Skocz do zawartości

Akumulator LiFePO4 zamiast kwasowego


Yaca1966

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, maarec napisał:

Odpowiem sobie sam :). Wróciła kasa za zakup z sierpnia. Dotarł nowy kontec że świeżą datą produkcji. Wszystko działa. Można ruszać  w teren.

:yes:

mam nadzieję że w końcu "będzie pan zadowolony"  :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś -1,7C w kamperze w pobliżu akumulatora - testowo dziad przyjmuje napięcie. Karta katalogowa podaje, że przy -3C przestanie. Zobaczymy już w środę :). Nie wiem czemu ale mam bardzo złe przeczucia :)

U mnie stałe zużycie w kamperze wynosi ok 1,5-2W - alarm i ładowarka lifepo4 volta, która "zasysa" prąd kiedy nie ładuje, ale na nią też już mam pomysł :)

Prąd max 150A został testowo osiągnięty, producent podaje pik 300A na max 3 sekundy.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, maarec napisał:

dziś -1,7C w kamperze w pobliżu akumulatora - testowo dziad przyjmuje napięcie. Karta katalogowa podaje, że przy -3C przestanie. Zobaczymy już w środę :). Nie wiem czemu ale mam bardzo złe przeczucia :)

U mnie stałe zużycie w kamperze wynosi ok 1,5-2W - alarm i ładowarka lifepo4 volta, która "zasysa" prąd kiedy nie ładuje, ale na nią też już mam pomysł :)

Prąd max 150A został testowo osiągnięty, producent podaje pik 300A na max 3 sekundy.

Ale jak -3C jak tam jest chyba już  problem poniżej 0. Ja mam hebel w aplikacji w razie czego mogę odłączyć ładowanie przez BMS no i mogę ustawić temperaturę odcięcia jaką chcę, ale oryginalnie jest u mnie ustawione na 0C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Voku napisał:

Ale jak -3C jak tam jest chyba już  problem poniżej 0. Ja mam hebel w aplikacji w razie czego mogę odłączyć ładowanie przez BMS no i mogę ustawić temperaturę odcięcia jaką chcę, ale oryginalnie jest u mnie ustawione na 0C

Tak producent ustawił i zapisał w instrukcji.  Zakładam,  że wie co robił:).Nie mogę modyfikować a tylko testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maarec napisał:

dziś -1,7C w kamperze w pobliżu akumulatora - testowo dziad przyjmuje napięcie. Karta katalogowa podaje, że przy -3C przestanie.

no właśnie to -3 mnie zaintrygowało, większość pisze 0, ale ja do dziś nie rozumiem, co się dzieje poniżej 0, czy poniżej -3.

Czy to szkodzi ogniwom, czy elektronice?

Czy znacie przypadki, że coś się uszkodziło podczas ładowania poniżej 0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej nocy stwierdzam że miejsce na aku w Ducato pod siedzeniem kierowcy/pasażera to porażka. 
Jesteśmy na nartach. Wstaje dziś rano, na zewnątrz minus 23, wewnątrz ustawione na noc 19. Sprawdzam jaką temperaturę pokazuje Bms…a tam 3,4 stopnia. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawet przy -23 masz dodatnia temperaturę...to czemu tak bardzo narzekasz?

Takich temperatur jes 3-5 w roku...

Jak się o to martwisz to dołóż nadmuch na akumulator i już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już temperatura z dołożonym profesjonalnym nadmuchem :) 
Przejmuje się bo to pierwszy dzień wyjazdu i po kilku dniach takiego mrozu w nocy,  odetnie mi ładowanie. 
Fakt, mam ustawioną odcinkę na 8 stopni ale zmieniłem teraz na 2. 
Też bezpiecznie, ale wiecie przecież jakiej produkcji jest BMS, czujnik temperatury :) 

Ufam mu ale z dozą niepewności hehe

27207316-5C8C-491B-B20B-3F8ECFDB4202.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

no właśnie to -3 mnie zaintrygowało, większość pisze 0, ale ja do dziś nie rozumiem, co się dzieje poniżej 0, czy poniżej -3.

Czy to szkodzi ogniwom, czy elektronice?

Czy znacie przypadki, że coś się uszkodziło podczas ładowania poniżej 0?

Tam zamarza jakiś czynnik i uszkadza od środka akumulator / ogniwa. Jest o tym mowa na początku filmiki. Przy-10C odcina zasilanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.