Skocz do zawartości

Zasilanie solarne


scarecrow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem przyczepy Hobby i chciałbym dorobić a dokładniej przełożyć z poprzedniej przyczepy zasilanie solarne. Widzę to tak: przyczepa po podłączeniu do samochodu (13pin) ma pełne zasilanie czyli oświetlenie, pompki, lodówka wiec wykombinowałem że zamiast samochodu mogę zamontować moje stare zasilanie z poprzedniej przyczepy czyli akumulator żelowy regulator i panel. Chciałbym po prostu do akumulatora dorobić gniazdo 13pin do którego będę mógł podłączyć przyczepę oczywiście tylko zasilanie wewnętrzne. Czy jest to możliwe jakiś schemat wykonania takiej "instalacji" gniazdo - akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

to nie ma żadnego znaczenia gdzie to będzie chodzi mi tylko o schemat jak podłączyć gniazdo 13pin do gołego akumulatora same piny zasilania wewnętrznego przyczepy. Aku chowam sobie do skrzyni załadunkowej wraz z regulatorem przyjeżdżam na miejsce odłączam samochód i zapinam do wtyczki od aku przyczepę i voila, nie ingeruje w instalacje przyczepy.

Edytowane przez scarecrow (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, scarecrow napisał:

hmm już to widziałem, liczę na coś konkretnego np.podłącz pin 9,10,11 do plusa na aku a 12 do minusa cos w tym stylu. Oraz nie wiem czy miedzy gniazdem a aku trzeba coś zastosować.

pin 9 zasilanie ciągłe i masa pin nr 13 lub inna opcja pin 10 zasilanie po zapłonie i pin 11 masa

12 minut temu, scarecrow napisał:

hmm już to widziałem, liczę na coś konkretnego np.podłącz pin 9,10,11 do plusa na aku a 12 do minusa cos w tym stylu. Oraz nie wiem czy miedzy gniazdem a aku trzeba coś zastosować.

ale jak chcesz pin 9,10 i 11 dać do plusa to pogadaj z jakimś elektrykiem bo coś popalisz regulator od paneli nie jest tani a łatwo go uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lodówka zasilana na miejscu po 12v kompletnie mnie nie interesuje jedynie w czasie jazdy jako podtrzymanie a na miejscu tylko gaz. A piny 10,11,12 nieważne ?

Edytowane przez scarecrow (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zasilanie lodówki na 12 v jest realizowane w różny sposób , powinno być przez pin 10 i 11 ale w twoim przypadku jest to nie istotne bo będzie miało to działać na postoju czyli lodówka na gaz.A w trakcie jazdy gdy przyczepe masz podłączoną do gniazda samochodu to napięcie powinno iść po stacyjce przez pin 10 + i 11 -.Tak więc do zakupionego gniazda  13 pin podłączasz  +  z regulatora do pin 9 a - do pin 13 i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.