Skocz do zawartości

Przede wszystki cześć Wam :-)


kpr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, można skopać też montaż bagażnika na ścianie tylnej ;) 

Koledzy dobrze ci radzą, Polska to piękny kraj?

Moim zdaniem rozejrzyj się wśród przyczep prywatnych na naszym forum w ogłoszeniach, lub (masz blisko do granicy) poszperaj w ogłoszeniach niemieckich. W Polsce po używaną przyczepę osoba "zielona" nie powinna się zabierać. Konsekwencje prawne w Polsce są praktycznie żadne, prawie nikt nie idzie do sądu przeciwko naciągaczowi. Konsekwencje prawne w Niemczech są dużo bardziej poważne dla Sprzedającego i po prostu nie opłaca się oszukiwać, co nie znaczy że nie ma oszustów. ;) 

W Polsce większość przyczep używanych jest sprowadzona z zagranicy, naprawiane "u Zenka"  za flaszkę, lub własnym sumptem w garażu trafiają na rynek. Bardzo rzadko można trafić coś ciekawego, a jeżeli trafi do sprzedaży,  znika momentalnie. W Twoim przedziale finansowym ( do 3 tysięcy EUR )) popatrzyłbym przede wszystkm na portale niemieckie, typu mobile.de

powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moje zdanie jest takie że dobrze zamontowany bagażnik, który jest rozsądnie użytkowany w "zdrowej" przyczepie szkód nie zrobi.

Ogólnie Steckermana chyba bym nie chciał. To są przyczepy z tych bardziej delikatnych. 160 km w sumie też nie jest jakoś daleko,ale budka bez kuchni zwyczajnie mi się nie widzi. Kuchenka, zlew i lodówka - to nie są najtańsze rzeczy. Oczywiście można coś "zaadoptować", ale to może się okazać przy zmianie problemem, jeśli przyczepę będziesz chciał sprzedać. 

Mondziak na hak weźmie raczej więcej niż mniej, DMC Cię mocno nie ogranicza, jeszcze bym poszukał. Tym bardziej że to jest zły moment na zakup. Świeżo co kupiłem kolejną przyczepę i taka zgnilizna na dworze, że nic nie idzie w niej porobić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej obejrzeć Beyerland'a z załączonego ogłoszenia niż brnąć w domowej roboty kuchnie albo Elddisy z GB (95-99) i od handlarza za 8-9tys...? Bo tak z postów w tematach wcześniejszych wydedukowałem.

Spróbuję podejść do tej z bagażnikiem. Mała ma przedsionek, zapytałem o więcej fotek... zobaczymy. Od czegoś trzeba zacząć ? a listę z tematu "jak kupić" mam więc postaram się chłodno i rzetelnie podejść do tematu. Może w weekend się "kopsnę" obejrzeć - zobaczymy. Na razie zapytałem kolegę "cichy" na pw (mieszka 5km obok ogłoszenia) czy krótko mógłby zerknąć na nią? Czy w ogóle warto odpalać auto żeby pojechać ?. Poczekam może mi odpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kpr napisał:

Czyli lepiej obejrzeć Beyerland'a z załączonego ogłoszenia niż brnąć w domowej roboty kuchnie albo Elddisy z GB (95-99) i od handlarza za 8-9tys...? Bo tak z postów w tematach wcześniejszych wydedukowałem.

Obejrzeć zawsze można. Przyjrzyj się dokładnie jej przedniej ścianie :yes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomii napisał:

Obejrzeć zawsze można. Przyjrzyj się dokładnie jej przedniej ścianie :yes:

 

A co jest z nią nie tak? Znowu czegoś nie zauważyłem? Czy po prostu ten model na coś cierpi? Nie chciałbym popaść w paranoję przy szukaniu przyczepy bo to że kupię to postanowione tylko jeszcze żeby kupić dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kpr napisał:

A co jest z nią nie tak? Znowu czegoś nie zauważyłem? Czy po prostu ten model na coś cierpi? Nie chciałbym popaść w paranoję przy szukaniu przyczepy bo to że kupię to postanowione tylko jeszcze żeby kupić dobrze ?

Tej konkretnej nie wiem czy coś jest, ale te modele miały przednią ścianę z tworzywa które potrafiło pęknąć (szczególnie w miejscach narażonych na zjawisko karbu). 

Boisz się większej przyczepy? Przy 4 osobach takie 390 zabudowy mieszkalnej nie daje zbyt dużego komfortu. Chyba że boisz się skoku na głęboką wodę i wolisz zaczynać od mniejszych przyczep? 

Oglądałeś już coś na żywo, razem z żoną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta będzie pierwsza.... już dzwoniłem. Będę w sobotę.

Nie chcemy większej na początek. Zaczniemy od Polskich kempingów. Jeśli nas wciągnie to kupimy większą i sporo młodszą zapewne ?

To tak jak z motocyklami.... zaczynałem od mz'tek i jaw 350.... teraz mam sporo więcej bo już trzeciego litra i to od 8miu lat.... więc docelowa przyczepa będzie mieć pewnie inny układ i wyposażenie ?.

Chcemy od czegoś mniejszego zacząć... tak na próbę i bezpiecznie przy parkowaniu ?

Jako forumowicz będę się dzielić doświadczeniami i przeżyciami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak chcesz małą przyczepę dla rodziny 2+2 to polecam Ci układ jak w Eiflandzie 395 TK

z tyłu po złożeniu stolika i po rozłożeniu górnych szafek masz piętrusa a przodu po złożeniu stolika duże łóżko więc dzieciaki mają swoje niezależne łóżka a rodzice swoje,

http://www.uwegante.de/nw7/eifelland/holiday08/holiday/modelluebersicht/395tk.29.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kpr napisał:

Po pierwsze to przyczepa z 95r. za 9 tys. Już z tych dwóch parametrów wynika, że nie może być idealna.

Każdy by chciał dwudziestoletnią nówkę ale nie ma tak dobrze. Są zadbane egzemplarze, tylko właściciele od zaraz wołają zaporowe ceny.

Przyczepy nie da się kupić ze zdjęcia. Trzeba oglądnąć, pomacać, pomyśleć.

Jesteś technicznie ogarnięty więc będzie Ci łatwiej. Problemem może być to, że naprawy przyczep to głównie stolarka i potrzebny kawał wolnego zadaszonego miejsca do pracy.

Jak pisze Tomii - trzeba się wprawić w oglądaniu przyczep. I niestety nawet praktyka i rutyna nie gwarantuje wdepnięcia w g...o. Tylko minimalizuje prawdopodobieństwo.

Z drugiej strony jeżeli wszelkie mankamenty będą wykluczały zakup nigdy nie kupisz przyczepy. Tak to wygląda :niewiem:

Ale z drugiej strony jak mówią - "jest ryzyko jest zabawa" - powodzenia :hej:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej pw/rozmowie z Jackiem zapodam ogłoszenia które chciałem w tą niedzielę ogarnąć -żeby zacząć szukać a nie tylko patrzeć na fotki z olx'a...

Jacek mnie zaskoczył, bo już po kilku minutach mi wyliczył "wątpliwe rzeczy" których sam nie widziałem. Faktycznie trzeba do tego podejść "chłodnym okiem".

Chciałbym zobaczyć te sztuki:

1)
2)
3)
(o tej 3ce już mi Jacek coś podpowiedział - dlatego wrzucam tu zapytanko z linkami)
4)

Jednak rozmiar przyczepy nie będzie już wymogiem - wolę jednak wydać więcej i na większą która będzie docelowa.... teraz budżet max 15tys. , dla 2D+2d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku jeszcze te z okolic Poznania:

https://www.otomoto.pl/oferta/adria-unica-b-390-przyczepa-4-osobowa-lodowka-wc-gaz-moskitiery-ID6B5fad.html?

a ta z kolei nie ma ciepłej wody co prawda ale to nie problem.... na kempingach są prysznice przecież ?

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-sudwind-450-kompaktowa-rodzinna-prywatna-bardzo-zadbana-ID6BGCCw.html?

.... ? ten knaus by przypasował chyba...? Tylko kogoś bym musiał poprosić o pomoc przy oględzinach - nie odważyłbym się sam pojechać po nią ?

 

Edytowane przez kpr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedyne czym można by było się zainteresować  to Knaus. Coś tam widać na zewnątrz przy przednim bocznym (prawym) oknie, ale wiadomo - nowa nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knaus od roku zarejestrowany. Jest łatka niewielka na dachu. Pan Leszek zapewnia ze nie jest zacieknieta, zgnita ani nic podobnego. Zapewnia że jest sucha i w bdb stanie. 

Jadę ją zobaczyć w sobotę do południa.... ktoś chętny na ogledziny ? ?

 

5 minut temu, Nalewa92 napisał:

Jeżeli jesteś zainteresowany tym knausem to ja chętnie mogę podjechać w weekend i obejrzeć przyczepę. Na zdjęciach wygląda przyzwoicie

Mogę Cię zgarnąć po drodze albo wykręcić po Ciebie. Będę jechał z Wrzesni. 

A cena jest ok?

Edytowane przez kpr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.