zmierzy długość będzie + - wiadomo jakie MW i DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, danielpoz napisał:

Może być też tak że to Tabbert zrobiony była pod inną marką.

Oczywiście tak też może być. Marka dość egzotyczna , lata odlegle , mało informacji . Dlatego nie twierdzę że to na 100% jest jakiś przekręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.