Skocz do zawartości

Co jest terenowe, a co trochę mniej


BUMERANG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, konrad_b napisał:

Ja tam się nie znam, moja praca to cały dzień w ciepłym biurowcu na Mokotowie

A wiedza pochodzi z jutube ?

Tylko te drogi mogli by szybciej budować ?

DSCF5587.thumb.JPG.e9ddf3da47c23877b4d94a345a37e9ad.JPGDSCF5617.thumb.JPG.670f927d13250373d02f84fcf465f7dc.JPG

Ło Panie, co się Pan czepia tych dróg. Widzialeś Łódzkie drogi??  Hehehe.

 

Konrad, pytanie całkiem poważne, jak ten daster sobie radzi na tych drogach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, strus251 napisał:

Gdybyście chcieli podpytać praktyka to służę pomocą :D

 

Mam SUV z 4x4 co można by potraktować jako auto terenowe ;) w końcu 4x4.

Do tego, codziennie dojeżdzam do pracy oraz domu po swojej drodze (jakieś 60m). Nie ma na niej asfaltu, to już chyba offroad :D.

 

 

A na powaznie, Panowie, kłucicie się czy lepsze USA czy ZSRR a do tego nikt z Nas nie ma jedocześnie auta 4x4 z USA i ZSRR, nie bierze czynnego udziału w rajdach offroad a tym bardziej nie spędził chociaż po 6m-cy na Alasce, w Kanadzie, Syberii i Afryce aby wiedzieć jak się tam żyje w różnych warunkach, o różnych porach roku z różną pogodą.

Domniemam że większość wiedzy z tego wątku ma tyle popacia praktycznego/porównawczego ile moje auto z autem terenowym a jazda moją drogą z offroadem.

 

Warto się o to podrapać?

Tak tylko pytam. Oczywiście chętnie wątek poczytam dalej. 

Byłem całkiem niedawno na dwóch rajdach wiec mam porównanie jak mój się ma do innych tych niby gorszych, a ma się kiepsko ?.

W razie gdybyś chciał sprawdzić swoje auto, zapraszam na małą pojeżdżawke 06.04 do Oleśnicy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, czyś napisał:

August831, o eksporcie GAZów, Nivy, Dnieprów/Krazów do Kanady/na Alaskę nikt nie myślał, choćby z powodów politycznych - te klamoty były tłuczone od lat 60-tych, a do lat 90-tych były to wrogie imperia.. Sorry za tę historyczną dygresję. 

To dlaczego zimna wojna i ,,powody polityczne,,  nie były przeszkodą w rozprzestrzenieniu się po całym świecie kałasznikowa ? Używali go partyzanci WSZYSTKICH krajów . Od Azji i Afryki  po Amerykę Południową . Od bliskich sowietom terytorialnie i ideowo po ich wrogów ? Na obu półkulach partyzanci i regularne armie walczyły tymi karabinami na przestrzeni  ostatnich 50 lat . Nie było oficjalnej dystrybucji , a jednak karabinek zawojował cały świat , nie było żadnych barier które by go powstrzymały . ,,Każdy chciał go mieć ,,
Myślę że pod niejednym amerykańskim łóżkiem znajdziesz go bez problemu ...
Wiesz dlaczego ? Bo był genialny i się sprawdzał .
W przeciwieństwie do gniotów o którym tu rozmawiamy .
Dobre rzeczy bronią się same , nie potrzebują adwokatów-teoretyków .
ps Miałem Ładę i Uaza teraz mam Pajero II i gelendę i w przeciwieństwie do Was Panowie wiem o czym piszę .


 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, strus251 napisał:

 

Konrad, pytanie całkiem poważne, jak ten daster sobie radzi na tych drogach?

Moim zdaniem super (jak na SUVa),

ludzie śmieją się że tam jest pseudo napęd (sprzęgło wielopłytkowe), ale daje radę

Ma spory prześwit, nieźle kąty, ma niską masę, krótką terenową jedynkę (bieg)

Pytanie jest o trwałość przy takim ekstremalnym użytkowaniu, bo jak pisałem wcześniej, tak na oko wszystko jest takie delikatne - el. zawieszenia, półosie, karoseria (brak ramy)

My te auta zdajemy po max 2latach, do tego czasu większych problemów nie ma

Choć bywało że ktoś pojechał w teren i wrócił z dyskoteka na desce ;)

Nowy nabrał też całkiem przyjemnego wyglądu wewnątrz

W tej cenie nie ma konkurencji, w aucie tak uniwersalnym w teren i na asfalt

Niestety jako holownik brakuje sensownego silnika, te nowe TB nie będą z 4x4, diesel ma średnie opinie, 1.6benzyna nie jedzie solo, a co dopiero z ogonem

 

 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, august831 napisał:

To dlaczego zimna wojna i ,,powody polityczne,,  nie były przeszkodą w rozprzestrzenieniu się po całym świecie kałasznikowa ? Używali go partyzanci WSZYSTKICH krajów . Od Azji i Afryki  po Amerykę Południową . Od bliskich sowietom terytorialnie i ideowo po ich wrogów ? Na obu półkulach partyzanci i regularne armie walczyły tymi karabinami na przestrzeni  ostatnich 50 lat . Nie było oficjalnej dystrybucji , a jednak karabinek zawojował cały świat , nie było żadnych barier które by go powstrzymały . ,,Każdy chciał go mieć ,,
Myślę że pod niejednym amerykańskim łóżkiem znajdziesz go bez problemu ...
Wiesz dlaczego ? Bo był genialny i się sprawdzał .
W przeciwieństwie do gniotów o którym tu rozmawiamy .
Dobre rzeczy bronią się same , nie potrzebują adwokatów-teoretyków .
ps Miałem Ładę i Uaza teraz mam Pajero II i gelendę i w przeciwieństwie do Was Panowie wiem o czym piszę .


 

Sam sobie odpisałeś. Nie było oficjalnej dystrybucji. Wyobrażasz sobie by tymi samymi kanałami wysłano uazy? ?

To, że coś miałeś nie znaczy, że my nie mieliśmy. To, że coś wiesz, nie znaczy, że znasz wyłączną prawdę. Nikt z nas wszelkich doświadczeń nie zebrał. Więcej spokoju i empatii życzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szary11 napisał:

Sam sobie odpisałeś. Nie było oficjalnej dystrybucji. Wyobrażasz sobie by tymi samymi kanałami wysłano uazy? ?

To, że coś miałeś nie znaczy, że my nie mieliśmy. To, że coś wiesz, nie znaczy, że znasz wyłączną prawdę. Nikt z nas wszelkich doświadczeń nie zebrał. Więcej spokoju i empatii życzę ?

Wysyłano rakiety , a co dopiero UAZy . Poczytaj , nie zaszkodzi - pojęcie żadne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w wojsku (rok 1980) miałem okazję nawet robić praktycznie remont generalny silnika benzyniaka w takowym UAZ`ie (łącznie z docieraniem zaworów).
Potrzebowałem kilka kluczy i zajęło mi to "chwilę"
August zrozum: na Syberii jak auta nie naprawisz w "chwilę" to nie żyjesz- mróz cię zabije w kilka godzin.

https://youtu.be/jZpMrDRHMD0?list=PLilsu5-u0Yb9l6ZBu1JkNjNUX2eIvE1IK&t=604

I o tym ja cały czas mówię, a nie o tym że ruskie są lepsze technologicznie.
Twoje propozycje są zarypiaste pod warunkiem że serwis masz pod ręką.
Coby nie było: nigdy bym nie kupił ruskiego wynalazku, no chyba że za Ural bym się wybierał  :)


 

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2019 o 04:52, DOMINO7 napisał:

Byłem całkiem niedawno na dwóch rajdach wiec mam porównanie jak mój się ma do innych tych niby gorszych, a ma się kiepsko ?.

W razie gdybyś chciał sprawdzić swoje auto, zapraszam na małą pojeżdżawke 06.04 do Oleśnicy ??

Dominik, akurat tutaj jako chyba jeden z nielicznych potrafiles ladnie powiedziec że jest lipa. Spodobało mi się właśnie to jak ładnie z przymruzeniem oka napisałeś że jak ktos ma 4x4 na klapie to już myśli że jest to nie wiadomo co. W sumie to mój post miał być lekką kontunuacją twojego podejścia z przymrużeniem oka.

Dzięki za zaproszenie ale jak by się Nissan dowiedział że ma opuscić asfalt to by pewnie nawet nie odpalił :D taki z niego offroad'owiec ;). 

Pozatym, gdzie ja potem znajdę lawetę która mnie z Oleśnicy po wklejce, urwaniu koła i pewnie zatarciu silnika + uwaleniu sprzęgła do domu zaciągnie ;).

W dniu 26.02.2019 o 06:50, konrad_b napisał:

Moim zdaniem super (jak na SUVa),

ludzie śmieją się że tam jest pseudo napęd (sprzęgło wielopłytkowe), ale daje radę

Ma spory prześwit, nieźle kąty, ma niską masę, krótką terenową jedynkę (bieg)

Pytanie jest o trwałość przy takim ekstremalnym użytkowaniu, bo jak pisałem wcześniej, tak na oko wszystko jest takie delikatne - el. zawieszenia, półosie, karoseria (brak ramy)

My te auta zdajemy po max 2latach, do tego czasu większych problemów nie ma

Choć bywało że ktoś pojechał w teren i wrócił z dyskoteka na desce ;)

Nowy nabrał też całkiem przyjemnego wyglądu wewnątrz

W tej cenie nie ma konkurencji, w aucie tak uniwersalnym w teren i na asfalt

Niestety jako holownik brakuje sensownego silnika, te nowe TB nie będą z 4x4, diesel ma średnie opinie, 1.6benzyna nie jedzie solo, a co dopiero z ogonem

 

 

Dzięki. 

Fakt, że brak sesnsownego silnika mocno ogranicza to auto.

Podobno DD w Rosji (gdzies tylko o tym czytalem w gazecie motoryzacyjnej) jest sprzedawane pod marką Nissana ale z silnikiem 2.0 dCi. Taki silnik już mógłby robić robotę w tym aucie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Rosji chyba jest dostępny Duster z dwulitrową benzyną a diesel ten co u nas, a co do nissana to mieli wskrzesić Terrano na bazie Dustera widziałem kiedyś jakieś zdjęcia  to jakby miał przód żywcem skopiowany od Navary

jest jakiś artykuł jeśli to to , to hańba dla nissana 100 x bardziej wolałbym dustera jaki jest obecnie w salonach :

https://www.autocentrum.pl/newsy/nowy-nissan-terrano-oficjalnie-zaprezentowany/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś pomręcilem między ON a Pb ale pamiętalem że Rosja i 2.0 ;).

Własnie nie wiem czy nie chodziło o to Terrano. Było tam na 100% cos o logo Nissana na Dusterze.

Dzieki za link. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.