Skocz do zawartości

PROMY DO NORWEGII


Rekomendowane odpowiedzi

Witam to zależy ile masz czasu i kaski można przez niemcy Sasnic treleborg 4 godzinki i strzala przes Szwecje albo Swinoujscie Ystad 7  h ludki jada do Dani i juz Norwegia niewiem ile plynie ale koszty mysle najwieksze mieszkam na poludniu Szwecji z Ystad do Oslo spokojnie 6 7 godzinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynąłem 2 razy i polecam obie opcje
1. Hirtshals - Kristiansand
2. Frederishavn - Oslo - fajnie bo ląduje się w samym centrum Oslo, po drodze jest też co pooglądać

Z tego co pamiętam przeprawy trwają około 4h i swego czasu była to najtańsza moim zdaniem opcja dostać się do Norwegii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2019 o 13:54, Jarod napisał:

Płynąłem 2 razy i polecam obie opcje
1. Hirtshals - Kristiansand

Mam pytanie czy początkiem lipca trzeba robić rezerwację wcześniej czy da się kupić na miejscu bilet?

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Wiktor Nosowski napisał:

Wyśle, że lepiej wcześniej bo niższa cena, ale wiadomo wszystko może się zdarzyć ?

Kiedyś kupiłem bilet an AFerry.pl - co z tego że było szybko, ale nie dostałem biletu i musiałem pisać do nich bo nie mogłem się dodzwonić, bo nie ma telefonu. 

W planach mam kupić do Norwegi bilet z Hirtshals Kristiansand i narazie przegladam ceny na aferry.pl jest opcja za dodatkowe 300 zł przy cenie 1440 biletu możliwość zwrotu lub zmiany terminu, 

piszesz, że miałeś problemy z nimi to w takim razie gdzie jeszcze można kupić bilet na ten prom? 

Powrót planuje przez most, a potem Gester do Rostock, ale tu chyba nie ma problemu i można na bieżąco.

Mam jeszcze pytanie czy drogą nr 13 z Tau do Oddy przejadę z przyczepą 2,5m szeroką, czy jednak się nie da jest jeden odcinek gdzie na Google strett widać, że jest wąsko? 

Są jakieś zakazy na auta z przyczepą 2,5m? 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zakazow na szerokosc 2,5 nie ma, przynajmniej ja sie nie spotkalem, sa zwezenia jest czasami ciasno i oczy trzeba miec dookola glowy . Wielu z forumowiczow opisywalo swoje nie najszczesliwsze dla przyczepy ''historie'' wiec trzeba dosc ostroznie ale nikt nie zniecheca- wprost przeciwnie. Prom Fjordline z Hirtshals do Kristiansand obsluguje katamaran jest szybko ale i drozej(warto sprawdzic czy aferry ma te same ceny co sa na stronie przewoznika). Warto rowniez sie zarejestrowac na Autopass, no chyba ze kamper jest pow 3,5t to jest nakaz rejestracji, to chyba tyle szerokosci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, misiek535 napisał:

 

. Warto rowniez sie zarejestrowac na Autopass, no chyba ze kamper jest pow 3,5t to jest nakaz rejestracji, to chyba tyle szerokosci. 

A jak jest z zestawem powyżej 3,5t

Sam holiwnik nie przekracza ale z przyczepą już tak i nie wiem czy rejestrować samo auto czy zestaw.

Pozdrawiam 

Artur 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.