Skocz do zawartości

Akumulator LiFePO4 zamiast kwasowego


Yaca1966

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, jacek00 napisał:

To mover miałby pobór prądu maksymalnie 10A. A to zdecydowanie za mało. Może 600W?

 

Co to za mover?

 

Sorry pomyłka miało być 60A

Screenshot_20220918-213838_Allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry pomyłka miało być 60A
Screenshot_20220918-213838_Allegro.jpg.af83a2a9338b411b313707cb9dfe9fbf.jpg
No czyli maks to 120A, ale to w skrajnych przypadkach. Więc taki lifepo4 z BMS 100A pracy ciągłej i chwilowej 150A w zupełności wystarczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Suzu4x4 napisał:

ciekawe jaki będzie finał :rolleyes:

A już myślałem, że jest akumulator idealny. Pal licho brak możliwości ładowania poniżej zera - w naszych warunkach i tak ogrzewamy przyczepę/kampera. No ale taka sytuacja to mnie trochę niepokoi. 

Pal licho, jeżeli to mata grzewcza. Można wybrać model bez tego. Gorzej, jak przyczyna jest inna, bo jakoś nie wyobrażam sobie, by mata wypaliła taką dziurę :look: No chyba, że to chinol pełną gębą i zamiast maty jest tam wstawiona normalna grzałka ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lbuster napisał:

A już myślałem, że jest akumulator idealny. Pal licho brak możliwości ładowania poniżej zera - w naszych warunkach i tak ogrzewamy przyczepę/kampera. No ale taka sytuacja to mnie trochę niepokoi. 

Nie ma aku idealnego, kwasiak też może Ci narobić bigosu w przyczepie o zgonach nawet nie wspominając. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Nie ma aku idealnego,

Myślałem, że jest ;) 

2 minuty temu, jacek00 napisał:

kwasiak też może Ci narobić bigosu w przyczepie

Ale co innego zniszczenia, a co innego pożar :(

2 minuty temu, jacek00 napisał:

o zgonach nawet nie wspominając.

mówisz o gazowaniu :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lbuster napisał:

Ale co innego zniszczenia, a co innego pożar :(

No ale z tego co się mówi to lifepo4 się nie palą w przeciwieństwie do litowych. To inne konstrukcje. WIęc tutaj do pożaru dojść nie powinno.

1 minutę temu, lbuster napisał:

mówisz o gazowaniu :look:

Tak. Oczywiście przy AGMach i gelach to nam nie grozi, ale ludzie i zwykłe kwasiaki mają w budach, i to bez odprowadzania gazów na zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwasiak też może wybuchnąć oblewając kwasem wszystko wokół, ogniwa LiFePo4 nie wybuchają jak np okniwa LiPo ale jak dojdzie do zwarcia pomiędzy ogniwami to mogą się stopić.

wg mnie jest prawdopodobne że w wyżej wymienionej sytuacji mogło dojść do zwarcia pomiędzy ogniwami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

No ale z tego co się mówi to lifepo4 się nie palą w przeciwieństwie do litowych. To inne konstrukcje. WIęc tutaj do pożaru dojść nie powinno.

Wiesz, jak doszło już do takiego stopienia plastiku, to nie wiem, jaka temperatura tam musiała być. Mam nadzieję, że jest tak, jak piszesz, bo to był mój cel za kilka lat ;) 

2 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

ogniwa LiFePo4 nie wybuchają jak np okniwa LiPo

No to mnie pocieszasz

2 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

jak dojdzie do zwarcia pomiędzy ogniwami to mogą się stopić.

wg mnie jest prawdopodobne że w wyżej wymienionej sytuacji mogło dojść do zwarcia pomiędzy ogniwami

Też mi się tak wydaje - mata grzewcza mało prawdopodobna.

Mam nadzieję, że taka sytuacja nie powinna doprowadzić do pożaru :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje - mata grzewcza mało prawdopodobna.
Mam nadzieję, że taka sytuacja nie powinna doprowadzić do pożaru :niewiem:
No jak widać po dyskusji na FB to pożaru żadnego nie było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

No jak widać po dyskusji na FB to pożaru żadnego nie było

Problem (a raczej całe szczęście) w tym, że gościu to zauważył. Co by było, gdyby to się stało podczas Twojej nieobecności? Ja mam AKU pod drewnianym łóżkiem a na nim poduchy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.