Skocz do zawartości

Czajnik elektryczny małej mocy.


JurekM

Rekomendowane odpowiedzi

Na kempingu mam dostęp do prądu max 3A/230V. W sumie płacę ryczałtowo za dzień i zastanawiam się nad wykorzystaniem tej energii, oprócz lodówki 100W, do grzania wody w czajniku elektrycznym. Ale czy czas jaki będzie potrzebny do ogrzania np 1litra wody w czajniku z grzałką np. 500W będzie tak długi że lepiej sobie dać z tym pomysłem spokój i nadal grzać na gazie ? Jak to wygląda praktycznie.

Edytowane przez JurekM (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dostaliśmy kiedyś w prezencie taki mały czajnik, nie pamiętam dokładnie ale w okolicach 700-800W i spisywał się całkiem fajnie ? a najlepsze że nigdy nie wywalało korków choć czas oczekiwania na zagotowanie się dłużył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dwa czajniki jeden o mocy 800 W - używany sporadycznie gdy ten drugi (2000 W) nie jest w stanie zagotować wody - 3 A na zabezpieczeniu. Ale trzeba przyznać, że bardzo rzadko na takie zabezpieczenia trafiamy. Chociaż spotkałem się z instalacją w Stęszewie " Nad Lipnem", że skrzynce przyłączeniowej było 10 A, a szafie głównej 4 A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie .

Grzałka o mocy ok 800 W przy zasilaniu 220 V to ok 3,6 A niestety .

Zaraz ktoś się czepi ,że 220 V a nie 230  ale na campingach to cud jest jeśli będzie 220V . 

Można wyliczać prąd z tych wzorów.

 I=800w /220v 

i=3,63a

P= UI
I= P:U
U=P:I
U- napięcie w Voltach
I- natężenie w Amperach
P- moc w Watach 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem próbę na swoim czajniku 2000W. 1 litr wody od 20st.C zagotuje  w 2min 50sek. Co dla grzałki 500W dałoby czas około 11min 20sek. Trochę faktycznie długo. Niestety nie mam czajnika na gaz aby sprawdzić i porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czajnik składany (silikonowy) 800W, 0,8 litra. gotuje wodę sprawnie, teraz nie pamiętam dokładnie ile to czasu zajmowało, ale na pewno nie 11 minut. Jak  kogoś to bardzo interesuje, to mogę zmierzyć. Zanim zrobisz kanapki zdąży się na pewno zagotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wożę ze sobą czajnik elektryczny, kupiony w supermarkecie za 25 zł o mocy 700W i pojemności 0,7 litra. Gotuje w czasie ok. 5 minut i nigdy na kempingach nie wywaliło korków. Wożę też czajnik metalowy i używam zawsze wtedy, gdy nie mam ryczałtu elektrycznego, lub jestem na dziko. Gotowanie na gazie to 2-3 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czajnik elektryczny jak jest dostęp do prądu zawsze to jest b.dobre wyjście oszczędzając gaz. Widzę, że boicie się liczników elektr. Ja zawsze wolałam licznik bo było wyższe zabezpieczenie /kempingi za granicą/ i komfort. Mogłam włączać to co chciałam. Np. będąc w Austrii w St.Johann /bardzo polecam, cudowne m-sce/ plac kempingowy **** gwiazdki, cena za 1 kW 0,52 centy. To chyba taniej niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Larysa napisał:

cena za 1 kW 0,52 centy. To chyba taniej niż w Polsce.

LOL...dawno tak się nie uśmiałem. 

Nie, droga Laryso, to ponad 4x drożej niż średnio w Polsce :]

Cytat

Średnia cena prądu obecnie (tzn. według danych z dnia 21 stycznia 2019 roku) wynosi 0,55 zł/kWh dla wybranej taryfy G11

https://globenergia.pl/ile-kosztuje-1-kwh-energii-elektrycznej-z-czego-sklada-sie-rachunek/

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha. ha, ha. No też się uśmiałam. Coś mi się pokręciło. Będąc daleko od domu, to tak mi się wydawało. Ale to i tak nie było drogo. Ale dalej polecam St Johann jako jedno z bardzo ciekawych miejsc z którego można zrobić masę wycieczek z ciekawymi miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Larysa napisał:

Ha. ha, ha. No też się uśmiałam. Coś mi się pokręciło. Będąc daleko od domu, to tak mi się wydawało. Ale to i tak nie było drogo. Ale dalej polecam St Johann jako jedno z bardzo ciekawych miejsc z którego można zrobić masę wycieczek z ciekawymi miejscami.

Nie jest drogo póki podłączasz czajnik czy inne pierdoły. Będąc na kampie w polsce, na 3 doby natłukło mi ponad stówę za sam prąd. Kw był podajże po 3zł, a podłogówka i bojler wody zrobiły swoje...  wolałbym ryczałt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.