Skocz do zawartości

Czajnik elektryczny małej mocy.


JurekM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

16 godzin temu, vrs napisał:

LOL...dawno tak się nie uśmiałem. 

Nie, droga Laryso, to ponad 4x drożej niż średnio w Polsce :]

https://globenergia.pl/ile-kosztuje-1-kwh-energii-elektrycznej-z-czego-sklada-sie-rachunek/

Pokaż mi kemping w Pl, gdzie z licznika kasują 0,55pln/kWh ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę śmieszne są te oszczędności na gazie, butla 11kg starcza nam na cały sezon (lodówka, ogrzewanie, gotowanie)

To ile na tym gazie oszczędności będzie ? 5, 10zl ?

2kg butla starczała na cały sezon gotowania i grillowania

Czajnik elektryczny używamy tylko z wygody, mam też taki mały 700 czy 800w, jakoś czas gotowania nie jest uciążliwy

Bywało tak że przez cały sezon go nie użyłem ;)

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2019 o 08:09, jagodek napisał:

Wożę ze sobą czajnik elektryczny, kupiony w supermarkecie za 25 zł o mocy 700W i pojemności 0,7 litra. Gotuje w czasie ok. 5 minut i nigdy na kempingach nie wywaliło korków. Wożę też czajnik metalowy i używam zawsze wtedy, gdy nie mam ryczałtu elektrycznego, lub jestem na dziko. Gotowanie na gazie to 2-3 minuty.

Mam też taki mały czajnik i jadę na przetwornicy 1000W.  Gotować trzeba 2 razy bo 0,7 l. to dla mnie w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kempingu, na którym jestem co roku kilka razy, mam tam postawiona cepke na stałe, prąd jest na ryczałt. Aktualnie 10 zł za dobę. I tego nie kwestionuję. Bo 10zł / (3A * 230V * 24h / 1000) = 0,60 zł/kWh. Czyli w normie.

Trudno wymagać od właściciela aby dopłacał do interesu. A liczników energii nie ma i nic tu nie zrobi.

Dlatego rodzi się pytanie, że skoro płacę , to warto się zastanowić i zarazem pobawić nad wykorzystaniem tej energii bardziej efektywnie. Lodówka to max 100W, ledy nie wiele, laptop i ładowarki też. Wykorzystanie mocy na poziomie max 20%. Już mam pomysł na ewentualne dogrzewanie cepki grzaczkiem 400-500W z Allegro.

Mam taki w domu i całkiem całkiem dobrze grzeje w małym pomieszczeniu. Dlatego też, czajnik elektryczny jest w kręgu zainteresowania. Tym bardziej  że nawyki robią swoje, bo w domu używam na co dzień czajnika bezprzewodowego 2000W. Wiem że praw fizyki nie przeskoczę. Ale też dodatkowe wymagania mam. Ma być bezprzewodowy, ale takich o tak małych mocy na rynku nie widzę. Ale są o mocy 1000 -1100W. Wystarczy w szereg w zasilanie dać diodę np. 10A4 i mam moc na pół. Teraz tylko kupić taki czajnik za 40zł i dokonać próby. Jeżeli nie wypali to wykorzystam go w domu. Ale jestem optymistą, że jego działanie będzie do przyjęcia.

!!!!!!!    Natomiast jeżeli jest dostępny prąd znacznie większy niż 3A i jeszcze na licznik, to moje problemy z czajnikiem małej mocy znikają.   !!!!!!!

Ponadto myślę zrobić zasilanie do bojlerka elektrycznego do ciepłej wody 1500W. Mam taki upatrzony na Allegro. Chce wykorzystać do tego celu regulator grupowy. W ABI do Carver Caskade z grzałką o mocy 650W gdy wywalało bezpieczniki, stosowałem taki regulator a nawet samą diodę 10A4 i całkiem nieźle to działało.

Teraz do dzieła, a efektach kolegów poinformuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JurekM napisał:

Ale są o mocy 1000 -1100W

Ja mam taki :B09A4875-83AA-4097-9F5A-EFA63182B546.thumb.jpeg.d030a5068dada3b644e9bdcf764a6f93.jpegBB1B79F0-3293-495E-A149-C89C3A0293D8.thumb.jpeg.8a63c103e69d83b6f70f26ba4e0d7648.jpeg

Zależało mi na 3 rzeczach. Niski pobór prądu, brak wystającej grzałki w czajniku i pełna bezprzewodowość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o taki chodzi. Na allegro są tez podobne do tego.

https://allegro.pl/oferta/czajnik-elektryczny-turystyczny-maly-1100w-1l-6726831547

Tylko w moim przypadku dioda 10A4 w szereg z zasilaniem najlepiej ukryta w podstawce, o ile się da. Przy takiej mocy i prądzie 2,5A powinna być chłodna/lekko ciepła. Można dać diodę schotkiego i będzie jeszcze lepiej. A jak nie, to na zewnątrz. I gotowe.

Jedno by mnie interesowało, o ile to możliwe,jak byś sprawdził, ile ten czajnik gotuje np. 1 litr wody, od temperatury około 20st.C do zagotowania.

Przypuszczam, że będzie to około +/- 5-6 minut. Z dioda byłoby to niecałe 2 razy dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W zeszłym roku przed wyjazdem na wakacje kupiłem za ok. 60 zł. taki składany czajniczek - poj. 0,5 litra i moc 750 W. Potrzebny był nam mały czajnik, który zmieści się do walizki.

czajnik4.jpg.b10814f2fdd8546d7354625a7666f6ea.jpgczajnik3.jpg.f83c8cfaefb4adcb36f33e894b56f5b9.jpgczajnik2.jpg.b111653bb4f4e0a56a73aaa3b101f205.jpgczajnik1.jpg.10c9eda71ba184aa136f74bcda6bbe02.jpg

Edytowane przez kurat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.