Skocz do zawartości

Kip 42t


Zbigniew11

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam już swoje lata. chciałbym rozpocząć przygodę z karawaningiem. mam scenica xmoda diesla 130km. chciałbym taką przyczepę 

https://www.otomoto.pl/oferta/kip-42-t-przyczepa-kempingowa-w-pieknym-stanie-solar-muwer-terma-namiot-daszek-ID6BGdYZ.html?

dmc 1200 kg

jak to będzie się prowadzić

i co sądzicie o firmie Kip

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.

Przyczepa jest optycznie OK .Kipy są generalnie ciężkie, ale twoje 130km da radę pod warunkiem ,że to nie będą wysokie górki (pow 2000mnpm) .Kip marka premium w Holandii, ale generalnie dupy nie urywa - ten egzemplarz jest mocno zawyżony cenowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest ok. Z takim wyposażeniem nawet bardzo ok. Kipy fajnie się prowadzą, są solidnie wykonane. Miałem takiego z lat 1990. Był lepiej zrobiony niż LMC 2003, czy Knaus 2006 jakiego teraz mam. 

Jednak nie ma róży bez kolców. Sprawdź dokładnie przednią ścianę. Jak zajrzysz w kufer to narożniki są najbardziej narażone na zamakanie. Inne części budy losowo. Sporo ich już obejrzałem. 

KiP nie porywa wyglądem wnętrza ale wg mnie jest solidne zrobiony. Ma też niezłą izolację, często nadmuchy w kufrze. Zimą to się sprawdza. 

W jeździe po nizinach docenisz spalanie. Mi auto paliło mniej niż z lżejszym o 300kg avento. Aerodynamika robi różnicę. 

Poza tym 130KM w dieslu da Ci komfort niemal w każdych warunkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, szary11 napisał:

Cena jest ok. Z takim wyposażeniem nawet bardzo ok. Kipy fajnie się prowadzą, są solidnie wykonane. Miałem takiego z lat 1990. Był lepiej zrobiony niż LMC 2003, czy Knaus 2006 jakiego teraz mam. 

Jednak nie ma róży bez kolców. Sprawdź dokładnie przednią ścianę. Jak zajrzysz w kufer to narożniki są najbardziej narażone na zamakanie. Inne części budy losowo. Sporo ich już obejrzałem. 

KiP nie porywa wyglądem wnętrza ale wg mnie jest solidne zrobiony. Ma też niezłą izolację, często nadmuchy w kufrze. Zimą to się sprawdza. 

W jeździe po nizinach docenisz spalanie. Mi auto paliło mniej niż z lżejszym o 300kg avento. Aerodynamika robi różnicę. 

Poza tym 130KM w dieslu da Ci komfort niemal w każdych warunkach. 

Dzięki koledzy. Jak się sytuacja rozstrzygnie do dam znać co i jak. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość, z podanego ogłoszenia,  to handlarz okazjonalny - to nie jest jego główne źródło dochodu. Ma najczęściej kilka cepek na placu i nie są to totalne szroty. Mają pewnie swoje wady, ale to nie definitywne zgniłki. Jak szukałem cepki dla siebie byłem tam oglądać podobnego KIPa. Co do oglądu wewnętrznego - nie było do czego się doczepić ( sucho, czysto, pięknie ). Jednak nadgniła podłoga zew. na tyle - w okolicach toalety przy tylnej ścianie zniechęciła mnie do zakupu ( trzeba na plecach czołgać się pod podłogą  ;) ) . Nawiasem mówiąc - KIPa którego u niego oglądałem, widziałem wcześniej w Odrowążku jako zarezerwowaną. Jaki ten świat mały.... (Pan od KIPa potwierdził współpracę)...

Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.