Skocz do zawartości

Przede wszystki cześć Wam :-)


kpr

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę zaczynał słowami: "co polecicie, chce klime, spanie dla 10os, z nowym zaczepem,  no i max do 3tys. zł...." itd... ?

 

...więc na początku chciałbym wszystkim powiedzieć: "Cześć" ?

 

Jeśli chodzi o mnie to jestem świeżak - postanowiliśmy z żoną, że zakupimy przyczepę i będziemy śmigać w każdy weekend na kampingi. Plan fajny co nie? ?

Przyczepy oglądamy już od kilku miesięcy - na razie tylko ogłoszenia i próbujemy coś uzbierać. Niestety "wiela" nie będzie na pierwszą ale zależy  nam tylko na tym żeby nie była zgnita/przeciekała.

Mamy 2kę dzieci (8 i 5 w tym roku), w zeszłym roku byliśmy pierwszy raz pod namiotem w Chorwacji i było genialnie w porównaniu do kwater.... i tam się narodził pomysł z przyczepą.

Postaram się nie zanudzać pytaniami dot. ofert z neta. Choć jeśli ktoś mieszka w okolicy Ostrowa WLKP to miałbym sprawę ?.

Znalazłem bardzo fajną listę na Waszym forum - listę rzeczy do sprawdzenia, którą sobie wydrukuję i wykorzystam przy oględzinach.

To może zadam pierwsze pytanie jednak: "Czy muszę zobaczyć przynajmniej kilka przyczep żeby kupić w miarę dobrą?". Chodzi mi o to czy nie będzie tak, że pojadę zobaczyć pierwszą i emocje wygrają - "to się zrobi, to nie problem, jest fajna,... bierzemy..."

A drugie to czy z "przeciekniętą" przyczepą coś da się zrobić ? Czy już tylko płakać po nieudanym zakupie? Bo strachu co do tej wilgoci mam tyle, że mogę obdzielić po forum ?

Jestem zainteresowany jednym egzemplarzem bez kuchni... reszta na foto wygląda git. Wiem, że koszty uzupełnienia braków będą ale rozłożą się w czasie bo mamy całe wyposażenie z pola namiotowego. Rocznik 1995 i ... no właśnie na foto wygląda ok...

Jak takie tematy "gryźć"- czy faktycznie 90% ogłoszeń to lipa i trzeba z rzeczoznawcą jeździć?

Nie oczekuję od Was odpowiedzi: "bierz tą..." , tylko takiego serdecznego szczerego prawego sierpowego (pisanego oczywiście) który sprowadzi mnie na ziemię z chmurek ?

Maciej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hej, mysle ze z zakupem przyczepy jest jak z zakupem wszystkiego. Zalezy od szczescia, decyzyjnosci i osobowosci. Jeden zobaczy to co mu sie spodoba i kupi od razu, a inny bedzie szukal i moze znajdzie cos lepszego. Z doswiadczenia wiem ze jak znajde cos fajnego a zaczynam szukac, to fajna rzecz znika:). 

Co do napraw to masz tu sporo watkow i wszystko zalezy od rodzaju usterki i podejscia. Jesli masz ochote i mozliwosci to mozesz nawet budowac od nowa, pytanie tylko po co..? :)

Powodzenia na nowej drodze zycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez linka do ogłoszenia będzie ciężko cokolwiek powiedzieć.

W tych rocznikach mocna znaleźć coś fajnego i suchego, ale po pierwsze potrzeba dużo czasu,  po drugie potrzebne jest jednak jakieś doświadczenia by wiedzieć gdzie zajrzeć i czego szukać przy oględzinach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/sterckeman-fjord-420d-ID6BrddN.html?

Mam kolegę który robi kuchnie na wymiar ?. Mam również 2 lampy do przyczepy. Jeśli chodzi o prace ręczne to umiem chyba wszystko, od murowania, przez mechanikę przemysłową (zawód) po obróbkę skrawaniem i również instalacje elektryczne 12/230v ogarniam (mam nawet aktualne uprawnienia ?). Stąd też moje pytanie jak się do tego ustosunkować.

Boję się, że jak pojadę to nie zobaczę podstawowych wad które powinny przekreślić zakup ?i wrócę z "g"....

Może jakieś sugestie? Rady ? .... może iść w innym kierunku? Kasowo to nie ukrywam, że więcej jak 10-12k nie jestem w stanie wydać (z rejestracją), więc ta przyczepka byłaby fajnym wyjściem skoro mamy całe "zaplecze namiotowe" ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kpr napisał:

Nie wiem jak edytować post... dodam tylko pytanie: W tej przyczepie nie ma prysznica? Tak mi to wygląda na zdjęciach. Uważam to za plus jak by co ?

Nie ma "osobnego" prysznica. Podłoga łazienki jest brodzikiem z odpływem, a słuchawka umywalki jest wyciągana i może robić za słuchawkę prysznica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek00 napisał:

Ciekawe co pod spodem skrywa ta wielka naklejka "Sterckeman"

? teraz będę się bał każdej naklejki. To chyba jakaś skrajność by była? Nalepka producenta przyczepy chyba nie powinna czegoś maskować - ja bym założył, że tak wyjechało z fabryki ale jak wrzuciłem w google grafikę Sterckeman Fjord 420d  to faktycznie tego nie ma ? -> oj będzie trudniej niż myślałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kpr napisał:

? teraz będę się bał każdej naklejki.

To nie jest naklejka a raczej naklejona blacha z innej przyczepy :D Zresztą to nawet nie jest naklejone, a przyczepione na nity. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

To nie jest naklejka a raczej naklejona blacha z innej przyczepy :D

Nawet wkręty widać! Jasny gwint! Dobrze jednak poprosić o chłodne spojrzenie kogoś obeznanego. A tak na serio to teraz będę mieć stracha pojechać oglądać cokolwiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kpr napisał:

To może zadam pierwsze pytanie jednak: "Czy muszę zobaczyć przynajmniej kilka przyczep żeby kupić w miarę dobrą?". Chodzi mi o to czy nie będzie tak, że pojadę zobaczyć pierwszą i emocje wygrają - "to się zrobi, to nie problem, jest fajna,... bierzemy..."

A drugie to czy z "przeciekniętą" przyczepą coś da się zrobić ? Czy już tylko płakać po nieudanym zakupie?

1. Przy pierwszej przyczepie warto jest oglądać wszystko jak leci - turystyka po ofertach. Nabierzesz doświadczenia, zobaczysz różne układy, stany przyczep, usterki, zapachy itd. To pozwoli zdobyć doświadczenie. Są rzeczy które dla jednego będą akceptowalne i przymknie oko, a dla drugiego będą dyskwalifikujące. Każdy z nas ma różny poziom zdolności manualnych...

2. Popatrz sobie na relacje remontów. Dać się da tylko nie zawsze się to opłaca. 

 

5 minut temu, jacek00 napisał:

To nie jest naklejka a raczej naklejona blacha z innej przyczepy :D Zresztą to nawet nie jest naklejone, a przyczepione na nity. 

Nie wiadomo czy pod nitami nie ma uszczelniacza. Przyczepa najprawdopodobniej w tym miejscu została o coś rozdarta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na remonty i dlatego się zapytałem (2). Tak jak ta historia z tą "zarwaną budą" - to przeraża, więc pytałem. Jeśli chodzi o mnie to tapicerka, elektryka, czy szafki to nie problem, chciałbym tylko suchą nie przeciekniętą/przeciekającą ze sprawną toaletą bo wiem, że są drogie....

A co do tej blachy to bardzo dobre stwierdzenie: "najprawdopodobniej została o coś rozdarta". To samo pomyślałem gdy zwróciliście mi na nią uwagę. Pytanie powinno brzmieć jednak inaczej: "czy zdążyła przecieknąć? czy zdążyli zabezpieczyć dziurę zanim pojawiły się większe szkody?"

Oj - jak już wcześniej napisałem z tym kupnem, będzie to niesamowite wyzwanie dla mnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o bagażniki na rowery? tak jak tu:

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-przyczepe-kempingowa-beyerland-CID5-IDynlQI.html#d7408b870b

Czy to nie powoduje uszkodzeń tylnej ściany? Zapewne znacie pewien kanał na Youtube gdzie taki bagażnik połamał ścianę koledze.

Pytam bo ta przyczepa by mnie interesowała - zarejestrowana i nie GB więc drzwi z dobrej strony. Spania dla 2D+2d więc pasowałaby.

Może taki bagażnik lepiej na dyszlu zamontować - przecież konstrukcja w tym miejscu jest dużo sztywniejsza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kpr napisał:

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-przyczepe-kempingowa-beyerland-CID5-IDynlQI.html#d7408b870b

Czy to nie powoduje uszkodzeń tylnej ściany? Zapewne znacie pewien kanał na Youtube gdzie taki bagażnik połamał ścianę koledze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to pytam Tomku. Czy tą przyczepę przekreślić bo ma bagażnik na tylnej ścianie? Przemontować bagażnik na dyszel to żaden problem, tylko czy nie powstały już szkody które dyskwalifikują taką przyczepę? Jak to sprawdzić, o ile jest to możliwe? Nie chciałbym jechać 160km żeby się przekonać, że nie było warto.

P.S. mieszkam we Wrześni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.