Skocz do zawartości

Akumulator LiFePO4 zamiast kwasowego


Yaca1966

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Eastnomad napisał:

Po zdjęciu wnoszę, że dostałeś jeszcze ten sam model z bluetooth?

Tak - trochę mi na tej aplikacji zależało, jest wygodna, choć po montażu Simarine może okazać się zbędna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj trochę mi nie było do śmiechu ?. Połączyłem wymieniony akku z aplikacją w telefonie i... wyszło że według aplikacji, nie podłączony akumulator ma pobór nawet 70A... 

Screenshot_20220905_174957_com.szdrgk.darennppapp.jpg

Myślałem że trzeba go będzie odsyłać, że znów jakiś BMS padł... 

@jacek00 namówił mnie na usunięcie apki i zainstalowanie od nowa. Na prawdę nie sądziłem że może to cokolwiek dać. Przecież ta apka to tak jak by tylko wyświetlacz. No i... nowa apka volta wygląda tak:

Screenshot_20220905_212421_com.szdrgk.darennppapp.jpg

Zagadką pozostaje już tylko wskazywana pojemność baterii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak to masz teraz z tą pojemnością? Dostałeś 150Ah po wymianie? Bo z tego co wcześniej pisałeś, to zrozumiałem, że mieli wymienić na wersję z mocniejszym prądem 150A zamiast 100A. A tu aplikacja wyraźnie pokazuje, że pojemność to 150Ah :bzik: poza tym na obudowie jak byk, 100Ah...

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pjetko napisał:

No właśnie, jak to masz teraz z tą pojemnością? Dostałeś 150Ah po wymianie? Bo z tego co wcześniej pisałeś, to zrozumiałem, że mieli wymienić na wersję z mocniejszym prądem 150A zamiast 100A. A tu aplikacja wyraźnie pokazuje, że pojemność to 150Ah :bzik: poza tym na obudowie jak byk, 100Ah...

Ja od początku wkręciłem się, że wymieniają na 150Ah a nie 150A :puk:

Ale może jednak...

Nie wiedziałem, że Volt w ogóle ma 100Ah z prądem 150A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam już nie wiem co mam :].
Pierwotnie kupiłem akumulator o pojemności 100Ah i o maksymalnym prądzie rozładowania 100A.
Miało być to wymienione na 100 Ah i prąd 150A i na to w sumie wskazuje obudowa akumulatora. Skąd więc te 150Ah w aplikacji to nie wiem. 

Nie wiem czy wsadzono BMS z akumulatora 150Ah, czy może ktoś coś źle ustawił. Napisze sobie do serwisu, ciekawe co powiedzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.09.2022 o 08:57, Tomii napisał:

Ja sam już nie wiem co mam :].
Pierwotnie kupiłem akumulator o pojemności 100Ah i o maksymalnym prądzie rozładowania 100A.
Miało być to wymienione na 100 Ah i prąd 150A i na to w sumie wskazuje obudowa akumulatora. Skąd więc te 150Ah w aplikacji to nie wiem. 

Nie wiem czy wsadzono BMS z akumulatora 150Ah, czy może ktoś coś źle ustawił. Napisze sobie do serwisu, ciekawe co powiedzą. 

 

I co powiedzieli? 

Swoją drogą gdzie kupowałeś aku? Ile zapłaciłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź z serwisu:
 

Cytat

Dzień dobry,

takie wskazanie to wynik wymiany modułu BMS. Nie powinno to mieć wpływu na same funkcjonowanie akumulatora, aczkolwiek rozumiem, że może być mylne. Jakby coś niepokojącego działo się z akumulatorem, to najwyżej go od Pana odbierzemy i zaproponujemy jakieś rozwiązanie. Dziękuję.

Można się domyślić, że wsadzono BMSa od wersji 150Ah :hmm:.

Generalnie akumulator pojechał i wrócił ze mną na wyjazd i na razie jest ok. Kupowałem na allegro, w sklepie Apollo_Rzeszów i kosztował 1919 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do movera chyba jest ważne żeby bms nie wisiowały.

No to sprawdź jaki jest pobór maksymalny ciągły i chwilowy. U mnie jest to odpowiednio 100 i 150A. Przecież mover, jeśli nawet pobiera więcej niż 100A to tylko w skrajnych przypadkach i przez jakąś chwilę. Średni pobór movera to ok. 30-40A

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.