Skocz do zawartości
Tomii

Fendt Saphir 510 TK - 2004 rok

Rekomendowane odpowiedzi

DOMINO7

Nooo... gratulejszyn 😉. Taka trochę nie podobna do tej którą ostatnio widziałem 😳, zmienia się w oczach 😉. Niech dobrze służy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomii
8 godzin temu, Lucek26 napisał:

Masz trochę roboty ,ale to chyba dla Ciebie przyjemna praca. Zycze Wam wielu udanych i wspaniałych rodzinnych  dalszych i bliższych wyjazdów. 😀

Pozdrowienia dla rodziny ode mnie i zony .:banan::banan:

Taka robota daje mi sporo satysfakcji :yes:, Dziękujemy za pozdrowienia i również pozdrawiamy!

3 godziny temu, DOMINO7 napisał:

Nooo... gratulejszyn 😉. Taka trochę nie podobna do tej którą ostatnio widziałem 😳, zmienia się w oczach 😉. Niech dobrze służy.

Dzięki Dominik :yes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomii

Z kronikarskiego obowiązku. Pogoda rozpieszcza więc trzeba było coś podłubać.

1. Rozwiązanie problemu z niezamykająca się lodówką.  Trzeba było wymienić jeden niewielki element. Najtaniej jak się dało znaleźć w internetach - 45 zł, a są zestawy po ponad 100 zł. Swoją droga oznaczenie które było fabrycznie (kropka pełna i pusta) jest dla mnie jakieś niezrozumiałe. Kłódka chyba lepiej to symbolizuje.

IMG_20190216_082539.jpg

IMG_20190216_082552.jpg

2. Z samego rana z przyczepy wyleciał zderzak. Miał jedno małe pęknięcie i jednego pająka. Stwierdziłem że jak teraz tego nie zrobię, to się do tego przyzwyczaję i nigdy nie poprawie. Dlatego pojechał na spawanie. 

zderzak.jpg

IMG_20190216_164509.jpg

IMG_20190216_164513.jpg

3. Jako że zderzaka nie zrobili mi na miejscu. Wróciłem do domu na śniadanie i przy okazji wymieniłem jeszcze zaczep drzwi. Poprzedni nie miał odpowiedniego dystansu i powodował naprężenia w końcówkach listw aluminiowych. Widać nawet na nich że lekko popękały (też polecą do wymiany, bo drogie nie są). Powierzchnia przygotowana Clenerem od Dekalinu (trzeba w sumie z tym uważać, bo potrafi ściągać lakier z łuski), a uszczelniałem Dekaseal 8936.

IMG_20190216_111901.jpg

IMG_20190216_111905.jpgIMG_20190216_112130.jpg

4. Po odebraniu zderzaka można się było zabrać za coś konkretniejszego. Więc dach ostatecznie pożegnał się z anteną tv. W miejsce to poszedł kominek wentylacyjny, zamontowany w taki sposób, aby wszystkie otwory powstałe przy montażu anteny były wycięte. Wymagało to małej rzeźby w szafce telewizyjnej, i lekkiego podcięcia elementu wewnętrznego. Niestety dach pomalowany jakimś primerem, nie dał się idealnie doczyścić, ale dobrze się to wszystko trzyma wiec po odtłuszczeniu daszek zamontowałem na Dekaseal 1512 - fajnie i równo wszystko wypłynęło więc, będzie dobrze. Wkręty 3,5 x 32 mm nierdzewka. Z daszkiem nie dostajemy wkrętów, wyczytałem gdzieś na stronach Reimo, że dajemy wkręty 5mm krótsze niż grubość dachu. 

IMG_20190216_142821.jpg

IMG_20190216_150220.jpg

IMG_20190216_150608.jpg

5. Powoli szykuję się na składanie kuchni. W szafce pod zlewem jest wielki zbiór wszystkich instalacji - trochę fabrycznie jest to jakoś mało estetycznie wykonane, a mam zamiar tam jeszcze dorzucić trochę kabli - przynajmniej gniazdko montowane w ścianie do przedsionka. Więc chyba trzeba będzie zakupić trochę korytka instalacyjnego i peszli. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierzasty

Maniak :) A cco na to Magda ? :-]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomii

Jak to co 😀, dymy od rana że dom jak hotel. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00
Jak to co , dymy od rana że dom jak hotel. 
Tylko, który dom? Ten który właśnie dopieszczasz? :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

Po Naszej rozmowie telefonicznej, stawiam taktyczną ".". ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KlAn
W dniu 17.02.2019 o 07:31, Tomii napisał:

2. Z samego rana z przyczepy wyleciał zderzak. Miał jedno małe pęknięcie i jednego pająka. Stwierdziłem że jak teraz tego nie zrobię, to się do tego przyzwyczaję i nigdy nie poprawie. Dlatego pojechał na spawanie. 

Trudno jest zdemontować ten zderzak? Czy poza wkrętami na dole jest jeszcze jakoś dodatkowo mocowany,/klejony? Z mojego złuszczyła się farba i mam w planach zdjąć go i polakierować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomii
2 godziny temu, KlAn napisał:

Trudno jest zdemontować ten zderzak? Czy poza wkrętami na dole jest jeszcze jakoś dodatkowo mocowany,/klejony? Z mojego złuszczyła się farba i mam w planach zdjąć go i polakierować.

Poza wkrętami na dole trzeba najpierw zdemontować lampy i oświetlenie rejestracji. Po odkręceniu śrub na dole, podnosisz za dół zderzaka i zdejmujesz jak stolik mocowany do ściany :yes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KlAn

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi