Skocz do zawartości

Pierwsza przyczepa do 13000 zł


Blautek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam kupić pierwszą w życiu przyczepę z przeznaczeniem na wypady wędkarskie, mój budżet to 13000 zł.

Jako że jestem zielony w tym temacie to proszę forumowiczów o pomoc :)

Wymagania:

-3-4 osobowa

-woda ciepła/zimna 12v/gaz

-umywalka 12v

-kuchenka (wystarczy 1 palnik)

-ogrzewanie gaz/12v

-lodówka gaz/12v (zamrażalnik nie jest potrzebny)

-mała łazienka z prysznicem (nie będzie korzystane z wc ponieważ na łowisku jest wc chyba że awaryjnie :) )

-moskitiery

 

ogólnie rzecz biorąc chcę mieć wygodne miejsce do spania na 2-3 dniowym wypadzie wędkarskim i nie potrzebuję luxusów.

I na co zwrócić uwagę przy oglądaniu? Co jest rzeczą dyskwalfikującą z automatu przyczepę a co jest dopuszczalne?

Co polecacie? najlepiej polska południowa.

znalazłem takie propozycje: https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-przyczepe-swift-corniche-16-4-CID5-IDwa4JB.html#0f889e4735

https://www.otomoto.pl/oferta/bailey-raty-kredyt-ciepla-woda-wc-prysznic-namiot-ID6ArcXc.html?

 

 

Edytowane przez Blautek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie to tylko Angielka wchodzi w grę. Musisz popatrzeć żeby sucha była. Ściany, półki, patrz żeby zacieków nie było i podłoga twarda była..choć w tej kwocie to trzeba będzie mieć szczęście coś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kriss1984 napisał:

..musisz popatrzyć żeby sucha była. Ściany pułki pacz żeby zacieków nie było i podłoga twarda była..

I dobrze obwąchaj. Jak poczujesz stęchliznę albo choinki zapachowe to uciekaj.

Te z  linków po za tym, że pierwsza nie ma klapy od schowka akumulatora to na pierwszy rzut wyglądają nie najgorzej. Ale zdjęcia mocno poglądowe. Poproś o dodatkowe zdjęcia, a najlepiej oglądnij na żywo jak są niedaleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jacekzoo napisał:

Wg ciebie od jakiej kwoty można szukać ,,nie angielke,,

Chodzilo mi ze najtańsze to tylko Angielki.

 

19 godzin temu, jacekzoo napisał:

Wg ciebie od jakiej kwoty można szukać ,,nie angielke,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz , że masz małe wymagania.
Po mojemu  one nie są małe. Ciepła woda na gaz , moskitiery.  To już mały wypas.
Reszta, to raczej normalka. 
Ciężko znaleźć " europejkę "  z ciepłą wodą na gaz , przy Twoim budżecie. 
Owszem Angielki mają zazwyczaj  ciepłą wodę na gaz. Tyle tylko, że zazwyczaj na naszym rynku one mają to o co pytasz w kwestii dyskwalifikacji z marszu.
Zazwyczaj nie są suche. Nie powiem, że wszystkie, ale znalezienie suchej niestety wymaga wiele wysiłku i odrobiny szczęścia
W zasadzie to większość drobnych felerów, usterek. Można samemu ogarnąć. Natomiast tzw. ogarnięcie " mokrej " przeciekającej przyczepy.
Wymaga ogromu wiedzy, czasu i kasy ......a nawet wtedy okazuje się , że remont jest po prostu nie opłacalny. 
Piszesz, że Twoja wiedza teoretyczna jest nikła a praktyczna  żadna. Moja podstawowa rada:
Jeśli już znajdziesz przyczepę , która Ci się spodoba , to nie kupuj  samemu . Zajrzyj do tematu o pomocy przy oględzinach i może akurat znajdziesz chętnego do pomocy.
Nie raz  już doświadczeni forumowicze uratowali  świerzaka przed kupnem szrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budżet wzrósł do 15000 ale to już max :D

chodzi mi o to żeby ogrzewanie było z 12v lub gazowe i woda również 12v lub gaz, ponieważ na łowiskach rzadko kiedy jest dostęp do 230v.

i zapomniałem o tym że max DMC 1150 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Blautek napisał:

chodzi mi o to żeby ogrzewanie było z 12v lub gazowe i woda również 12v lub gaz, ponieważ na łowiskach rzadko kiedy jest dostęp do 230v.

Nie ma ogrzewania na 12V, jest piecyk gazowy lub coś elektrycznego na 230V, tak samo woda 12V - to są jedynie pompki na 12V ale nie ogrzewanie wody, ogrzewanie wody może być na 230V albo gazowe. Czyli generalnie szukaj czegoś co ma piecyk gazowy do ogrzewania (częste) oraz bojler gazowy do ciepłej wody (nie takie częste w tym budżecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

Ewentualnie szukaj budki jaka Ci pasuje, a za tysiaka dokupisz używany bojler gazowy i dołożysz. Bo żeby znaleźć budę z tym cudeńkiem to się naszukasz i to sporo

chyba ze angielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.