Skocz do zawartości

Akumulator LiFePO4 zamiast kwasowego


Yaca1966

Rekomendowane odpowiedzi

Wybitnie nie mam szczęścia do lifepo4 ?

Miło, że weekend był planowany w domu. 

Naładowany do 14,6 i ginie w oczach bez obciążenia ? 

20221126_135330.jpg

20221126_161401.jpg

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, maarec napisał:

Wybitnie nie mam szczęścia do lifepo4 ?

Miło, że weekend był planowany w domu. 

Naładowany do 14,6 i ginie w oczach bez obciążenia ? 

Uuu a taki mał być ładny ... nawet zdjęcia ze środka były :-]

A poważnie to szczerze współczuję. Nie nawidzę nic reklamować, odsyłać wymieniać . Ciekawe czy się dowiesz od sprzedawcy jaka była przyczyna :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Uuu a taki mał być ładny ... nawet zdjęcia ze środka były :-]

A poważnie to szczerze współczuję. Nie nawidzę nic reklamować, odsyłać wymieniać . Ciekawe czy się dowiesz od sprzedawcy jaka była przyczyna :rolleyes:

Myślę,  że się nie dowiem. Zapiszę numer seryjny i postaram się tak wymieni  aby do mnie nie trafił. Obstawiam uszkodzony BMS, ale ogniwa też pewnie swoje dostały. 

Miło, że weekend był stacjonarny bo jechałbym na agm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, maarec napisał:

Naładowany do 14,6 i ginie w oczach bez obciążenia ? 

Osz! Słabo ?

Mam nadzieję, że wymiana bez problemu.

Na pocieszenie dodam, że niedawno zamówiłem 2 x żel i przyszły w takim stanie 

DE700D5F-07BB-4FE4-AC3C-2DE5A3FB1122.thumb.jpeg.9f7cf54e879a6f0755851c8735c6517b.jpeg

Niestety, sprzedawca upierał się, że mam sobie naładować ?

W końcu udało się odzyskać kasę i kolejne zamówienie poszło przez all... bo tam łatwiej o reklamację.

 

18 godzin temu, maarec napisał:

Obstawiam uszkodzony BMS, ale ogniwa też pewnie swoje dostały. 

Niestety widać tu ewidentnie wadę Lifepo4  w stosunku do kwasów ?

Chyba kupię trzeci taki sam do przyczepy, żeby w razie "W" mieć na podmianę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2022 o 16:16, maarec napisał:

Wybitnie nie mam szczęścia do lifepo4 ?

Miło, że weekend był planowany w domu. 

Naładowany do 14,6 i ginie w oczach bez obciążenia ? 

Może długo stał u sprzedawcy i temu. Jest gdzie tam sprawdzić rok produkcji?

Ja kupiłem latarki dwie takie same tylko że jedną na wiosnę drugą teraz, ta pierwsza pali się i pali a tą drugą na tym wyjeździe wykończyliśmy w godzinę. Dzwonię do gościa że coś nie tak bo poprzednia co uniego kupowałem to dlugo pali bez porównania, a on do mnie ale one z tego samego transportu:o to powinny działać tak samo, mówię jak ten sam transport to ta leżała pół roku nie ładowana a on no tak, przecież to już śmietnik mówię do niego....... ręce letą.

Sprawdzać rok produkcji każdego towaru tym bardziej olejów, pasków rozrządu, klinowych itp, leżakuje ten towar i potem jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peja76 napisał:

Może długo stał u sprzedawcy i temu. Jest gdzie tam sprawdzić rok produkcji?

Ja kupiłem latarki dwie takie same tylko że jedną na wiosnę drugą teraz, ta pierwsza pali się i pali a tą drugą na tym wyjeździe wykończyliśmy w godzinę. Dzwonię do gościa że coś nie tak bo poprzednia co uniego kupowałem to dlugo pali bez porównania, a on do mnie ale one z tego samego transportu:o to powinny działać tak samo, mówię jak ten sam transport to ta leżała pół roku nie ładowana a on no tak, przecież to już śmietnik mówię do niego....... ręce letą.

Sprawdzać rok produkcji każdego towaru tym bardziej olejów, pasków rozrządu, klinowych itp, leżakuje ten towar i potem jest 

Raczej nie ma na nim daty. Jutro sprawdzę. Tylko lifepo4 to i po pół roku powinien trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Voku napisał:

Przecież wszędzie to to samo Chińskie badziewie, dlatego nie ma sensu przepłacać. 

tutaj różnie może być - są przecież lifepo4 po 8000-10000zł na allegro o tej samej pojemności.

ten kon-tec też miał być piękny, idealnie zbudowany i nie wiadomo co jeszcze a wyszła lipa.

u Kapitana 150Ah bez zabezpieczenia przed mrozem kosztuje 4995zł i to jest grube przegięcie. Taki aku bez zabezpieczenia, równie chiński jest do wyjęcia za 2800...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Voku napisał:

Przecież wszędzie to to samo Chińskie badziewie, dlatego nie ma sensu przepłacać. 

Bez przesad, Chińczyk Chińczykowi nie równy...

Czasem nawet seria tego samego producenta się różni...

Ale aktualnie jest większość rzeczy produkowane w Chinach i nie da się twierdzić że wszystko ma tą samą jakość, niezależnie od marki czy modelu...(już nie mówiąc o tylko akumulatorach tylko o całej elektronice...już nawet porównując np jakieś regulatory, no-name, Volt, AZO,  Tracer, Victron - nie da się twierdzić że to takie samo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.11.2022 o 16:39, Suzu4x4 napisał:

Uuu a taki mał być ładny ... nawet zdjęcia ze środka były :-]

A poważnie to szczerze współczuję. Nie nawidzę nic reklamować, odsyłać wymieniać . Ciekawe czy się dowiesz od sprzedawcy jaka była przyczyna :rolleyes:

Na samo hasło zwrot, reklamacja itd dostaję gorączki. Nie inaczej jest tym razem, jestem jednak bardzo spokojny.  W dniu dzisiejszym rusza do mnie nowy, sprawdzony kon-tec, w poprzednim padł BMS - taka decyzja serwisu. 

Drugi pozytywny temat to zwrot pieniędzy za poprzedni, który nie miał blokady na ładowanie na mrozie - dostałem dziś korektę do FV, uznanie reklamacji - co oznacza, że stan akumulatora był jak nowy. Kasy jeszcze nie mam, jednak domyślam się, że jest blisko.

jak to miło, że ostatnie weekendy były planowane w domu, awaryjnie był jeszcze stary AGM Varty, ale bez chęci na jego montaż i demontaż.

nie chce ktoś do movera ? tam realnie zostało z 80AH i podziała jeszcze 2-3 lata

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.