Skocz do zawartości

Potrzebuje pomocy w ocenie kip 45


Tomekomor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym kupic pierwsza przyczepe niestety jestem kompletnie zielony. Wybór padł na kip 45tlb. Problem w tym że mam do sprzedającego ponad 400 km. Pomożecie w ocenie? 

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-kip-45tlb-CID5-IDxsrRd.html

I zdjęcia od sprzedajacego

image_3-4.jpg

image_1-4.jpg

image_2-4.jpg

image_0-4.jpg

image_0.jpg

image_1-1.jpg

image_2.jpg

image_0-5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię KIPy - ten na pewno ma zaniżoną masę własną jak i DMC . 1000 DMC to ja mam w Adrii 380. Ten Kip ma minimum 1200 kg ,ale bliżej 1300 kg. Jeżeli jesteś zainteresowany sprawdź papiery i tabliczki znamionowe - bo wg. mnie nie ma tam zgodności.

 

400km to nie problem by kupić suchą, szczelną i zadbaną cepkę ;)

Edytowane przez rumpel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmc tego kipa to 1200kg, mam bardzo podobny model, tu https://kipcaravans.nl/kip-brochures/ są dokumenty w których podają (w tabelach) wszystkie dane

Wytłumaczy mi ktoś z czym się wiąże zanizanie dmc? Bo rozumiem że w razie ważenia przyczepa nie może ważyć więcej niż dmc?
Poproś o zdjęcie tabliczki znamionowej, tam są podane wagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem tego KIPa dla forumowicza, który go odpuścił od strony formalnej. Sprzedający ponoć nie chce go zarejestrować, a kupujacy nie chciał 2x "robić Polskę" by ściągnąć. 

Abstrahując od powyższego przyczepą jest sucha na tą chwilę. Miała naprawiany prawy przód. Ogólnie wszystko trzyma się kupy, buda daje perspektywę używania. 

Na minus są liczne uszkodzenia wizualne wnętrza. Dziury po śrubach, naklejkach, obicia... Jest tego sporo. Kurz i brud pomijam, to łatwo ogarnąć. 

Z zewnątrz jest znacznie lepiej. Wygląda na prawdę schludnie. 

Opony do wymiany, rocznik 2001. Mimo, że wizualnie źle nie jest. 

Masy w papierach i na tabliczce są ok, ogłoszenie to kopia po innych jego budach, stąd różnica. Ma 1200dmc i coś ponad 900mw, nie pamiętam już. Dokumenty ponoć przetłumaczone. 

Stan przedsionka jest nieznany, wg sprzedawcy holenderskiego ok. Obecny nie sprawdzał. 

Przyczepa stoi pod plandeką i owinieta streczem, więc o górnej części mniej mogę powiedzieć. Tyle co dostrzegłem było ok. 

Podsumowując, jeśli nie jesteś pedantem i zaakceptujesz uszczerbku wnętrza  można się zainteresować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Na zdjęciach, które pokazałeś wyże,j widzę, że warstwa ochronna podłogi od spodu już nie istniej (Kiedy warstwa ochronna jest jak należy podłoga jest w całości jednolicie czarna. Na zdjęciach to szaro beżowe połacie już całkowicie odsłoniętego "drzewa" tylko z czarnymi wtrąceniami).

Żebyśmy się dobrze zrozumieli: to nie jest wada dla przyczepy w tym wieku, to normalna rzecz o którą koniecznie i szybko trzeba zadbać ("sprawa serwisowa" ?). Oglądaj dokładnie podłogę od spodu w narożnikach i wzdłuż skrajów, w miejscach pod instalacją wodną. Jeśli nie znajdziesz wilgoci ani próchna, pozostaje tylko zakonserwowanie na nowo.

Rama w zakresie pokazanym na zdjęciach wygląda bardzo zdrowo.

Co do reszty ciężko się odnieść bo zdjęcia pokazują niewiele.

Powodzenia :-).

Edytowane przez zuczek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mati43 napisał:

Jak można po zdjęciach podłogi ocenić jej stan?Przecież to nie możliwe..sami to mowiliscie.

A konkretnie to o co chodzi, co masz na myśli, co zobaczyłeś albo czego nie widzisz, ... ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient twierdził że dmc 1000 a jest 1200 więc dla mnie to kompletnie skreśla czepkę . Szukam do 1050.  Dziękuję za pomoc i cieszę się że poprosiłem o zdjęcie tabliczki bo bym sobie zrobił wycieczkę 850 km na darmo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.