Skocz do zawartości

Akumulator LiFePO4 zamiast kwasowego


Yaca1966

Rekomendowane odpowiedzi



Generalnie jeśli aku ma być używane sporadycznie do movera to można je podłączyć przed BMS , ale nie wiem czy na takie coś się zgodzą.
 


Zasugerowali taką możliwość z zastrzeżeniem że gwarancja leci z miejsca i szczerze nie polecają bo wtedy jak piszesz trzeba pilnować ładowania itd.

Dostałem taką propozycje: 60Ah prąd min 120A 2350 z ładowarką.

Wysłane przy użyciu Tapatalka



Ile Ty chcesz na tym mooverze jexdzić?


Jak to ile? Do celu :-) :-) :-)

Prąd to nie mój konik. Ale dzięki Wam już coś wiem. Właśnie te prądy ładowania, rozładowywania... W każdym razie widzę już jakieś światełko w tunelu. I zaczynam rozumieć o co biega, za co dziękuje.

Sam raczej nie chce tego składać. Niby coś kiedyś przylutowałem i nawet to działało tak tutaj jakoś sobiebnie ufam.

No nic szperam dalej.
Dzięki Panowie ;-)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś przykład znalazłem https://www.amazon.co.uk/1250750-Lithium-Phosphate-Automotive-Lifetime/dp/B06ZYL554Q

ale ja się na tym nic nie znam. Wiec musimy poczekać na kogoś kto coś wie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, vrs napisał:

Jakiś przykład znalazłem https://www.amazon.co.uk/1250750-Lithium-Phosphate-Automotive-Lifetime/dp/B06ZYL554Q

ale ja się na tym nic nie znam. Wiec musimy poczekać na kogoś kto coś wie. 

Parametry ma doskonałe. Tylko ta cena :sciana:  Do samochodu brał bym normalne "ołowiaki" i dbał o nie. 

Musiał byś tym samochodem jeździć ze 20 lat, żeby Ci się cena zamortyzowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 funtów kupa kasy, ale myślałem o czymś takim:

https://pl.aliexpress.com/item/4-sztuk-3-2-v-LiFePO4-baterii-26Ah-akumulator-li-kom-rki-polimeru-25Ah-dla-12/32955273710.html

(plus odpowiedni BMS). Prąd chwilowego rozładowania max 125A ... wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vesper napisał:

Ma coś... (BMS, balancer albo BMS z balanceram). Niestety w opisie nie ma wyrażnie napisane, że jest z BMS-em. Moje wątpliwości wzbudza przekrój przewodów pomiędzy poszczególnymi ogniwami, bo zakładając max. prąd ładowania zgodnie z opisem 50 A czyli 0,5 C (pojemności) to to przewody pomiędzy ogniwami wyglądają trochę słabo. Nawet biorąc pod uwagę, że hipotetyczny BMS lub balancer dopuści tylko ładowanie 0,2 C to i tak mamy 20 A. Trochę za dużo niewiadomych jak na cenę, chińczyka i ewentualną realizację gwarancji. Spróbuj poszukać coś podobnego na europejskich portalach - może będzie dokładniejszy opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, vesper napisał:

Czyli jeśli dobrze rozumiem to dalej bardziej opłaca się samemu zrobić?

Zależy co masz na myśli? Pakiet aku LiPo, BMS, balancer,  BMS z balancerem czy całość. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Trzeba by się nieco zagłębić w temat. Prawda jest taka, że 99 % (jeśli nie 100 %) tego rynku zdominowana jesy przez Chinoli (jak zresztą całość elektroniki) niezależnie od tego kto firmuje. No może jeszcze Made in Malesia. Nawet Stanley bierze np. agaregaty prądotwórcze z AVR-em od Chinoli i firmuje to swoją nazwą. Rozbieżności są znaczne. Jako przykład podam aku 26650 które kiedyś potrzebowałem. Znalazłem u chińczyka 10 tys. coś tam mAh za śmieszne pieniądze ale po głębszym śledzeniu okazała się to prawie nie realna pojemność. Podobno tak jak w aku ołowiowych była istotna waga. Na yotube też jest parę testów - filmików na ten temat. Jeżeli już Ktoś chce nowych technologii (czyt. aku Lipo) to przede wszystkim powinien brać pod uwagę zdecydowanie mniejsze pojemności w stosunku do tradycyjnych (70-50 %) a wtedy ryzyko może się opłacać. Natomiast trzeba już wziąć pod uwagę, że to technologia stosowana ogólnie w dronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.