Skocz do zawartości

Białoruś (CAŁA) bez wizy 10.06-10.07.2019


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Na wstępie chcę Wam sprzedać info (jeśli jeszcze nie wiecie o tym), że w dn. 10.06-10.07 można wjechać na Białoruś i swobodnie jeździć bez wizy po całym kraju, a nie jak dotychczas jedynie po obwodzie Grodzieńskim i Brześciu.
Dodatkowo w tym czasie nie obowiązuje BellToll, także drogi również są za free :)
Wszystko z okazji Igrzysk Olimpijskich w Mińsku. Jedyny 'haczyk', to że trzeba mieć bilet na jakieś zawody, ale te można kupić już za kilka złotych.
Odsyłam na stronę: https://www.en.minsk2019.ticketpro.by/
Ja zostałem fanem karate (bilety po 9zł) i wybieram się na zawody w tejże dziedzinie :D
Jest to świetna okazja, żeby bez zbędnej papierologii i wydatków (wiza to bodajże ok. 400zł/os) odwiedzić ten kraj.

Teraz prośba do wszystkich, którzy może już byli na Białorusi lub zgłębili temat - podzielcie się WSZELKIMI przydatnymi informacjami, szczególnie nt. miejsc gdzie można się zatrzymać na noc.
W internecie o Białorusi można znaleźć bardzo mało, dodatkowo jak się nie zna cyrylicy (niestety, nie było mi dane...) to już trzeba się solidnie naszukać. Kempingów na cały kraj jest raptem kilka. Przeczytałem tematy na forum, wiem że trochę osób tam było, ale głównie są to ogólne relacje, opisy atrakcji turystycznych itp. Przede wszystkim szukam miejsc, które mają choćby podstawową infrastrukturę - toaletę, prysznic i możliwość nabrania wody. Może jakieś gospodarstwa agroturystyczne, może miejskie ośrodki sportowe, z jakimś zapleczem, COKOLWIEK.
Jeździmy z dzieckiem, jako jedna ekipa, także spanie na dziko wybieramy rzadko, raczej wtedy kiedy jest to już ostateczność.
Z góry dzięki za wszelkie przydatne informacje!  :)

 

Edytowane przez woycieh (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie "w" napewno jest opcja bezpiecznie przenocować na tzw. "stojankach", ale to głównie przy większych trasach. Nabierzesz tam wody itp. Myślę że w wielu wypadkach i prąd się da załatwić. Są to parkingi przy barach, czy zajazdach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białoruś to bardzo bezpieczny kraj , dużo informacji masz na CT .Byłem na zlocie 2017 . Korupcja została wypleniona przez władze . Ludzie mili i pomocni , ruch nie wielki .na ichniej autostradzie pod Mińskiem stałem w nocy sam , kibelki  i parking lśni czystością . wyglądał tak

582.JPG

583.JPG

kilka fotek mojego autorstwa też jest na forum , osobiście też się wybieram w czerwcu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.