Skocz do zawartości

Teoria vs praktyka, zakup pierwszej przyczepy


pwojt

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od jakiegoś czasu mocno zastanawiam się nad dołączeniem do szczęśliwych posiadaczy przyczepy.

Mam jednak sporo obaw bo w sumie jest nas 5 osób (syn + siedmio miesięczne bliźniaczki :))

... no właśnie więc miejsca potrzebuje sporo, a DMC mam niskie (1200) w dodatku auto w benzynie którego teraz bym zmieniać nie chciał bo szukałem go długo żeby spełniał nieco inne okoliczności.

 

No i tu się właśnie zaczyna pytanie, ponieważ jestem nie doświadczony, mam niezbyt pasujące do tego sportu auto i jeszcze małe dzieci wymyśliłem...

Kupie na razie tanią przyczepę (około 12-18k)  i przez dwa lata sprawdzę czy dorośliśmy z rodziną do zmiany auta i przyczepy.

 

Pytania mam więc dwa, po pierwsze czy waszym zdaniem taką przyczepą za 12k jestem wstanie wyjechać poza Polskę i po podróżować trochę.

Pytanie pomocnicze co polecacie ja upatrzyłem sobie póki co Knausy z 2 sypialniami z tymże to strasznie stare przyczepy. 

 

Będę wdzięczny za pomoc :) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niełatwe przed Tobą zadanie, ale da się. 2 lata temu sprzedałem za 12 tys. LMC, z którym kilka razy byłem za granicą.Było naprawdę w dobrej kondycji. Ale trudno będzie Ci taką znaleźć. Poszukaj na forum informacji jak kupować, abyś nie wtopił. Do 1200 kg w starszych budkach coś jeszcze wybierzesz., w świerzszych pewnie byłby problem (chcąc mieć większy gabaryt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pwojt napisał:

Pytania mam więc dwa, po pierwsze czy waszym zdaniem taką przyczepą za 12k jestem wstanie wyjechać poza Polskę i po podróżować trochę.

 

Wiek przyczepy ma się nijak do kondycji układu jezdnego i "dalekobieżności". Jeżeli ktoś miał świadomość i dbał to można jechać i dookoła świata. Moja 30-sto letnia babcia latała na Węgry i nad nasze morze, po kilkaset km w jedną stronę i nigdy nie miałem jakiegokolwiek problemu. 

W nastoletnich cepkach też np. pękają opony ( po co wymieniać przecież bieżnik jak nowy ) i problem gotowy.

Powodzenia :hej:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My posiadamy Hobby z 88r, kupiona za 10 tys., i w kilka lat była na Lazurowym wybrzeżu, nad Gardą, w Mediolanie, kilkukrotnie w Alpach i nie widzę żadnego problemu z wiekiem. Czasami widzę przyczepy 4-5 letnie w gorszym stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje w ramach poznawczych a być może zakupu skorzystać ze strony caravans.nl , wpiszcie cenę i zobaczycie co jest w Waszym zasięgu . Przyczepy w Holandii w okresie zimowym z reguły są garażowane , więc te starsze powinny być w lepszym stanie niż u nas . Jeżeli sprzedawca jest członkiem bovag to przyczepa jest po realnym przeglądzie i raczej nie spotka Was przykra niespodzianka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiaj się aż tak bardzo starszego rocznika przyczepy w kwestii dłuższych wyjazdów.
Przede i nade wszystko, przyczepa musi byś sucha. 
Starsza przyczepa to nie to samo co starszy samochód , w kwestii dłuższych tras. O ile w starym samochodzie wszystko może zawieźć na trasie.
To w przyczepie , układ jezdny jest prost, mało skomplikowany i jak przejrzysz, przesmarujesz, wyczyścisz ,  ewentualnie wymienisz ......
To wtedy, za bardzo nie ma się co zepsuć nagle, żeby Cię jakoś strasznie uziemnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pwojt napisał:

............ jest nas 5 osób (syn + siedmio miesięczne bliźniaczki :))...........a DMC mam niskie (1200) .......... na razie tanią przyczepę (około 12-18k) .............. jestem wstanie wyjechać poza Polskę ................ to strasznie stare przyczepy.

nie wiem co to znaczy stare budy , mam 98 rocznik mniej więcej za 18-19 kpln , idealna, suchutka, dla 5 osób w sam raz (bez szaleństw da radę , szczególnie z małymi dziećmi)

spokojnie takim czymś pojedziesz na koniec świata i nazad bez żadnej spinki

1200 DMC też jest realne

kwestia układu , żeby było praktycznie i wygodnie

i oczywiście bardzo dużo szczęścia żeby kupić jakiegoś rodzynka :winner:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starych mam na myśli przed przed '95 :)

No więc znalazłem Adrie unice, rozstaw mi pasuje DMC is good.

Zastanawiam się tylko nad jednym. 

Nad szafką jest takie ciemne miejsce, wygląda jak zaciek (ale jest twarde jak się dotyka) albo jak opalenie do kabla.

 

Macie jakiś pomysł ??

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby kiedyś zawilgło powierzchniowo i pojawił się grzyb, który potem usechł. A co jest w szafce po drugiej stronie drzwiczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widziałeś i macałeś przyczepę na żywo i nie dało się rozróżnić czy jets to okopcenie czy zagrzybienie? Masz więcej zdjęć tego miejsca? Co o tym "specyficznym" miejscu mówi obecny właściciel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, nie pocieszacie mnie :(  Jestem dość mocno zfocusowany na tą przyczepę.

Miejsce jest twarde mocno na to cisnąłem, na żywo nie wygląda to jak grzyb, chyba że jak mówisz taki wyschnięty.

Miejsce jest dziwne bo na styku szafki.

 

Właściciel twierdzi że tak kupił i według niego to nie jest grzyb, nie wie co to jest.

Przyczepę sprzedaje bo kupił kampera i w to akurat wierzę bo kamper stoi na podjeździe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przyczepa stoi pod chmurką czy pod zadaszeniem ?

jak stoi pod chmurką i przy dodatniej temperaturze po roztopach będzie tam sucho (najlepiej sprawdzić miernikiem wilgotności) to można pomyśleć, najlepiej poproś kogoś kto ogarnia temat żeby pojechał z tobą na oględziny , jak by było całkiem sucho to ja bym nie dyskwalifikował ze względu na przebarwienie, no chyba że przyczepa stoi pod zadaszeniem to wtedy może faktycznie się okazać że jak wyjedzie na zewnątrz to po opadach urosną tam pieczarki  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.