Skocz do zawartości

JAKI TO MODEL PRZYCZEPY ???


PRZEMEK1983

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem przyczepe w dowodzie rejestracyjnym widnieje jako przyczepa kempingowa firmy bergland z 1981 roku może mi ktoś poda link jakie w tym czasie były produkowane modele poniewaz jadoszedłem do dwóch modeli ( 3800 i 3950t)żadna z nich nie jest moja na tablicze znamionowe napisane jest ze waga jej to 800 kg i że max waga to też 800 kg ale z gabarytu przyczepy wychodzi że musialbym wrzucić wszytko żeby tyle ważyła. Prosze o pomoc bo moze udało by mi sioe ją zarejestrowac z inna waga pod konkretnym modelem na czym by mi zależało. Chyba że musze brac do tego rzeczoznawce, ale to są koszta.Bo bardziej mi to przyomina hooby 535 ale też nie dokonca.z tabliczki znamionowej wynika ze to model 3800 ale jest za duze jak na ten model .

20181211_202016.jpg

20190210_100100.jpg

20190210_100108.jpg

20190210_100126.jpg

20190210_100137.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ważyłem z tymi szafkami a jest ich 4wazy 1300

 

wiec cos jest nie tak sklejka ma 1 cm gr poprzedni własciciel mówił ze robil meble na zamowienie to możliwe że przybyło 500 kg wiecej ??

,oim zdanie nie chamulec najazdowy ma do 1300 al;e przykrecany do ramy tezx po niemiecku jak tabliczka znamionowa

 

nie mam pojecia jak to idzie 

 

chyba ze zostaje mi rzeczoznawca ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie zważyłeś i sprawdziłeś danych na tabliczce i w DR przed zakupem. W tak starej przyczepie szanse na wyprostowanie mas są chyba zerowe. Po gabarytach widać że ta przyczepa nie mieści się  w tym przedziale no i 800kg MW i DMC ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moja pierwsza przyczepa chyba ze rama jest od czego innego a buda od czego innego ale patrzac po srubach wszystko pasuje dlatego pytam 

przejrzałem juz wiele przyczep i nie znalazłem identycznej dlatego stwierdziłem że na pisze tutaj to chyba na prawde zostaje mi rzeczoznawca albo oddać kolesiowi przyczepe o ile sie zgodzi ja nie to sad. Masakra.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz podobną konstrukcje ( z tymi daszkami na oknami ) Podpytaj właściciela jaka to marka - może Ci się coś rozjaśni.

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-CID5-IDysNMr.html#f22dc158d1

O! znalazłem :) 

https://www.ebay.de/itm/Wohnwagen-Tabbert-mit-Brand-Vorzelt-TUV-und-Gas-neu/183654825315?hash=item2ac2ae3d63:g:Wo4AAOSwnKlcQsN5:rk:28:pf:0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca bez homologacji producenta nic nie wymyśli,musi mieć papier. Jak masz możliwość to oddaj ją bez namysłu jak najszybciej, szkoda zachodu.Poza tym po zdjęciach widzę że wymaga solidnego remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oddaniem może byc proble chociaż generalnie to kupiłem inna przyczepe niz jest w papierach wiec to juz jest podstawa ale to nie z jego winy ciekawe  

dwa pytałem na stacji diagnostycznej i powiedzieli że jezeli przyczepa była zarejestrowana a nastapił bład przy modelu a tu i firmie to moga to skorygowac na podstawie dokumentu od rzeczoznawcy i to im wystarczy 

wiem że koszt rzeczoznawcy około 500 zł

i byłoby po sprawie tak mi sie wydaje dopytam 

 

dziękuję dziękuję dziękuję

za zainteresowanie i tak szybkie wyjaśnienie spróbuje z właścicielem jak będzie chciał się sądzić to spróbuje z rzeczoznawca

na pewno napisze jak tylko zdobędę jakiekolwiek informacje

Gorąco pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję BUMERANG I WSZYSTKIM ZAINTERESOWANYM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.