Skocz do zawartości

Przede wszystki cześć Wam :-)


kpr

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kpr napisał:

Drugie: opony faktycznie z 2003r. Ale nie są skruszałe czy popękane - można na nich to lato przejechać?

Jakiś czas temu wynająłem przyczepę w wypożyczalni. W czasie wakacji wybuchły obie opony. Pierwsza rano, tuż po wyjeździe z kempingu, druga tego samego dnia przed północą. Obie, jak się potem okazało, miały 16 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, kpr napisał:

Drugie: opony faktycznie z 2003r. Ale nie są skruszałe czy popękane - można na nich to lato przejechać?

Wyrzuć do kosza - to są śmieci. I nie zapomnij o zapasie. Żywotność materiału na oponie to ok. 10 lat ( od produkcji nie zakupu ).

W Niemcach nie zrobią przeglądu jak opony w cepce są starsze niż zdaje się 6 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - oponki wymienię.

Ściana przy bakiście jest lekko spróchniała ale w takim miejscu, że nie przeszkadza. Musiało tam w czasie jazdy podwiewać od spodu. Naprawię to i zabezpieczę na przyszłość z drugiej strony.

1) Na okna dachowe i komin Dekalin 8936 czy jest coś lepszego?

2) Podłogę od spodu chcę zabezpieczyć środkiem do podwozia samochodu - będzie ok?

3) Czy uszczelnienie pod listwami trudno wymienić? Zastanawiam się czy nie byłoby dobrze zrobić tego profilaktycznie...

 

Chyba też zrobię to kompleksowo - jak w temacie powyższym.

Edytowane przez kpr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kpr napisał:

2) Podłogę od spodu chcę zabezpieczyć środkiem do podwozia samochodu - będzie ok?

Na ten temat juz ns forum sporo dyskusji bylo ;) sam szukalem :)

Jezeli myslisz o bitexie to zapomnij !

Konserwowac podloge trzeba preparatami oddychajacymi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kpr napisał:

Czyli DEKAPHON 9735  + DEKAPHON 958...

Będzie cacy ? - czytam:....

Wlassnie te preparaty poleca "starszyzna forum" :)

a ja z ich wiedzy czerpie garsciami...mam nadzieje ze przyjdzie taki moment ze bede mogl sie dzielic swoim doswiadczeniem

ps

Przepraszam za bledy....posze z telefonu

Edytowane przez Jaśki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony jakieś konkretne czy to nie ma aż takiego znaczenia? Na olx'ie sprzedają za 130zł nowe:

https://www.olx.pl/oferta/opona-165-80-13-c-nowa-2019r-CID5-IDyDbXb.html#1b0bf99dae

 

 

Opony o odpowiednich wymiarach i oczywiście o odpowiedniej nośności. I szukaj jakiś normalnych producentów a nie byle co. Na oponach nie warto szukać oszczędności.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kpr napisał:

Opony jakieś konkretne czy to nie ma aż takiego znaczenia?

Na olx'ie sprzedają za 130zł nowe:

https://www.olx.pl/oferta/opona-165-80-13-c-nowa-2019r-CID5-IDyDbXb.html#1b0bf99dae

 

Te co zapodałeś są wzmacniane z indeksem "C". Będą ok. 

Co do produkcji pozwolę sobie nie zgodzić się z Jackiem. Przyczepa to nie samochód. Jeździ powoli. Przyczepność w zakrętach, aquaplaning czy długość drogi hamowania właściwie można pominąć. Ma być "zdrowa" i tyle.

Wiadomo, lepszy producent, lepsza opona ale tu bym nie demonizował. Oczywiście to moje subiektywne zdanie. Każdy robi jak uważa. :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co zapodałeś są wzmacniane z indeksem "C". Będą ok. 
Co do produkcji pozwolę sobie nie zgodzić się z Jackiem. Przyczepa to nie samochód. Jeździ powoli. Przyczepność w zakrętach, aquaplaning czy długość drogi hamowania właściwie można pominąć. Ma być "zdrowa" i tyle.
Wiadomo, lepszy producent, lepsza opona ale tu bym nie demonizował. Oczywiście to moje subiektywne zdanie. Każdy robi jak uważa. :miga:
To nie znaczy aby kupować byle co. Nie mówię aby od razu kupować opony premium, ale jakiś rozsądek trzeba mieć. Opony od Mirage to co to w ogóle jest? Słyszałeś kiedyś o takim producencie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ovation , linglang , mirage, powertrac - nie znam tych producentów...a tylko takie na olx'ie są. Na allegro nowa jest Tigar. Na oponeo są tylko zimówki 165/80/13

Mamy opony GT na przyczepie. To jaka firma będzie tym "rozsądnym kompromisem" ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jacek00 napisał:

Opony od Mirage to co to w ogóle jest? Słyszałeś kiedyś o takim producencie?

Do samochodu bym nie kupił ale do przyczepy czemu nie. 

Mirage to stosunkowo świeży producent opon na rynki Afryki i Azji. Nie za wiele o nim wiadomo.

Specyfikacja tych opon wygląda zupełnie nieźle. Tego się raczej nie podrabia.

1918480218_IMG_74411.thumb.JPG.351dff90af703525bb1bd97627bd2ca9.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kpr napisał:

Czyli DEKAPHON 9735  + DEKAPHON 958...

Będzie cacy ? - czytam:....

Też myślałem o konserwacji podłogi średnia cena to 55 zł puszka w sprayu 500 ml na jaką to powierzchnie wystarczy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę, opony powinny być markowe. Dlaczego? Dlatego, że tylko producenci markowi prowadzą ośrodki badawcze i projektowe dla swoich wyrobów. Producent markowy posiada w swojej ofercie opony drogie, średnie i ekonomiczne.  Na przykład Bridgestone posiada opony Bridgestone, Firestone i Dayton. To samo Continental, Goodyear ....

Osobiście wcześniej też wychodziłem z założenia, że opony zimowe do przyczepy jeżdżącej wolno, wzmocnione wystarczą. Jadąc do Spindlerovego Mlyna jest za Vrchlabi taki mostek, wtedy na mokrej nawierzchni przyczepa zaczęła się składać i mnie wyprzedzać przy prędkości 50-60 km/h. Od tego momentu kupuję markowe opony i problem nigdy się nie powtórzył nawet przy -25 stopniach mrozu w górach.

Kolejny przykład, na postoju przy autostradzie koło Bielefeld (2 lata temu) poratowałem całym zapasem taśmy zbrojonej właściciela kampera z Polski, który wybrał się w podróż i w ostatniej chwili wjechał na pas do zjazdu, zarzuciło tył i .... uszkodzona ściana. Opony były słabego producenta, chłopina wykosztował sie na kampera i opony kupił nowe, ale tanie.

Moim zdaniem opony to ważny element bezpieczeństwa i nie warto przesadnie oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.